دپارتمان کیفری

مشاوره حقوقی سلب آسایش در تهران ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران
تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکیل ومشاوره حقوقی سلب آسایش در تهران
آدرس: تهران فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه۶ واحد ۶۰۹

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

وکیل مشاوره حقوقی

سلب آسایش. : گرفتن آسایش، ایجاد مزاحمت نمودن.

“از آنجایی که ممکن است همسایه‌ ها سال‌ ها در یک محل زندگی ‌نمایند ، لذا ارتباط و برخورد میان آنان در ایجاد آرامش و بالعکس در سلب آسایش آنان نقش مهمی دارد.” (منبع: همشهری آنلاین)

“عبور و مرور در این خیابان ها به حدی است که دیگر حتی جای پارک برای اهالی منطقه در خیابان وجود نداشته و شلوغی بیش از حد، آسایش را از ساکنان این منطقه سلب کرده است، به طوری که اهالی خیابان های اطراف کلافه شده اند.”
استناد ماده ۶۹۰ قانو مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات های بازدارنده) و نیز به لحاظ سلب آسایش و آرامش خود و خانواده و سایر واحدها و همسایگان به استناد ماده ۶۱۸ قانون فوق به دادسرای عمومی وانقلاب محل شکایت کنند.
معنای آرامش و آسایش :

فرهنگ فارسی معین آرامش و آسایش را به دو گونه معنا کرده است ، آرامش را به معنی :

آرامیدن، فراغت، راحتی، آسایش، طمأنینه، سکینه، صلح، آشتی، ایمنی و امنیت، خواب اندک وسبک وسکون.

اما در معنی اسایش آسایش چنین آورده است:

راحت، استراحت، آسانی، آسودگی، فراغ، سکون، بی جنبشی، آرام ۱

فرق بین آرامش و آسایش

پس ازفهمیدن معنای لغوی آرامش و آسایش اگر واقع بینانه به معنای این دو کلمه نگاه کنیم تفاوت های ماهوی زیادی را در آن ها می بینیم.

آرامش یک حالت روحی- روانی. یک حالت درونی است مانند وجدان که خودش قابل رِؤیت نیست ولی آثار آن در گفتگو ها و برخوردهای فردی و اجتماعی ، راه رفتن و از این قبیل کارها قابل رؤیت می باشد.

اما آسایش به حالتی که انسان از لحاظ امکانات زندگی و مالی در یک رفاه نسبی باشد به گونه ای که بتواند وسایل زندگی را در حد بالایی خریداری کند. آسایش بر خلاف آرامش آثار آن در زندگی روزمره قابل درک می باشد. تهیه وخرید هر نوع وسیله مانند ماشین، خانه، جاروبرقی های مدرن و پیشرفته و…. را در بر می گیرد.

علل و عوامل سلب آسایش

براساس آن چه بیان شد می توان دریافت که از علل و عوامل سلب آسایش همان اموری است که موجب تحقق آسایش می شود.
براین اساس هرگونه ظلم و ستمی موجب سلب آسایش فرد و یا جامعه می شود و گرفتاری ها و سختی های مختلفی آنان را دربرمی گیرد. خداوند در چند آیه با گزارش از وضعیت سخت و دشواری که بنی اسرائیل به آن دچار می شوند می کوشد به تاثیر مخرب و زیانبار ظلم و ستم در سلب آسایش توجه دهد. (بقره آیات ۵۸ و ۵۹ و نیز اعراف آیات ۱۶۰ و ۱۶۲) همین مشکل را قوم سبا با اعمال زشت و ستم های خویش ایجاد نمودند که خداوند در آیات ۱۵ تا ۱۹سوره سبا با گزارش آن بیان می کند که چگونه این مردم با ستم خویش موجبات سلب نعمت های فراوان را از جامعه خویش فراهم آوردند.
علل و عوامل سلب آسایش

براساس آن چه بیان شد می توان دریافت که از علل و عوامل سلب آسایش همان اموری است که موجب تحقق آسایش می شود.
براین اساس هرگونه ظلم و ستمی موجب سلب آسایش فرد و یا جامعه می شود و گرفتاری ها و سختی های مختلفی آنان را دربرمی گیرد. خداوند در چند آیه با گزارش از وضعیت سخت و دشواری که بنی اسرائیل به آن دچار می شوند می کوشد به تاثیر مخرب و زیانبار ظلم و ستم در سلب آسایش توجه دهد. (بقره آیات ۵۸ و ۵۹ و نیز اعراف آیات ۱۶۰ و ۱۶۲) همین مشکل را قوم سبا با اعمال زشت و ستم های خویش ایجاد کردند که خداوند در آیات ۱۵ تا ۱۹سوره سبا با گزارش آن بیان می کند که چگونه این مردم با ستم خویش موجبات سلب نعمت های فراوان را از جامعه خویش فراهم آوردند.
ظلم

