دپارتمان کیفری

وکیل هک شدن تلگرام

 

وکیل هک شدن تلگرام

هک به چه معناست و هکر کیست؟

هک یکی از واژه هایی است که در سال های اخیر به وفور شنیده شده است و هر روز خبر هایی از حملات هکری گروه ها و یا افرادی را می شنویم که به دلایل مختلف از جمله خرابکاری و یا هشدار امنیتی و اعتراض و … دست به این کار می زنند.

قانون جرایم رایانه‌ای مصوب سال ۸۸ در مواد هشت، ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۷ برای مجازات کسانی که به صورت غیرمجاز به داده‌‌های اطلاعاتی افراد، شامل صوت، تصویر یا متن گفت‌وگوها دستبرد می‌‌زنند حبس تعزیری و جریمه نقدی تعیین کرده است. بر اساس قانون مذکور همه قربانیان جرایم سایبری در حمایت کامل قرار دارند و هک تلگرام حتی توسط همسر نیز جرم محسوب می‌شود. تعیین دادسرای ویژه جرایم سایبری، نشانه‌ روشنی از اهمیت این موضوع برای قانونگذار است و در این قانون هیچ تفاوتی بین همسر یا اشخاص دیگر وجود ندارد و فرد هک کننده، براساس قانون مجازات خواهد شد. همگان باید بدانند که هیچ امنیتی در فضای مجازی وجود ندارد. برای مثال در روند نصب شبکه‌های تلگرام سوال‌های متعددی از کاربر پرسیده می‌شود که در برخی موارد فرد بدون توجه به محتوای سوال‌ها به آنها پاسخ‌های مثبت می‌دهد و همین امر باعث بروز مشکلات فراوان همچون بازخوانی اطلاعات فرد می‌شود.

هک و نفوذ بر اساس ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه‌ای، جرم بوده و بر اساس قانون با افراد خاطی برخورد می‌شود. بر اساس ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه‌ای، فروش یا انتشار یا در دسترس قراردادن گذرواژه یا هر داده‌ای که امکان دسترسی غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را بدون رضایت او فراهم می‌کند، مرتکب جرم شده و به حبس از ۹۱روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد

وکیل هک شدن تلگرام

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران ومشهد 
تماس۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰
آدرس: تهران- فلکه دوم صادقیه- برج گلدیس- طبقه۶- واحد ۶۰۹

آدرس : مشهد – بلوار سجاد – بین سجاد ۱۲و چهارراه بزرگمهر – مجتمع اداری ترنج – طبقه ۵ – واحد ۵۰۳

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

tag:

تهدید به هک کردن

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن