مجموعه حقوقي مستقر در ايران بوده كه با استفاده از تجربيات علمي و عملي قضات، اساتيد و وكلاي متخصص تهران به شما در ارائه دانش حقوقي، مشاوره حقوقي و حل و فصل دعاوي حقوقي، كيفري و خانواده كمك خواهد نمود.خانه » خدمات حقوقی » دپارتمان کیفری » وکالت در دعاوی کیفری

وکالت در دعاوی کیفری

 

 

وکالت در دعاوی کیفری

دعاوی کیفری به آن دسته از دعاوی گفته می شود که در ارتباط با جرم ، مجرم و مسئولیت کیفری است. منظور از جرم هر نوع رفتار اعم از فعل یا ترک فعلی است که در قوانین موضوعه جرم انگاری شده و برای آن مجازات تعیین شده باشد. منظور از مجرم هر شخصی (اعم از حقیقی و حقوقی) است که ارتکاب عمل مجرمانه به او نسبت داده شده و در محکمه صالح صحت این انتساب احراز شده باشد (برای انتساب عمل مجرمانه به یک شخص احراز تحقق عناصر تشکیل دهنده جرم لازم و ضروری است) ؛ و در نهایت منظور از مسئولیت کیفری قابلیت انتساب عمل مجرمانه به متهم و به عبارت بهتر استحقاق مرتکب عمل مجرمانه به تحمل مجازات است. هر یک از این مفاهیم ، مباحث بسیار پیچیده و گسترده حقوقی است که پرداختن به آن ها در این مقال نخواهد گنجید.

می توان گفت دعاوی کیفری از سایر دعاوی حقوقی از اهمیت بیشتری برخوردار است ، به این جهت که این دعاوی مستقیما با جان، مال، حیثیت و آبروی افراد سر و کار دارد و چه زیان دیده و چه متهم جرم واقع شده، برای تأمین منافع خود و جلوگیری از تضییع حقوق اساسی چون سلامت جسم وجان، حفظ مال و امنیت و آبرو و حیثیت تلاش می نماید.
در این جا آن چه که به اختصار باید بدانیم این است که جرایم از حیث آنچه که مورد تهاجم قرار می گیرد به سه دسته تقسیم می شود.

الف. جرایم علیه اشخاص:

این دسته از جرایم از مهمترین اعمال مجرمانه در جامعه محسوب می شود. آنچه که در این جرایم مورد تهاجم قرار می گیرد ، خود شخص می باشد. منظور از تهاجم به خود شخص تهاجم به بعد جسمی و مادی و یا بعد روحی و روانی او می باشد و از این جهت جرایم علیه اشخاص به جرایم علیه تمامیت جسمانی و جرایم علیه تمامیت معنوی افراد تقسیم می شود.

جرایم علیه تمامیت جسمی اشخاص در تمامی جوامع متمدن از شدیدترین انواع جرایم می باشد به نحوی که در میان حقوقدانان و حتی مردم جامعه به این دسته از جرایم ، جنایت می گویند. از این رو جامعه و نظام حاکم بر آن به شدیدترین شکل ممکن با مرتکبین این جرایم برخورد می کند و با تمام قوا به حمایت از زیان دیدگان از این جرایم و یا بازماندگان آنان می پردازد.

به دلیل اهمیت این دعاوی و لزوم آگاهی و داشتن تخصص و دانش برای شکایت د رخصوص این دسته از جرایم و دفاع در برابر آنها ، موسسه حقوقی ما با همکاری کادر مجرب و متخصص خود در حوزه حقوق کیفری اقدام به ارائه خدمات ذیل می نماید :

۱٫ وکالت در دعوی قتل (اعم از قتل عمدی و غیر عمدی).

۲٫ وکالت در دعوی ضرب و جرح (اعم از عمدی و غیر عمدی).

۳٫ وکالت در دعوی نزاع دسته جمعی.

۴٫ وکالت در دعاوی مربوط به جرایم ناشی از تخلفات رانندگی (تصادفات منجر به فوت و جرح).

۵٫ وکالت در دعوی سقط جنین.

۶٫ وکالت در دعوی آدم ربایی و توقیف غیر قانونی.

۷٫ وکالت در دعاوی مربوط به تجاور جنسی و سایر تعرضات جنسی.

همان طور که گفته شد دسته دوم از جرایم علیه اشخاص ، جرایم علیه تمامیت معنوی افراد است که در این خصوص نیز موسسه حقوقی ما با  ارائه خدمات ذیل توسط وکلای با تجربه ، تامین منافع و حقوق شما را تضمین می نماید:

۱٫ وکالت در دعوی توهین (اعم از توهین ساده ، توهین به مقامات ، توهین به مقدسات).

۲٫ وکالت در دعوی قذف.

۳٫ وکالت در دعوی ایجاد مزاحمت برای نوامیس و اطفال (متلک پرانی ، تعقیب ایذایی و ایجاد آزار و اذیت).

۴٫ وکالت در دعوی نشر اکاذیب.

۵٫ وکالت در دعوی افتراء (اعم از افتراء عملی و لفظی).