آیات ۱۹تا ۲۴سوره اعراف ظلم به نفس را موجب محرومیت حضرت آدم(ع) و همسرش از نعمت های بهشتی و آسایش آن دانسته و در آیات ۱۱تا ۱۴ سوره انبیا توضیح می دهد که ستمگری اقوام و جوامع مختلف در طول تاریخ موجب زوال نعمت و آسایش از آنان شده است.
خداوند در آیات ۴۹ سوره بقره و نیز ۱۴۱ سوره اعراف و ۶سوره اعراف و همچنین ۳۰و ۳۱ سوره دخان توضیح می دهد که وجود حاکمان مستبد و دیکتاتور جامعه را به سمت سویی می برد که آسایش و آرامش از آن سلب می گردد و جامعه دچار بحران های مختلف می شود.
فسق و فجور

افزایش فسق و فجور در جامعه چون زنا و خودفروشی و هم جنس بازی و نادیده گرفتن قوانین و زیرپا نهادن حدود الهی و مانند آن موجبات سلب و زوال آسایش و آرامش می شوند که در آیه۱۶ سوره اسراء بدان توجه داده می شود.
گزارش قرآن از علل و عوامل سقوط جامعه بنی اسرائیل پس از دست یابی به آسایش به خوبی روشن می سازد که در تحلیل قرآنی فسق چگونه می تواند جامعه را دچار بحران فقدان آسایش و آرامش کند و از هم بپاشاند. (بقره آیات۵۸و ۵۹)
کفر

کفر (اعراف آیه۱۳۰و ۱۳۱ و نیز کهف آیات ۳۲تا ۴۳ و نیز شرک (همان) از مهم ترین علل و عوامل سلب آسایش و آرامش می باشد ؛ زیرا آن چه مردم را به سوی کنش های نابهنجار و ضداخلاقی سوق می دهد و آدمی را به تجاوز از حدود عقلی و عقلایی و شرعی می کشاند، بینش و نگرش آنان است که موجب می شود تا به اعمالی چون استبداد و ظلم و ستم و فسق و فجور روی آوردند و زمینه های سلب آسایش را فراهم کنند.


 • ضرورت توجه به حقوق همسایگی در آپارتمان‌نشینی

  ضرورت توجه به حقوق همسایگی در آپارتمان‌نشینی

  بازپرس شعبه دوم دادسرای ایلام گفت: اکثر کسانی که در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند از قوانین، مقررات و فرهنگ آپارتمان‌نشینی آگاهی کافی ندارند.

  … را پذیرفته‌اند باید فرهنگ و قوانین مربوط به آن را نیز رعایت کنند تا از دیگران سلب آرامش نشود.

  بازپرس شعبه دوم دادسرای ایلام… که ممکن است کوچک‌ترین سهل انگاری یک خانواده آرامش را از خانواده‌ی دیگر خواهد گرفت، تصریح کرد: شهروندانی که آپارتمان‌نشینی…


 • انصاری: از توهین کنندگان به رییس جمهور شکایت کردیم

  /دولت و ملت؛ امیدوار و استوار/

  انصاری: از توهین کنندگان به رییس جمهور شکایت کردیم

  معاون حقوقی رییس جمهور درباره توهین به رییس جمهور و دولت در رسانه‌ها اظهار کرد: هنجار شکنی، اهانت و توهین به مقامات جرم آشکار و خلاف قانون است و قانون مجازات اسلامی برای مرتکبین این جرم، مجازات تعیین کرده و دادستان‌ها موظف هستند با جرم آشکار برخورد کنند.

  … قضائیه برقرار شد به نحوی که در این سه سال شاهد نوعی آرامش و احترام متقابل میان روسای قوا بخصوص میان قوه مجریه و دیگر قوا… حقوق شهروندی بود و انقلاب اسلامی و قیام حضرت امام رحمه الله برای استیفاء آزادی و استقلال بود که از مردم سلب

  وکیل ,برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت, سلب اسایش ,تلفن


 • واگذاری املاک، اخلاقی نبود

  عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر تهران:

  واگذاری املاک، اخلاقی نبود

  عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر تهران درباره اخبار واگذاری املاک به افراد خاص با بیان اینکه تا زمانی که مرجع صالحه تصمیم گیری در این زمینه انجام نداده است اصل بر برائت است، گفت: ممکن است که در برخی از واگذاری‌ها و تخفیف‌ها با توجه به مصوبه شورای شهر اتفاق فرا قانونی رخ نداده اما اخلاقاً این موضوع درست نبوده است.

