دپارتمان کیفری

مشاوره حقوقی کراک در تهران ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران
تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰
آدرس: تهران فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه۶ واحد ۶۰۹
لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید
وکیل ومشاوره حقوقی کراک در تهران

وکیل مشاوره حقوقی

کراک کوکائین نوعی ماده مخدر با منشاء کوکائین است و باور بر این است که از اوائل دهه ۸۰ میلادی ابداع شده‌است. کراک به صورت تکه‌های بلور است که به صورت تدخینی مصرف می‌شوند. در ترکیب کراک کوکائین، نمک کلرید آمونیوم و مقدار کمی آب وجود دارد. برای افزایش حجم کراک در تولید آن از بی‌کربنات سدیم (جوش شیرین) هم استفاده می‌گردد. کوکائینی که از فرآیند تخلیص کراک بدست می‌آید درجه خلوص بالائی دارد

علت نام گذاری کراک صدائی است که هنگام گرم کردن بلورها در اثر تبخیر آب ایجاد می‌شود. تفاوت کراک با کوکائین از نظر شیمیایی در آن است که برای تهیهٔ کوکائین به شکلی که قابل تزریق باشد، لازم است که آن را با اسید کلریدریک خنثی کنند. کراک در واقع فرم خنثی‌نشدهٔ کوکائین است.[نیازمند توضیح بیشتر][۲] کراک ناخالص برخلاف انواع خالص‌تر کوکائین دارای قیمت پائینی است که باعث رواج آن در میان اقشار پائین جامعه می‌شود. در ایالات متحده مجازات همراه داشتن پنج گرم کراک حداقل پنج سال زندان می‌باشد که این برابر با مجازات همراه داشتن نیم کیلو پودر کوکائین است. بدین ترتیب قیمت پائین (نسبت به کوکائین)، وابستگی روحی و ضررهای بازگشت ناپذیر جسمی از مشخصه‌های کراک کوکائین هستند.
عوارض و تاثیرات
اثرات جسمی مصرف این مواد عبارت است از: خشک شدن دهان، عرق کردن، افزایش ضربان قلب و فشار خون، و بی اشتهایی. در دوز های بالاتر افراد دچار اضطراب و دستپاچگی شدید میگردد. تاثیرات کشیدن کوکائین از راه بینی بلافاصله بعد از مصرف آغاز شده و در صورتی که مصرف تکرار نشود، تا حدود ٣٠ دقیقه ادامه پیدا می کند. اثرات کشیدن کراک بسیار زودتر از این آغاز شده و زودتر نیز از بین می رود. مصرف دوز بالای این مواد، یا تکرار مصرف همان دوز قبلی در طول یک ساعت، می تواند باعث بروز اضطراب شدید، بدبینی و توهم شود. با دفع شدن مواد از بدن، اثرات آن نیز به تدریج از بین می رود. مصرف کنندگان این مواد، در زمان مصرف احساس نئشگی و پرانرژی بودن کرده و بلافاصله بعد از ناپدید شدن این اثرات، دچار خستگی و افسردگی می شوند. مصرف دوز بسیار زیاد می تواند باعث بروز اختلالات تنفسی و یا ایست قلبی گردد.

کرک (Crack) که گاهی راک (Rock) نیز نامیده میشود، ماده ای محرک است که از تصفیه کوکائین به دست می آید و به اشکال مختلف تدخین (استنشاق دود) میشود.

اما کراکی که در ایران رایج است از مشتقات هروئین است و در صورتی که بصورت علمی تولید شود از تصفیه هروئین به دست می آید .

کراک ماده‌ای بی‌بو است، مصرف آن راحت است و با یک فندک در هر جایی که باشی می‌توانی مصرف کنی؛ درست برخلاف مصرف تریاک و یا هروئین است.

کراک موجود در بازار ایران:

کراک جدیدترین ماده مصرفی بین معتادان ایران می باشد . این ماده شیمیایی خشک که در ترکیب آن به جای کوکائین و هروئین از قرصهای فاسد استفاده می شود.
این ماده به سبب اینکه فاقد هر گونه بوی نامطبوع و خاص بوده مصرف را راحت کرده و موجب شده روند گرایش افراد به این ماده افزایش یابد.

جالب است که بدانید تنها سه بار مصرف مقدار بسیار اندکی از کرک موجود در بازار ایران ، اعتیاد به آن را حتمی خواهد کرد و پس از این زمان بسیار کوتاه، شخص را به شدت به خود نیازمند و وابسته میکند.

در حال حاضر کراک در بین گروهی از جوانان ایران شایع شده و به دومین ماده مصرفی معتادان تبدیل شده است. متأسفانه این شیوع بالا به دلیل تفکر اشتباهی است که در بین جوانان به وجود آمده است . در بین جوانان، این ماده به صورت ماده‌ای کم‌خطر با میزان نشئگی بالا معرفی شده و ۹۵درصد از مصرف‌کنندگان، آن را به اسم روان‌گردان می‌شناسند اما پس از شروع به مصرف، مشخص می‌شود که کراک ماده‌ای بسیار اعتیادآور است.

لازم به ذکر است ۹۰درصد از مصرف‌کنندگان کراک، زیر ۲۴سال هستند. و این ماده در بین دختران نیز رواج یافته است.

در ایران فشرده‌کردن هروئین در آزمایشگاه‌های خانگی‌ای انجام می‌شود که هیچ کدام استاندارد نیستند. و هر آزمایشگاهی بسته به نوع امکانات و سلیقه تولیدکننده متفاوت است و تولید کنندگان برای سود بیشتر انواع مواد دیگر (هر نوع داروی آرام‌بخش و کورتن ) را به این ماده اضافه می کنند . بنابراین عوارض ناشی از مصرف کراک با انواع‌ مختلفش، در هرد فرد می تواند بسیار متفاوت از دیگران باشد.

کراک های موجود در کشور ایران ۱۵۰ برابر هروئین قدرت تخریبی بر فکر ، مغز و اعصاب دارد و حتی منجر به مرگ های فجیعی می شود.

کراک در بین جوانان ایران به صورت ماده‌ای کم‌خطر با میزان نشئگی بالا معرفی شده و ۹۵ درصد از مصرف‌کنندگان آن را به اسم روان‌گردان می‌شناسند چرا که از نظر کارشناسان سم‌شناسی کراک در اصل انرژی‌زا و شادی‌آور بوده و هیچ‌گونه اعتیادی را در مصرف‌کننده به وجود نمی‌آورد. اما کراکی که در ایران توزیع می‌شود کراک اصل نبوده و در آزمایشگاه‌های مخفی و خانگی کشور با فشرده کردن هروئین بدون در نظر گرفتن هرگونه استانداردی تهیه می‌شود و در برخی موارد نیز از ضایعاتی که نمی‌توان از آن هروئین خالص به دست آورد کراک تولید می‌شود. بنابراین خلاف تصور مصرف‌کنندگان کراک از تبلیغات نوع خارجی نوع ایرانی آن اعتیادآور بوده و طی یک ماه اول مصرف دائم از آن مقدار مصرف به ۳ یا ۴ برابر روز اول مصرف رسیده و تعداد دفعات مصرف روزانه به ۱۰بار در روز افزایش پیدا می‌کند.

قیمت کراک از لحاظ گرمى بالا و بنابراین هر کسى قدرت خرید کراک را ندارد. به خاطر گران قیمت بودن این ماده بسیار محدود وارد کشور ایران شده و اقشار مرفه آنرا مصرف مى‌کنند، در نتیجه آنچه تحت عنوان کراک در بازار و میادین به فروش مى‌رسد واقعى نیست. و عوارض جانبی بسیار زیاد و مرگ آور است

هرکس هروئین، مرفین، کوکائین، و دیگر مشتقات شیمیایی مرفین و کوکائین (که کراک هم جزو آن است) را وارد کشور کند یا مبادرت به ساخت، تولید، توزیع، صدور، ‌ارسال، خرید و فروش کند و یا در معرض فروش قرار دهد و یا نگهداری، مخفی یا حمل کند با رعایت تناسب و با توجه به میزان مواد به شرح زیر مجازات خواهد شد: …

(در بندی که مورد استناد دادگاه بوده و قدرت، مجرم پرونده ما مرتکب آن شده، آمده است): بیش از پنج سانتی گرم تا یک گرم، از دو میلیون تا شش میلیون ریال جریمه نقدی و ۳۰ تا ۷۰ ضربه شلاق.

