دپارتمان کیفری

مشاوره حقوقی فرار زن در تهران ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران
تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکیل ومشاوره حقوقی فرار زن در تهران
آدرس: تهران فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه۶ واحد ۶۰۹

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

وکیل مشاوره حقوقی

چنانچه زنی بعد از ازدواج و عروسی و در مدت چند سال زندگی زناشویی از خانه فرار و به شهر دیگری برود و بصورت جدا زندگی نماید و پس از آن درخواست مهریه و نفقه بکند آیا مهریه و نفقه به او تعلق می گیرد یا خیر و از نظر قانون با این زن پطور باید برخورد شود

هر چند فرار های مکرر زن و رها کردن خانه و زندگی به این نحو قابل دفاع نیست اما قبل از آن باید بررسی شود علت این فراها چیست و چه موضوعی باعث فرار زن از خانه شده است

اما در خصوص این که آیا به او حقوقی از قبیل مهریه و نفقه تعلق می گیرد یا خیر باید گفت میان نفقه و مهریه تفاوت زیادی است

درباره نفقه با توجه به عدم تمکین زن و ترک منزل علی الصول باید گفت که این زن ناشزه (ناسازگار) تلقی شده و حق دریافت نفقه را ندارد مگر اینکه دلایل قانونی و محکمه پسندی برای عدم تمکین و ترک منزل داشته باشد که موضوع متفاوت خواهد شد و زن باید ثابت کند که دلیل ترک منزل و یا فرار او دلیل موجهی داشته است که اگر بتواند ثابت کند نفقه به وی تعلق خواهد گرفت

ولی اگر زن چند باز از خانه فرار کند و به منزل شوهرش بر نگردد و تمکین نکند و نتواند ثابت کند که علت ترک منزل تقصیر شوهرش بوده ناشزه می شود که در صورت ناشژه شدن نمی تواند طلاق بگیرد و مرد می تواند درخواست ازدواج مجدد به دادگاه بدهد

اما مهریه

اما مسئله مهریه را باید جدا از این اتفاقات دانست چرا که به محض وقوع عقد زن مالک مهریه است ومرد در همین زمان مدیون تلقی می شود و می بایست پرداخت کند و زن چه با مرد زندگی کند چه نکند و چه از منزل فرار کند و یا با مردی رابطه نامشروعی داشته باشد مهریه حق اوست و می تواند تماما ان را مطالبه کند

دلیل فرار زن ها از رابطه زناشویی
انکار همسرتان برای هم بستر شدن با شما، هر بار که از او تقاضا می کنید، می تواند دلیلی فراتر از آن سردرد ساختگیش باشد.این مقاله به شما کمک می کند با درونی ترین مسائل جنسی خانمتان آشنا شوید تا بتوانید رابطه تان را با او ارتقاء بخشید.
اگر بگوییم زنان از نظر جنسی موجوداتی بسیار پیچیده هستند، بیراه نگفته ایم.

همه می دانند که ارگاسم شدن برای خانم ها خیلی سخت تر از آقایون است. در این مقاله می خواهیم به علت این مشکل بپردازیم و به شما نشان دهیم که چطور مثل مردها بتوانید به راحتی از ارگاسم لذت ببرید.

فقدان میل جنسی موقتی به این معناست که شما طبیعتاً سکس را دوست دارید اما مدتی است که این میل را در خود نمی بینید. فقدان میل جنسی دراز مدت به این معناست که چند وقتی است که این شور و حرارت در شما از بین رفته است.

میل جنسی کم یعنی شما سکس می خواهید اما بدنتان نمی خواهد و از نظر جسمی انگیختگی جنسی مغز را رد میکنید. دستگاه تناسلی شما خشک میماند و حساسیت شما به لمس کردن آن از بین رفته است.اگر از کاهش میل جنسی رنج می برید، سریعاً به پزشک زنان مراجعه کرده و از او بخواهید یک چک آپ کامل روی شما انجام دهد.

علت این مشکل معمولاً جسمی است و به دلایلی مثل جراحی های لگن خاصره مثل بیرون آوردن رحم، بالا بودن فشار خون، کشیدن سیگار، کلسترول بالا، تغییرات هورمونی مثل بچه دار شدن و همچنین استفاده از برخی داروها برمی گردد.
اگر خوب فکر کنید، فقدان میل جنسی موقتی معمولاً از بروز یک اتفاق ناشی میشود.