  ….

  وی با انتقاد از فضای پیش آمده گفت: اجازه دهید موضوع با آرامش و بدون سلب اعتماد مردم پیش رود چرا که برخی بداخلاقی‌ها در اظهار نظر…


 • برگزاری "روز ایران" در نمایشگاه کتاب پکن

  برگزاری “روز ایران” در نمایشگاه کتاب پکن

  مراسم “روز ایران” در سومین روز از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن با حضور ۷۰ تن از اساتید و دانشجویان چینی‌زبان فارسی در غرفه ایران برگزار شد.

  …) که “کسی که با کتاب آرامش می‌گیرد، آرامش او سلب نمی‌شود” اظهار کرد: فرهنگ محوری‌ترین برگ هویت یک ملت است و یکی از راه‌های مهم…


 • اصفهان دیگر با شما صحبت نمی‌کند!

  اصفهان دیگر با شما صحبت نمی‌کند!

  ‌یک استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: روزگاری شهر اصفهان با مردمش صحبت می‌کرد، اما امروز تک بناها فقط با شما صحبت می‌کنند، اصفهان به گونه‌ای شده که حتی ارتباط میان میدان نقش جهان با چهل ستون هم قطع شده است.

  … است.

  وی ادامه داد: در تفکر غربی معنا از تمایز میآید، اما در فرهنگ ایرانی اسلامی معنا از تمایز نمی‌آید، در غرب معنا از سلب آمده… عموما برای مردم استرس زا هستند، اما دالان های هزارتو مسجد حکیم نه تنها استرسی ایجاد نمی‌کند، بلکه آرامش می‌دهد. مسجد حکیم…

  وکیل ,برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت, سلب اسایش ,تلفن


 • هشدار پلیس درباره «پوکمون‌گو»

  هشدار پلیس درباره «پوکمون‌گو»

  رییس پلیس فتای غرب استان تهران نسبت خطرات بازی پوکمون‌گو در فضای حقیقی هشدار داد.

  … ای که علاوه بر صدمات فردی، بستر ساز تهدیدهایی برای سلب آرامش جامعه و نظم عمومی تلقی می‌شود.

  انتهای پیام


 • حرمت همسرتان را نزد فرزندان نشکنید

  تاکید یک روان‌شناس به زنان:

  حرمت همسرتان را نزد فرزندان نشکنید

  یک روان‌شناس گفت: رفتارهای اهانت‌آمیز و پرخاشگرانه از سوی زن نزد فرزندان می‌تواند اقتدار و ابهت پدر را در محیط خانواده مخدوش کند.

  … نتواند در مواجهه با معضلات جزیی، عکس‌العمل مناسبی نشان دهد، احساس ناراحتی و فشار حاصل از آن موجب سلب آرامش و شادابی زن…


 • عربستان پرچم تفرقه را در جهان اسلام برافراشته است

  آیت‌الله اراکی:

  عربستان پرچم تفرقه را در جهان اسلام برافراشته است

  دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه جامعه اسلامی باید امروز راه وحدت، آشتی، صلح و امنیت را در پیش بگیرد، گفت: عربستان، پرچم تفرقه را در جهان اسلام برافراشته است.

  … قرار داده و مهمترین هدف پیامبران نیز ایجاد صلح و آرامش و امنیت برای همه افراد جامعه و مبارزه با انواع ظلم و ستم نسبت… برگزاری انتخابات آزاد، از بین بردن تبعیضات مذهبی و توقف سلب تابعیت شهروندان با اصالت بحرینی است خواسته‌هایی به حق است که همه…

  وکیل ,برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت, سلب اسایش ,تلفن


 • واکنش ستاد حقوق بشر به گزارش حقوق بشری وزارت خارجه انگلیس

  واکنش ستاد حقوق بشر به گزارش حقوق بشری وزارت خارجه انگلیس

  ستاد حقوق بشر کشورمان به منظور تنویر افکار عمومی در مورد گزارش بی‌اساس وزارت خارجه انگلیس در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران، گزارش مبسوطی را منتشر کرد.