همان طور که از متن این ماده قانونی برمی آید هر عملی که بتوان در مورد این ماده مخدر تصور کرد، جرم است و مجازات دارد.

‌ماده ۱۹ این قانون هم مقرر کرده است: افراد غیر معتادی که مواد مخدر استعمال کنند، بر حسب نوع مواد مجازات می‌شوند که مجازات استعمال مواد مذکور در ماده (۸) به ۵۰ تا ۷۴ ضربه شلاق و دو تا ۱۰ میلیون ریال جزای نقدی است.

یش از ۳۰ گرم کراک، شیشه وهروئین با استناد به اعتراف خود وی، این جرم هم به وی منتصب است.

در پرونده دوم نیز به جرم دو نفر رسیدگی شد که جرم یکی از آنها مشارکت در نگهداری سه کیلو و ۱۰۲ گرم هروئین، کراک و شیشه و دیگری نیز به جرم مشارکت در نگهداری دو کیلو و ۷۸۳ گرم هروئین، کراک و شیشه دهم بهمن ماه ۸۹ دستگیر شدند.

اجرای حکم اعدام این سه مجرم نشان از عزم جدی قوه قضاییه در برخورد با مجرمان مواد مخدر می باشد .

رواج حشیش و کراک در پیاده‌راه آئینی تهران!

راهی آیینی تبدیل به بازی یک قل دو قل حشیش و کراک معتادان و ساقیان مواد مخدر شده است!

… و کراک معتادان و ساقیان مواد مخدر شده است!

به گزارش ایسنا، روزنامه جمهوری اسلامی پس از این مقدمه نوشت: اواخر سال ۹۰٫٫٫

وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,نگهداری, حمل, مصرف, کراک ,تلفن

 • این کودکان هیچ سندی برای هویتشان ندارند

  شانه‌اش را بالا می‌آورد و سرش را کمی کج می‌کند: «می‌دونم توی زندگی‌ام اشتباه زیاد داشتم، شاید خوب زندگی نکردم، اما می‌خوام بچه‌هام خوب زندگی کنند. حداقل یه شناسنامه داشته باشند که مردم فکر نکنند دزدیدمشون. با آبرو بزرگشون کنم.»‌

  … که یک ماهش بود اومدی تهران؟ چکار می‌کردی اون موقع؟

  افتادم تو کراک. با بچه یک ماهه تو خیابون می‌خوابیدم. با همین… شوهرم که الان هفت‌ساله باهم هستیم آشنا شدم اون جمع‌مان کرد. من کراک می‌کشیدم بعد افتادم تو هروئین؛ تا شش‌سالگی دریا پیش خودم…


 • عوامل مخاطره‌آمیز دانش‌آموزان در مدرسه

  عوامل مخاطره‌آمیز دانش‌آموزان در مدرسه

  مدرسه، به‌دلیل کارکردهای مهم آموزشی و تربیتی و جایگاهی که در بین نوجوانان دارد، نقش مهمی را در زمینه ارتقای ‌توانمندی‌ نوجوانان و مراقبت از آن‌ها در برابر آسیب‌های اجتماعی، بر عهده دارد.

  ….