جدا از اتفاقات آشکاری مثل بچه دار شدن، اتفاقات دیگری هم در این زمینه دخیل هستند، مثل استرس، خستگی، مرگ یکی از عزیزان، تنش در رابطه، و هر چیز دیگری که ممکن است باعث ناراحتی شما شده باشد.اگر توانستید آن اتفاق را تشخیص دهید، راه حل مشکل را تقریباً پیدا کرده اید.

دلیلش استرس زیاد است؟ به اولویت هایتان دوباره فکر کنید. اگر غصه دار یا عزا دارید، به خودتان زمان بدهید تا بهبود یابید.اگر یک سال یا بیشتر است که میل جنسی نداشته اید و نمی دانید دلیل آن چه بوده است، آنوقت است که باید بنشینید و یک فکر اساسی کنید. صادق باشید.

شاید یکی از مهمترین دلایلی که میل جنسیتان این مدت تحریک نشده این باشد که رابطه تان رابطه ی درستی نیست یا از شریک جنسیتان خوشتان نمی آید.اما خوشبختانه با کمی حرف زدن و آموزش دیدن می توانید این مشکل را به راحتی از میان بردارید.

فقدان میل جنسی موقتی معمولاً از بروز یک اتفاق ناشی میشود. جدا از اتفاقات آشکاری مثل بچه دار شدن، اتفاقات دیگری هم در این زمینه دخیل هستند، مثل استرس، خستگی، مرگ یکی از عزیزان، تنش در رابطه، و هر چیز دیگری که ممکن است باعث ناراحتی شما شده باشد.

آیا ناخودآگاه از سکس خودداری می کنید؟

بیشتر وقت ها واقعیت ناراحت کننده تر این است که مشکل شیوه ی شریکتان نیست، بلکه عدم علاقه شما به اوست. بااینکه راه های زیادی برای حرارت بخشیدن به زندگی جنسیتان وجود دارد، اما اگر واقعاً به طرفتان علاقه مند نباشید شاید نتوان کاری کرد. این شما هستید که باید تصمیم بگیرید در آن رابطه عاری از سکس بمانید یا رابطه تان را تغییر دهید.

رابطه جنسی می تواند ابزار بسیار عالی برای تهییج روابط باشد. اگر همسر شما همیشه عطش جنسی دارد، رد کردن منبع اصلی لذت او، راضیتان می کند. گاهی اوقات –به ویژه وقتی عصبانی هستید—آگاهانه این کار را می کنید. سایر اوقات اگر واقعاً اذیت شده باشید، اینکار به صورت ناخودآگاه انجام می گیرد.

مشکلات جنسی معمولاً فقط به خودِ سکس مربوط می شوند و گاهی می تواند نشانه ی این باشند که رابطه چندان مستحکم نیست.میل جنسی یک تصمیم است. به خودی خود اتفاق نمی افتد، شما باید باعث شوید که اتفاق بیفتد. مسئولیت انگیزش خود را بپذیرید. ببینید چه چیزهایی باعث تحریک شما می شود و چه چیزهایی میلتان را از بین می برد.

دلایل پزشکی را بررسی کنید. قبل از هر چیز برای ارزیابی شیوه زندگی، سلامت عمومی، داروها و سطح هورمون ها، یک مشاوره ی کامل پزشکی انجام دهید.حداقل هفته ای یکبار با همسرتان قرار سکس بگذارید. علاوه بر این یک قرار، سه قرار ملاقات دیگر هم باهم در هفته داشته باشید که بدون انجام سکس داخل اتاق کنارهم باشید.

این قرار ملاقات ها را در راس اولویت هایتان قرار دهید. وقتی زمانش فرا می رسد با اشتیاق در رابطه شرکت کنید و خواهید دید که شما هم به اندازه ی او لذت خواهید برد.همسرتان را متهم نکنید. اگر او می خواهد که به فلان شیوه با شما سکس کند، غر نزنید و شکایت نکنید که چرا وقتی نمی خواهید مجبورید کاری را انجام دهید. درعوض همه ی تلاشتان را به کار گیرید که از رابطه جنسی تان لذت ببرید، همین!

در سکس ارگاسم نمی شوید
مشکل را بررسی کنید ، گاهی ممکن است اصلاً و به هیچ عنوان ارگاسم نشوید و گاهی ممکن است بسیار سخت ارگاسم شوید. مشکل شما کدام است؟اطلاعات خود را از بدنتان بیشتر کنید. می توانید از کتاب های آموزشی، به ویژه کتابهایی که درمورد ارگاسم صحبت میکند، استفاده کنید. هرچه اطلاعاتتان درمورد سکس کمتر باشد، اگر زن باشید، ارگاسمتان دشوارتر خواهد بود.

نمی توانید ارگاسم شوید؟ احتمالاً یک مشکل عمیق روانی برای آن وجود دارد. اگر فکر میکنید اشکالی در کار است اما مطمئن نیستید که آن چیست، یا به طور کل از سکس احساس ناراحتی میکنید، حتماً با یک روانشناس مشورت کنید.

همسرتان توانایی رساندن شما به ارگاسم را ندارد
باید بگویم که تقریباً %۷۷ خانم ها فکر میکنند که شریک جنسیشان نمیتواند آنها را به ارگاسم برساند. حتی آنهایی که این جرات را دارند به طرفشان آموزش دهند که برای ارگاسم شدن آنها چه باید بکنند. اما چرا؟ شاید دلیلش این است که طرفشان نمیتواند به همان مدت طولانی کاری که آنها می گویند را انجام دهد.

اما نکته جالب این است که تحقیقات نشان می دهد مردها دوست دارند به آنها بگویید که چه باید بکنند. تنها دلیلی که باعث می شود زود دست از کار بکشند این است که چون ارگاسم خودشان خیلی سریعتر است فکر می کنند که شما هم باید همینطور باشید. باید به آنها بگویید که شاید تا ۲۰ دقیقه هم طول بکشد تا ارگاسم شوید، آنوقت آنها با خیال راحت کارشان را ادامه می دهند.

موقع رابطه فقط به لحظه حال توجه داشته باشید. روی احساسات آن زمان خود متمرکز شوید.اگر هنوز هم نمی توانید ارگاسم شوید، می توانم راهکاری به شما معرفی کنم. ابتدا از شریک جنسیتان بخواهید به تحریک سایر قسمت های حساس بدنتان بپردازد. وقتی هر دوی شما بدانید که می توانید ارضاء شوید، فشار روحی وارد بر شما کمتر خواهد شد.

هرچه طرفتان بیشتر با روشی که شما برای سکس کردن می پسندید انس بگیرد، کم کم می توانید از طریق سکس با همسرتان به ارگاسم برسید. اجازه بدهید او همه ی تلاشش را برای ارگاسم کردن شما بدون استرس به کار گیرد. سعی کنید روش ها و تکنیک ها جدید را بین خود آزمایش کنید تا ببینید کدام برای شما کارآمدتر است.

فرار زن یا شوهر از خانه و رها کردن و ترک خانه و زندگی امری قابل دفاع نیست اما باید تاکید کنیم شناسایی علت و دلایل این فرارها و این که چه مسائلی موجب شده همسر بی خبر دست به چنین اقدامی بزند قابل تامل است. اینکه در خانه چه اتفاقاتی افتاده که زن یا شوهر پا به فرار گذاشته است بسیار مهم است. و اما یک سوال مهم مطرح می شود اینکه وقتی زنی از خانه فرار می کند نفقه به او تعلق می گیرد یا خیر؟
درباره نفقه، با توجه به عدم تمکین زن و ترک خانه به طور اصولی بایدگفت این زن، ناشزه (ناسازگار) تلقی شده و حق دریافت نفقه را ندارد مگر این که دلایل قانونی و محکمه پسندی برای عدم تمکین داشته باشد که در این صورت، موضوع متفاوت خواهد بود.
اما مسئله مهریه را باید جدا از این اتفاقات ارزیابی کرد، چرا که به محض وقوع عقد، زن مالک مهریه است و شوهر نیز از همان زمان در این زمینه مدیون تلقی شده و می بایست آن را پرداخت کند. به عبارتی، ترک خانه از سوی طرفین ناپسند است و به منزله فراموشی تعهداتی است که در آغاز ازدواج پذیرفته اند.
اگر زن چند بار خانه را ترک کند و نیز در صورت عدم تمکین و ناشزه بودن، دادگاه به مرد اجازه گرفتن زن مجدد را می دهد. ولی چنانچه زنی با دلیل موجهی خانه را ترک گوید، مثل سوء معاشرت مرد و ترک خانه از طرف مرد، نفقه و مهریه به او تعلق می گیرد. باید توجه کرد اگر زن ناشزه باشد یا نباشد مهریه حق او است. مهریه یک دین است که باید به طور کامل ادا شود، مگر آن که با موافقت رسمی زن، مهریه بخشیده شود.
هرگاه زن نسبت به وظایف زناشویی تمکین نکند و ناشزه باشد ، شوهر می تواند به دادگاه مراجعه کرده ، الزام زن را به تمکین بخواهد. در این صورت او نمی تواند از شوهر مطالبه نفقه کند.ماده ۱۱۰۸ قانون مدنی می گوید : ” هرگاه زن بدون مانع مشروع از ادای وظایف زوجیت امتناع کند مستحق نفقه نخواهد بود “. بنابر این اگر زن مانع مشروع و عذر موجهی در عدم تمکین داشته باشد ، حق وی نسبت به نفقه ساقط نخواهد شد. مثلا اگر زن به علت خطری که از جانب شوهر متوجه اوست از ماندن در خانه شوهر خودداری کند ، یا به علت ابتلای شوهر به امراض مقاربتی از رابطه جنسی با او امتناع نماید ، این امتناع مانع حق نفقه نخواهد بود.

نتیجه ی عدم تمکین زن موارد زیر است؛

۱-عدم استحقاق زن نسبت به نفقه ( مستنداً به ماده ۱۱۰۸ قانون مدنی) ،

۲-کسب اجازه ازدواج مجدد از دادگاه( مواد ۱۶ و ۱۷ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۵ بهمن ماه ۱۳۵۳).

بنابراین برای آنکه مرد بتواند زن دوم بگیرد بایستی به دادگاه رجوع و با اثبات عدم تمکین همسرش، از دادگاه اجازه ی ازدواج مجدد بگیرد.

۳-امکان طرح دعوی طلاق از سوی مرد

البته در کلیه ی موارد فوق اقدام شوهر بایستی مسبوق به سابقه ی اثبات عدم تمکین زن باشد. قاعدتا اول مرد دادخواست تمکین به دادگاه می دهد و چنانکه دادگاه زن را به تمکین محکوم نماید و حکم قطعی شود مرد می تواند از این حکم برای طرح دعاوی دیگر یعنی، طلاق، کسب اجازه ازدواج مجدد سود جوید. چنانچه مرد بخواهد زنش را طلاق دهد بایستی مهریه او را بپردازد، اما سایر حقوق مانند نفقه، نصف اموال مرد و … به زن تعلق نمی گیرد.

نشوز شوهر یا عدم ایفای وظایف زناشویی از جانب وی نیز دارای ضمانت اجرای حقوقی است و زن می تواند با مراجعه به دادگاه الزام شوهر را به انجام وظیفه در خواست نماید . به علاوه نشوز شوهر سوء معاشرت به شمار می آید و اگر مصادیق عسر و حرج باشد ، زن می تواند از دادگاه در خواست طلاق کند.

نقشه زن ایرانی برای ربودن فرزندش در اروپا!

مرد جوان ایرانی وقتی همراه همسر و فرزند خردسالش برای سفر تفریحی راهی اروپا شد، نمی‌دانست همسرش نقشه‌ای کشیده تا بین راه با پسر خردسالش فرار کند.

… علیه زن خود نزد پلیس کپنهاگ به اتهام فرار و کودک‌ربایی تنظیم کرد اما با توجه به اینکه اکرم پیش از آن در مرکز پلیس کپنهاگ… شدیم و قرار بود امشب به سمت برلین برویم. به نظر می‌رسد همسرم، فرزند خردسالمان را با نقشه‌ای از قبل طراحی‌شده برداشته و فرار

/یادداشت/

ردپای اقتصاد در خشونت علیه زنان

وکیل ,برای ,تهران, مشاوره حقوقی,جهت, فرار زن ,تلفن

یک کارشناس ارشد مطالعات زنان معتقد است: بین عدم استقلال اقتصادی زنان و اعمال خشونت علیه آنها ارتباط معنا داری وجود دارد.

زن دیگر مانند اعظم قربانی خشونت همسران خویشند و به دلایل اقتصادی توان فرار از این مهلکه را ندارند؟ آیا ممکن است باور سنتی… آورده است:

«این روزها کسی کمتر کسی در کشور ماجرای اعظم زن جوان مشهدی و دو دختر

در میزگرد آسیب‌شناسی خشونت خانگی در ایسنا بررسی شد؛

از خاموشی جامعه مدنی تا جای خالی سازمان‌های حمایت‌گر…

… بی پناه بوده است، زن امکان فرار نداشته و ماده شیشه نیز فرد را دچار سوء‌ظن می‌کند.

پای سنت را برداشته‌ایم… کردند.