  … اسلامی ایران به صرف داشتن عقیده ای خاص تحت تعقیب قرار نمی گیرد، مگر اینکه عمل مجرمانه ای مرتکب شده باشد.

  مجازات سلب حیات… هزار نفر افراد بی گناه را در ایران ترور کرد و اکنون افراد وابسته به آن و رهبری آن در کمال آرامش و امنیت در پایتخت…


 • بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی

  دادستان تهران خبر داد:

  بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی

  دادستان تهران از دستگیری و بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی در هفته گذشته در تهران و مرتبط با سرویس جاسوسی انگلیس خبر داد.

  … شده توسط بانک عامل اظهار داشت: در جهت برقراری آرامش و امنیت خاطر مردم با انعقاد چنین توافق‌نامه‌ای با سپرده‌گذاران توسط بانک…


 • با تفاهم بر سر قیمت گاز ارجاع به داوری بین المللی منتفی شد/لاریجانی به زودی عازم ترکیه می‌شود

  در کنفرانس خبری وزرای خارجه ایران و ترکیه اعلام شد

  با تفاهم بر سر قیمت گاز ارجاع به داوری بین المللی منتفی شد/لاریجانی به زودی عازم ترکیه می‌شود

  وزیر خارجه ترکیه گفت: مصمم به خرید گاز طبیعی بیشتری از ایران هستیم که البته در خصوص قیمت آن گفت‌وگو خواهیم کرد و مایل نیستیم در این رابطه به داوری بین المللی مراجعه کنیم.

  … دمکراتیک آنها را سلب کنند. درباره بمباران مجلس ترکیه توسط کودتاچیان باید بگویم که ما نیز صد سال پیش با بمباران مجلس خود مواجه… گفت‌وگوهای ثمربخشی با ترکیه داشته است. ما بر این باوریم که تمامی طرفها برای بازگشت صلح و آرامش و مبارزه با افراطی گری در سوریه…

  وکیل ,برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت, سلب اسایش ,تلفن


 • ضرورت حذف مرزبندی‌های علمی بین دو وزارتخانه علوم و بهداشت

  وزیر بهداشت تاکید کرد

  ضرورت حذف مرزبندی‌های علمی بین دو وزارتخانه علوم و بهداشت

  وزیر بهداشت با انتقاد از تعصب برخی افراد برای ایجاد مرزبندی‌های علمی در بین رشته‌ها گفت: متاسفانه در این زمینه تعصب‌های بی‌جایی در دو وزارتخانه علوم و بهداشت وجود دارد. بنابراین باید این مرزبندی‌ها از بین برود تا بتوان از پتانسیل‌های رشته‌های مختلف برای توسعه و پیشرفت عرصه آموزشی به‌خصوص پژوهشی استفاده کرد.

  … در حوزه بهداشت بسیار با اهمیت است چراکه می‌تواند آرامش یا سلب آرامش کند و این حوزه با تربیت نیروی انسانی، مجرب و کارآمد زمینه…


 • منتظر صراحت لهجه روحانی باشید

  محمد کیانوش‌راد:

  منتظر صراحت لهجه روحانی باشید

  یک استاد دانشگاه می‌گوید: روحانی هوشمندتر از آن است که در هنگامی که باید سخنی بگوید، سکوت کند. او به‌زودی و در ایام انتخابات صراحت لهجه بیشتری خواهد داشت و روشنگری‌های بیشتری از خود نشان می‌دهد. او به‌زودی با مردم آنچنان که شرایط ایجاب می‌کند، سخن می‌گوید. امروز باید شرایط روحانی را درک کرد و به او حق داد قدم‌به‌قدم و دست‌به‌عصا حرکت کند.

  … و در حقیقت صداقت را از تهمت‌زنندگان سلب می‌کند. روحانی مثل هر فرد دیگری آمیزه‌ای از نقاط قوت و ضعف است و می‌شود در کارنامه کاری… و دست‌به‌عصا حرکت کند. می‌دانیم که کشور نیازمند آرامش است و همراهی همه دستگاه‌های اجرایی را طلب می‌کند.

  ‌پس روحانی زمان…


 • مروری بر زندگی شهرام جزایری به بهانه بازداشتش

  مروری بر زندگی شهرام جزایری به بهانه بازداشتش

  یک بار دیگر سرتیتر خبرها شد؛ آن‌ هم با خبر بازداشتش در مشهد. خبر را روزنامه «خراسان» منتشر کرده بود: «شهرام جزایری که روز شنبه (١۶ مرداد) با هدف سخنرانی درباره شرکت پدیده به مشهد سفر کرده بود، با صدور دستور قضائی بازداشت شد.»