  ۱۳٫ درباره مواد چه می‌دانیم؟

  • مواد اعتیادآور، تنها مواد مخدر (مانند تریاک، هروئین، کراک) نیستند، بلکه مواد محرک…


 • انهدام باند حمل مواد مخدر صنعتی در خراسان‌جنوبی
  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,نگهداری, حمل, مصرف, کراک ,تلفن

  انهدام باند حمل مواد مخدر صنعتی در خراسان‌جنوبی

  فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از انهدام باند بزرگ حمل مواد مخدر صنعتی و کشف ۸۶ کیلوگرم هروئین و ۱۳ کیلوگرم کراک… مخدر صنعتی از نوع هروئین پودری و ۱۳ کیلوگرم هروئین فشروده (کراک) که به طرز ماهرانه‌ای در بار خودرو جاسازی شده بود کشف…


 • یک مسئول: ارتکاب نیمی از منازعات ناشی از اعتیاد است

  یک مسئول: ارتکاب نیمی از منازعات ناشی از اعتیاد است

  جانشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره به داده‌های آماری مرتبط با موادمخدر گفت: پژوهش‌هایی که در سال‌های اخیر صورت پذیرفته حاکی از این امر است که ارتکاب نیمی از منازعات، جرایم علیه اموال و تجاوزات جنسی ناشی از اعتیاد بوده و در اغلب آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، کودک آزاری و روسپی‌گری نیز می‌توان ردپای سوءمصرف موادمخدر را ملاحظه کرد.

  …، تغییر الگوی جنسی سوء مصرف و گرایش به موادمخدر توهم‌زا و محرک همچون روانگردا‌ن‌ها و موادمخدر صنعتی همچون شیشه و کراک ناشی…

 • پرخطرترین رفتارهای دانش‌آموزان تهران+جدول

  نتایج پژوهشی که در خصوص رفتارهای پرخطر در بین دانش‌آموزان نوجوان دختر و پسر شهر تهران انجام شده نشان می‌دهد تجربه قلیان کشیدن، استعمال سیگار، تجربه رابطه جنسی با میل خود، کتک‌کاری در بیرون از خانه (جز مدرسه) و تجربه مصرف الکل در بین این دسته از افراد جزو رفتارهای پرخطر شایع است.

  … دانش‌آموزان مورد بررسی بودند.

  همچنین، تجربه مصرف کراک و هرویین هر یک با ۱٫۵ درصد، مصرف کوکایین با ۲ درصد، متادون ۲٫۹٫٫٫

  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,نگهداری, حمل, مصرف, کراک ,تلفن


 • کشف ۷۷۸ کیلوگرم مواد افیونی در درگیری مسلحانه پلیس سیستان و بلوچستان

  کشف ۷۷۸ کیلوگرم مواد افیونی در درگیری مسلحانه پلیس سیستان و بلوچستان

  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان از کشف ۷۷۸ کیلو مواد افیونی در دو درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ خبر داد.

  … ، ۱۰۰ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک، ۱۲ کیلو و ۸۰۰ گرم هروئین و یک کیلو و ۱۷۰ گرم کراک را کشف کردند.

  انتهای پیام


 • کشف 420 تن موادمخدر/دستگیری 180هزار قاچاقچی

  رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا خبر داد

  کشف ۴۲۰ تن موادمخدر/دستگیری ۱۸۰هزار قاچاقچی

  رییس پلیس مبارزه با موادمخدر نیروی انتظامی از کشف ۴۲۰ تن انواع موادمخدر در ۹ ماهه امسال خبر داد.

  … بازگشت کراک به چرخه مصرف به ویژه در شرق کشور نیز گفت: جغرافیای موادمخدر متناسب با فرهنگ و روحیه افراد جامعه است و قطعا آنچه… که در شرق کشور رخ می‌دهد، با وضعیت فرهنگی و اقتصادی پایتخت متفاوت است، اما می‌توان گفت که مصرف کراک در کشور به ندرت دیده…

  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,نگهداری, حمل, مصرف, کراک ,تلفن


 • داستان معلولی که شب برایش تیره و تار می‌شود

  داستان معلولی که شب برایش تیره و تار می‌شود

  حدود ۱۰۰ درصد بیماری‌های ژنتیکی قابل پیشگیری هستند به شرط اینکه رویکرد مناسبی برای آنها در نظر گرفته شود که در این صورت جلوی بیش از نیمی از معلولیت‌ها را می‌توان گرفت اما خانواده‌ها تاکنون و برای جلوگیری از تولد فرزندان معلول چقدر تلاش کرده‌اند.