۶٫ وکالت در دعوی افشای اسرار حرفه ای و محرمانه.

۷٫ وکالت در دعوی هتک مراسلات ، مخابرات و مکالمات تلفنی.

۸٫ وکالت در دعوی مزاحمت تلفنی.

۹٫ وکالت در دعوی هتک منزل یا مسکن اشخاص.

۱۰٫ وکالت در دعوی تهدید.

۱۱٫ وکالت در دعوی اخاذی.

و …

وکیل مشاوره حقوقی کیفری

ب. جرایم علیه اموال و مالکیت:

دسته دیگر از جرایم ، جرایمی است که ذاتا و منحصرا به اموال و مالکیت افراد حمله می برد. این دسته از جرایم در حال حاضر در کشور ما از مبتلابه ترین پدیده های مجرمانه می باشد و قطعا حفظ منافع و نامین حقوق مالی ایجاب می کند افراد هم در طرح دعاوی مربوط به این دسته از جرایم و هم در مقام دفاع در برابر آنها از دانسته های یک وکیل کار آزموده و با تجربه استفاده نماید.

از مهم ترین دعاوی مربوط به جرایم علیه اموال و مالکیت که موسسه حقوقی مابا معرفی وکلای برتر و متخصص در ارتباط با آنها ارائه خدمت می نماید عبارتند از:

۱٫ وکالت در دعوی کلاهبرداری.

۲٫ وکالت در دعوی دسیسه و تقلب در تجارت.

۳٫ وکالت در دعوی تبانی برای بردن مال غیر.

۴٫ وکالت در دعوی انتقال مال غیر.

۵٫ وکالت در دعوی معامله معارض.

۶٫ وکالت در دعوی تحصیل درآمد نامشروع.

۷٫ وکالت در دعوی تبانی در معاملات دولتی.

۸٫ وکالت در دعوی ثبت ملک متعلق به دیگری.

۹٫ وکالت در دعاوی خاص کلاهبرداری در شرکت ها.

۱۰٫ وکالت در دعوی خیانت در امانت.

۱۱٫ وکالت در دعوی سوء استفاده از سفید مهر و سفید امضاء.

۱۲٫ وکالت در دعوی اختلاس.

۱۳٫ وکالت در دعوی تصرف غیر قانونی.

۱۴٫ وکالت در دعوی سرقت (اعم از سرقت حدی و سرقت تعزیری).

۱۵٫ وکالت در دعوی مداخله در اموال مسروقه.

۱۶٫ وکالت د ردعوی صدور چک پرداخت نشدنی (چک بلامحل)

۱۷٫ وکالت در دعوی تخریب اموال.

۱۸٫ وکالت در دعوی رشاء و ارتشاء.

۱۹٫ وکالت در دعوی ربا خواری.

و …

 

ج. جرایم علیه امنیت ، آسایش و اخلاق عمومی:

این دسته از جرایم همانطور که واضح است امنیت ، آسایش و اخلاق جامعه را مورد هجوم قرار می دهد. این اعمال مجرمانه هم به دلیل شدت برخورد قانونگذار با مرتکبین آنها در نظم حقوقی کشورمان دارای اهمیت ویژه ای می باشد و برخی از مصادیق آن متاسفانه د رجامعه امروزی ما شایع است. از مهمترین خدماتی که موسسه حقوقی مادر باب این دسته ا زجرایم به هموطنان عزیز ارائه می دهد ، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱٫ وکالت در دعاوی مربوط به جرایم سایسی و مطبوعاتی از قبیل وکالت در دعاوی مربوط به اقدام علیه امنیت کشور ، افساد فی الارض ، بغی ، تبلیغ علیه نظام ، توهین به مقامات سیاسی و …

۲٫ وکالت در دعاوی مربوط به ایجاد اختلال در نظام اقتصادی کشور مثل عضویت در شبکه های هرمی.

۳٫ وکالت در دعاوی مربوط به هتک و شکستن پلمپ و مهر.

۴٫ وکالت در دعوی جعل و استفاده از سند مجعول.

۵٫ وکالت در دعاوی مربوط به جرایم جسنی از قبیل وکالت در دعاوی مربوط به زنا ، لواط ، مساحقه ، تفخیذ ، تقبیل ، اعمال منافی عفت غیر از زنا ، رابطه نا مشروع.

۶٫ وکالت در دعاوی مربوط به جرایم منافی عفت عمومی از قبیل اشاعه فحشا ، نگهداری ، تولید و توزیع تصاویر مستهجن ، بد حجابی ، هر نوع تظاهر به عمل حرام و …

وکیل مشاوره حقوقی کیفری

وکالت و مشاوره تخصصی  دعاوی کیفری

تلفن تماس : ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰ راحمی
آدرس: تهران – میدان دوم صادقیه – برج گلدیس – طبقه ۶- واحد ۶۰۹
لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

 tag:

دپارتمان دعاوی کیفری جزایی

وکالت در دعاوی کیفری

درباره admin

bigtheme
x

شاید بپسندید

مشاوره حقوقی ارزهای دیجیتال (بیت کوین و… )

بیت کوین چیست؟ یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع ...