مجموعه حقوقي مستقر در ايران بوده كه با استفاده از تجربيات علمي و عملي قضات، اساتيد و وكلاي متخصص تهران به شما در ارائه دانش حقوقي، مشاوره حقوقي و حل و فصل دعاوي حقوقي، كيفري و خانواده كمك خواهد نمود.خانه » خدمات حقوقی » دپارتمان ملکی » دپارتمان تخصصی امور ملکی
دپارتمان تخصصی امور ملکی
دپارتمان تخصصی امور ملکی

دپارتمان تخصصی امور ملکی

 

دپارتمان تخصصی امور ملکی  اکثر مشکلات ملکی را شناسایی کرده و سبد بزرگی از راه حل های حقوقی طی تجربه خود دارد.

سوالات و مشکلات ملکی شما در قسمت دپارتمان ملکی موجود می باشد.

منظور از مشاع (یا ملک مشاع) ملکی است که میان چند نفر مشترک باشد و در قبال ملک مفروز استعمال می­شود. منظور از مفروز ملکی است که بعد از اشاعه به صورت چند سهم جداگانه درآمده و میان شرکا تقسیم شده باشد.

ممکن است دو یا چند نفر ملکی را به شرکت مالک باشند بدون اینکه سهم هر کدام از آنان از نظر حدود و مشخصات مشخص باشد این ملک مشاع بین مالکین است و اگر مالکین با تراضی هم، قسمت مجزا و معلومی را برای هر یک از شرکاء مشخص و تصرف کردند، یعنی در ازای سهم مشاعی قسمت معین از ملک را اختصاص به مالک معین دادند، سهم هر یک را مفروز می­نامیم.

اصطلاح مفروز در برابر مشاع زمانی به کار می­رود که از نظر مقررات ثبتی، قصد جداکردن یک قسمت از سهم مالکیت یکی از شرکاء از سهم سایر شرکاء در ملک معین مطرح باشد. یعنی اگر چند نفر هر کدام مقدار مشاعی از ملک را مالک باشند و بخواهند سهم خود را مفروز کنند تا مستقلاً از ملک خود بهره ­برداری کنند، باید آن ملک به نسبت سهم مشاعی مالکان میان آنان افراز شود.

مهم ترین دعاوی مرتبط با املاک و اموال غیر منقول ، دعوای خلع ید غاصبانه ، دعوای تخلیه و دعاوی تصرف می باشند. عدم آگاهی ازاین گونه دعاوی و نا آشنایی با طریقه صحیح اقامه آن سبب می شود بسیاری از اشخاص پس از طرح دعوا و پی گیری دادرسی های طولانی نتیجه مثبتی عایدشان نشود و این امر موجب نا امیدی آن ها از دستگاه قضایی گردد؛ حال آن که هر دعوای حقوقی که در دادگاه اقامه می شود دارای شرایط و ارکان خاص خود می باشد که توجه و رعایت آنها از اهمیت اساسی برخوردار است. بنابراین ، رسیدگی به آن منوط به تحقق ارکان و شرایط تشکیل دهنده آن و تقدیم دادخواست مطابق مقررات قانون است. در ادامه و برای آشنایی بیشتر با مهمترین دعاوی مربوط املاک به طور اختصار به برخی از شرایط و مقدمات اساسی لازم برای طرح این دعاوی خواهیم پرداخت.

۱٫دعوای تخلیه :
۲٫دعوای خلع ید غاصبانه:
۳٫دعاوی تصرف:

دعاوی تصرف شامل سه نوع دعوا متفاوت می شود: دعوای تصرف عدوانی ، دعوای مزاحمت و دعوای ممانعت از حق.

 

ملک

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران
تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰
آدرس: تهران فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه۶ واحد ۶۰۹
لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید
وکیل ومشاوره حقوقی امور ملکی در تهران

 

tag:

وکیل ملک در تهران

وکیل توقیف ملک مشهد

وکیل تخلیه ملک مشهد

وکیل ملکی در تهران

وکیل فروش ملک به شهرداری در تهران

وکیل و مشاوره حقوقی تخریب ملک در تهران

وکیل توقیف ملک یا زمین در تهران

وکیل مشکلات ملکی در تهران

وکیل تخلیه ملک اجاره ای در تهران

وکیل تخصصی مشکلات ملکی در تهران و حومه

 

درباره admin

bigtheme
x

شاید بپسندید

ملک مشاع

زمانی که شرکایملک مشاعدچار اختلاف با یکدیگر شوند، هریک از شرکا می‫تواند برای تقسیم ملک، ...