بیشترین خشونت علیه زن در خانواده صورت می‌گیرد

غلامحسین حقدادی، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی خراسان رضوی ابتدا در خصوص…

فرار دختر نوجوان از ترس ازدواج‌ با مرد ۴۰ ساله

دختر نوجوانی که به خاطر مشکلات خانوادگی از خانه فرار کرده بود، پس از سه شبانه‌روز دستگیر شد.

… به نقل از روزنامه «ایران»، مریم ۱۳ سال دارد و سه روز پیش با تماس پسری که با او دوست بوده است، فرار کرد و افسران پلیس زن

دختر نوجوانی که به خاطر مشکلات خانوادگی از خانه فرار کرده بود، پس از سه شبانه‌روز دستگیر شد.

به گزارش ایسنا…

(۱۸+) واقعیتی در همین حوالی

آرایش غلیظی ندارد. کف کفشش تخت تخت است و مانتویی هم که به تن دارد به اندازه کافی بلند است. نمی‌توانم نامش را «زن… دارد اما فریبا زیر بار نمی‌رود و از دست حمید فرار می‌کند. خانه‌ای برای خودش اجاره می‌کند و تا به دنیا آمدن کودک همان‌جا می‌ماند…

حقوق بشر در افغانستان پساطالبان

مرتضی افخمی رشیدی- دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی

… اجتماعی، دانش‌آموزان و ماموران زن مکاتب هدف قرار می‌گیرند. حکومت نیز زنان و دختران را به جرم ارتکاب «جرایم اخلاقی» از قبیل… فرار از منزل – حتی در مواردی که هیچ مانع قانونی وجود نداشته باشد- تحت توقیف و حبس قرار می‌دهد. مرگ و میر اطفال و مادران…

قاتل، قاضی و مأمور بدرقه را تحت‌تأثیر قرار داد

… مینا، زنی که در نوجوانی از خانه فرار کرد و در جوانی مرتکب قتل شد، وقتی در جلسه محاکمه پشت تریبون قرار گرفت تا درباره… و او با رأی دادگاه به پرداخت دیه محکوم شد، اما زخم‌های برجای مانده بر روح این زن حتی با حمایت قانون هم درمان…

انتقام خونین از همسر سابق، وسط خیابان

مردی انتقامجو در اقدامی جنون‌آمیز همسر مطلقه‌اش را وسط خیابان اصلی شهر گرگان هدف ضربات مرگبار چاقو قرار داد.

… شدم زن جوانی در حال دویدن و فرار از دست مرد جوانی است و آن مرد نیز با چاقویی در دستش در تعقیب وی است.

وی افزود…: در مدت زمان کوتاهی که زن جوان از خیابان عبور کرد و دوباره برای فرار از دست آن مرد می‎خواست عرض خیابان را بدود، در بین خودروها…

راز جسد زن در سینه مرد افغان

ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ متهم به قتل را در حین خروج از کشور دستگیر کردند.

… حقوقی شدم که تعدادی از کارگران در صحبت‌های ضد و نقیض عنوان کردند که او مرتکب قتل شده و به همین علت فرار کرده است؛ من… را مورد وارسی دقیق قرار دادند.

با بررسی دقیق، مأموران موفق به کشف جسد متعلق به زن میانسالی شدند که بلافاصله موضوع…


 • خواهرکشی به خاطر مسایل خانوادگی

  خواهرکشی به خاطر مسایل خانوادگی

  فرمانده انتظامی بروجرد از دستگیری یک متهم به قتل و عوامل تیراندازی در یکی از شهرک‎های این شهرستان خبر داد.

  … و دستگیر شد.

  فرمانده انتظامی بروجرد تصریح‌کرد: متهم به قتل این زن جوان، برادر وی بود که به خاطر مسایل خانوادگی خواهرش… و ۱۴ یگان امداد و آگاهی این فرماندهی، دو متهم در حال فرار پس از تعقیب و گریز دستگیر شدند و از آنها یک قبضه سلاح و ۲۳ تیر…

  وکیل ,برای ,تهران, مشاوره حقوقی,جهت, فرار زن ,تلفن


 • پدرکشی با چاقوی دسته‌سیاه

  پدرکشی با چاقوی دسته‌سیاه

  درگیری زن و شوهر در منزل منجر به قتل شوهر توسط دختر ۱۹ ساله‌اش شد.

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری… کردم که باعث خونریزی شدید در وی شد.

  وی ادامه داد: من از صحنه فرار کردم و به داخل حیاط رفتم و قصد داشتم با همان…

 • نوشته های مشابه

  همچنین ببینید

  بستن
  بستن
  بستن