  … پوشش این اداره کل در حال افزایش است، افزود: مصرف کراک و شیشه عامل اصلی این امر است و در حال حاضر بیشتر افرادی…


 • مواد مخدر علت 75 درصد آسیب‌های اجتماعی

  مواد مخدر علت ۷۵ درصد آسیب‌های اجتماعی

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گفت: ۷۵ درصد آسیب‌های اجتماعی مرتبط با مواد مخدر است.

  … اینکه حدود ۲۰ هزار معتاد در استان کردستان وجود دارد، تصریح کرد: تریاک، کراک، هروئین و شیشه بیشترین مصرف را در این استان…


 • کشنده‌ترین مخدرهای خیابانی

  در گزارش مدیکال دیلی منتشر شد

  کشنده‌ترین مخدرهای خیابانی

  سایت تخصصی «مدیکال دیلی» ۱۰ نمونه از کشنده‌ترین مخدرهای خیابانی را معرفی کرده که مصرف آنها عوارض وحشتناکی چون تخریب اعضای اصلی و فاسد شدن گوشت بدن را دارد.

  …، نمک حمام، کراک کوکائین، هروئین، فلاکا، AH-7221، کریستال، purple drank و اسکوپولاین هستند.

  انتهای پیام


 • افزایش قربانیان اعتیاد در هفت ماهه نخست سال/اجرای بیمه‌ درمان اعتیاد در 16 استان
  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,نگهداری, حمل, مصرف, کراک ,تلفن

  سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر اعلام کرد

  افزایش قربانیان اعتیاد در هفت ماهه نخست سال/اجرای بیمه‌ درمان اعتیاد در ۱۶ استان

  سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: مجموع کشفیات موادمخدر در هفت ماهه ۹۴، ۳۶۶ هزار و ۵۷۷ کیلوگرم است.

  … سفید» در استان‌های شرقی گفت: گرد سفید یا کراک همان هروئین تغلیظ شده است که با مواد دیگری ترکیب می‌شود. تاکنون گزارش مستدلی… مبنی بر برگشت کراک در حد وسیع به کشور نداریم؛ اما طبیعی است وقتی که شیشه کم شود، معتادان به سمت مواد دیگری متمایل شوند…

  کشف ۸ کیلوگرم شیشه و کراک از ۲ قاچاقچی زن

  فرماندهی انتظامی شهرستان بردسکن از کشف و ضبط بیش از ۸ کیلوگرم مواد مخدر شیشه و کراک از ۲ قاچاقچی زن در بردسکن خبر داد.

  فرماندهی انتظامی شهرستان بردسکن از کشف و ضبط بیش از ۸ کیلوگرم مواد مخدر شیشه و کراک از ۲ قاچاقچی زن در بردسکن خبر… همراه مقدار ۷ کیلو و ۸۵۰ گرم کراک، ۱۹۵ گرم شیشه و ۹۰ گرم تریاک کشف و ضبط شد.

  فرمانده انتظامی بردسکن عنوان…

  بازداشت «بهرام دراکولا» با یک کیلو کراک

  رییس کلانتری ۱۳۵ آزادی از دستگیری «بهرام دراکولا» شرور سابقه دار غرب پایتخت که با یک دستگاه خودروی تاکسی در محدوده شهرک اکباتان اقدام به توزیع کراک و شیشه می‌کرد، خبر داد.

  … شهرک اکباتان اقدام به توزیع کراک و شیشه می‌کرد، خبر داد.

  سرهنگ حجت اله مرادی رئیس کلانتری ۱۳۵ آزادی در گفت‌وگو… اقدامات اطلاعاتی و فنی دریافتند این متهم قصد دارد با یک دستگاه پژو تاکسی مقادیری شیشه و کراک را به صورت خرده فروشی در محدوده…

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان:

  کراک” از چرخه مصرف کرمانشاه حذف شده است

  ‌دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه تریاک را عمده ماده مخدر مصرفی در استان عنوان کرد.

  … شمشیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با اشاره به حذف “کراک” از چرخه مصرف استان…


 • کشف 3 کیلوگرم "کراک" در نهبندان

  کشف ۳ کیلوگرم “کراک” در نهبندان

  جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان نهبندان از کشف سه کیلوگرم هروئین فشرده “کراک” در این شهرستان خبر داد.

  جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان نهبندان از کشف سه کیلوگرم هروئین فشرده “کراک” در این شهرستان خبر… “کراک” کشف و دو نفر متهم را دستگیر کردند.

  چم خاطرنشان کرد: ماموران در راستای مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان موادمخدر…

  افت کیفیت موادمخدر/ کراک و شیشه ارزان و تریاک گران شد

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران ضمن اعلام کاهش کیفیت مواد مخدر، نسبت به خطرات جانی ناشی از مصرف این مواد بدلیل وجود ناخالصی‌ها هشدار داد.

  …: این را از تغییر قیمت می‌توان فهمید؛ چرا که قیمت کراک و شیشه کاهش و قیمت تریاک افزایش یافته است.

  آذرنیا در خصوص وجود مواد مخدر…

  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,نگهداری, حمل, مصرف, کراک ,تلفن


 • کریستال، شیشه و کراک در صدر مواد مخدر مصرفی جوانان

  رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر آذربایجان‌شرقی خبر داد:

  کریستال، شیشه و کراک در صدر مواد مخدر مصرفی جوانان

  رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر مواد مخدر برای همه اقشار جامعه بویژه جوانان گفت: قدرت تخریب مواد مخدر در فروپاشی بنیان شخص، خانواده و به تبع آن جامعه غیرقابل انکار است که باید در راستای مقابله با آن تلاش شود.

  … مصرف مواد مخدر در بین جوانان کشور را کریستال، شیشه و کراک عنوان کرد.

  انتهای پیام

  رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه:

  ترویج شیشه و کراک در بین دانشجویان از پیامدهای جنگ نرم است

  رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: ترویج شیشه و کراک در بین دانشجویان، از پیامدهای جنگ نرم است.

  رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: ترویج شیشه و کراک در بین دانشجویان، از پیامدهای جنگ نرم است.

  دکتر علی‌اکبر اختری… برگزار می‌شود، گفت: ترویج مواد مخدر جدیدی چون شیشه و کراک در بین جوانان، به‌ویژه دانشجویان، از پیامدهای جنگ نرم است که هدف…

  مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر هشدار داد

  کاهش کشفیات کراک و افزایش هرویین/تجویزهای غلط در مورد مصرف «ریتالین»

  مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:‌ از ۳۱ استان کشور ۳۰ استان با کاهش کشف کراک مواجه بوده و این نشان می‌دهد که مصرف کراک و ذائقه این مواد برای مصرف‌کنندگان کاهش چشم‌گیری یافته است.

  … وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,نگهداری, حمل, مصرف, کراک ,تلفن

  مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:‌ از ۳۱ استان کشور ۳۰ استان با کاهش کشف کراک مواجه بوده و این نشان… می‌دهد که مصرف کراک و ذائقه این مواد برای مصرف‌کنندگان کاهش چشم‌گیری یافته است.

  علیرضا اکبرشاهی در گفت‌وگو…


 • کاهش مصرف کراک و شیشه/ فروش ریتالین در داروخانه‌ها ضابطه‌مند می‌شود

  رحمانی فضلی خبرداد

  کاهش مصرف کراک و شیشه/ فروش ریتالین در داروخانه‌ها ضابطه‌مند می‌شود

  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کاهش مصرف کراک و شیشه خبر داد.

  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کاهش مصرف کراک و شیشه خبر داد.

  به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری… دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور گفت: مصرف کراک

 • نوشته های مشابه

  بستن
  بستن