  … برای اقدام علیه امنیت عمومی از طریق اخلال در نظم و سلب آسایش عمومی و با صدور دستور قضائی بازداشت شد.

  رابطه شهرام و پدیده… به دادگاه حدود هزار نفر به من چشم دوخته بودند و در آن شرایط سخت و طاقت‌فرسا با سکینه و آرامش، لطف و رحمت خدا رو درک می‌کردم! چون…

 • کشف ۱۲۷ هزار و ۹۸۰ لیتر سوخت قاچاق در ایرانشهر

  فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر از کشف ۱۲۷ هزار و ۹۸۰ لیتر سوخت قاچاق، طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

  … کرده و آرامش آنان را سلب نمایند که این امر با همکاری و اطلاع رسانی به موقع مردم در موارد مشابه از طریق سامانه ۱۱۰ پلیس، محقق…


 • چالش سه سینماگر برای «دختر»

  گپ‌وگفت میرکریمی، فرهاد اصلانی و مریلا زارعی در نشست ایسنا

  چالش سه سینماگر برای «دختر»

  رضا میرکریمی در کنار مریلا زارعی و فرهاد اصلانی از فیلم «دختر» و تجربه‌ این همکاری و موضوع فیلم سخن گفت.

  … می‌شود و ایشان در این فیلم یک وجه حرفه‌ای مرا که سال‌ها بود از آن فاصله گرفته بودم، دوباره زنده کرد و آن هم آرامش من بود.

  شما… در فیلم من را کسی باید بازی می‌کرد که از تنش ابتدایی فیلم به آرامش برسیم. یعنی قطعا می‌خواستم در عین حال که تربیت سنتی…


 • کناره گیری حسنی‌خو از مدیریت استقلال

  کناره گیری حسنی‌خو از مدیریت استقلال

  رضا حسنی خو، با انتشار بیانیه ای از مدیریت باشگاه استقلال کناره گیری کرد.

  … و جوانان ضمن تشکر و قدردانی بابت اعتمادشان، با ذکر دلایلم از آن مقام محترم درخواست کردم که از اینجانب سلب مسئولیت نمایند… پذیرش این مسئولیت را در اختیار رسانه ها قرار ندهم تا استقلال بدون تنش و بحران و در آرامش کامل بازی روز جمعه را برگزار…


 • قصه پتروشیمی شازند هنوز تمام نشده‌ است

  نماینده مردم شازند در مجلس:

  قصه پتروشیمی شازند هنوز تمام نشده‌ است

  ‌نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع اعتراض به خروج پتروشیمی شازند از لیست صنایع آلاینده به جد پیگیری می‌شود.

  … و خاک و هوا آرامش را نیز از مردم سلب می‌کنند.

  وی ادامه داد: مدیران این صنایع بزرگ حتی مایحتاج خود را از تهران تهیه…


 • به صورت ندوشن چنگ زده‌اند

  /گزارش/

  به صورت ندوشن چنگ زده‌اند

  طی سال‌ها و به خصوص ماه‌های اخیر، فعالیت‌های معدنکاری و شرکت‌های معدنی در ندوشن یزد گسترش یافته و طبیعت زیبا و مناطق بکر گردشگری آن به‌علت تاخت و تاز معدن‌کاران حال و روز خوشی ندارد.

  … تا ۲۰۰ دستگاه تریلی حامل مواد معدنی در این جاده‌ها رفت و آمد می‌کنند، افزود: این امر، امنیت و آرامش را  از مردم سلب


 • تاکسی‌هایی که به مقصد نرسیدند!

  تاکسی‌هایی که به مقصد نرسیدند!

  در دنیای امروز که بخش مهمی از امورات روزانه شهروندان از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی انجام می‌شود، به‌روزسازی وسائط نقلیه در این حوزه از اهمیت زیادی برخوردار است.

  … تحویل داده می‌شود اما با گذشت قریب به ۶ ماه از آن تاریخ هنوز این اتفاق نیفتاده است و این مسئله موجب سلب منبع درآمد… از طرح تعویض تاکسی‌های فرسوده در سنندج روبرو بوده‌ایم و این مسئله یعنی ورود خودروهای جدید به ناوگان تاکسی‌رانی، امنیت و آرامش

نوشته های مشابه

بستن
بستن