خدمات حقوقی

مشاوره حقوقی سربازی نرفتن در تهران ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران
تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکیل ومشاوره حقوقی سربازی نرفتن در تهران
آدرس: تهران فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه۶ واحد ۶۰۹

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

وکیل مشاوره حقوقی

طبق قوانین ایران ، دختران از رفتن به سربازی معاف هستند.(ماده ۱ قانون خدمت وظیفه عمومی)

ولی پسران وظیفه دارند در صورت نداشتن عذر قانونی ، مدت مشخصی را پس از طی کردن آموزش های نظامی ِ مورد نیاز ، در نیروهای مسلح به خدمت بپردازند.(ماده ۲ قانون خدمت وظیفه عمومی)

و اگر از این خدمت خودداری نمایند و به موقع برای انجام آن مراجعه نکنند، دچار مجازات و محدودیت های اجتماعی خواهند شد.(ماده ۱۰ قانون وظیفه عمومی)

زمان مراجعه برای اعزام به خدمت

کسی که عذر موجهی برای نرفتن یا دیر رفتن به خدمت دارد، مکلف می باشد بعد از برطرف شدن آن عذر به خدمت برود.

و کسانی که عذر موجهی ندارند نیز موظف می باشند بلافاصله بعد از اعلام اداره وظیفه عمومی نیروی انتظامی (که معمولا در روزنامه ها و صدا و سیما اعلام می شود) خود را برای خدمت به حوزه های نظام وظیفه معروفی کنند.(ماده ۵ و ۱۹ قانون وظیفه عمومی)

بر اساس قوانین ایران ، اداره نظام وظیفه در سال از جوانانی برای انجام خدمت سربازی دعوت به عمل می آورد در فروردین آن سال ، وارد سن ۱۹ سالگی شده اند. (ماده۲ قانون خدمت وظیفه عمومی)

بدیهی است اگر شخصی قبل از تاریخ مقرر در قانون ، برای انجام خدمت خود را معرفی کند، زمان مراجعه او ، به تاریخی که قانونا باید مراجعه می کرده است موکول خواهد شد.

مدت خدمت سربازی

بر اساس نیازهای نیروهای مسلح و وضعیت کشور (برقرار بودن جنگ یا صلح) مدت خدمت سربازی متفاوت است.

این مدت گاهی ۱ سال ، گاهی ۱۸ ماه و زمانی هم ۲ سال بوده است. ولی اکنون مدت خدمت سربازی در مناطق عملیاتی ۱۷ ماه، محروم و بد آب و هوا ۱۸ ماه و سایر مناطق کشور ۲۰ ماه است.

همچنین قوانین و مقرراتی وجود دارد که به موجب آن مدت خدمت بعضی از افراد به دلایلی که در قانون ذکر شده است، کم تر یا بیشتر خواهد شد.

کسانی که در موقع تعیین شده ، خود را برای خدمت سربازی معرفی نکنند ، به مدت ۹۰ روز به خدمت آن ها اضافه می شود.
بدیهی است که در دوران سربازی مقررات سخت و انضباط شدید حاکم است و هر گونه بی نظمی ، تاخیر و یا غیبت باعث تنبیه و مجازات خاطی خواهد شد

سیر مراحل سربازی

شخصی که به سن مشمولیت رسیده و از او خواسته شده که خود را برای خدمت معرفی کند، باید ابتدا به حوزه نظام وظیفه شهر خود مراجعه و دفترچه آماده به خدمت (که در این دفترچه تاریخ مراجعه برای اعزام به خدمت درج شده است) را دریافت کند. سپس در تاریخ اعزام ، به همان محلی که دفترچه خود را گرفته است مراجعه نماید.

حوزه نظام وظیفه بر اساس دستورالعمل های خود نسبت به تقسیم و تعیین سازمان محل خدمت فرد مشمول (ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و یا سازمان های دیگر) اقدام می کند و فرد مزبور نیز باید در تاریخی که به وی ابلاغ می شود ، خود را به سازمان تعیین شده معرفی کند.

سازمانی که به عنوان محل خدمت فرد مشمول تعیین شده است، بعد از مراجعه سرباز، ابتدا مدت کوتاهی(حدود ۲ ماه) آن فرد را به آموزشگاه خود می فرستد تا تحت آموزش نظامی قرار بگیرد.

این دوران نسبتا سخت خواهد بود، اما بعد از طی دوره آموزشی ، به تناسب صلاحیت و توانایی هایی که اشخاص دارند، آنها را در شهرها و محل های مورد نیاز به کار خواهند گرفت و تا زمانی که مدت خدمت به پایان برسد، فرد مشمول ، با همین ترتیب خدمت خواهد کرد.( تبصره ۱ و ۳ خدمت وظیفه عمومی)

بدیهی است که در دوران سربازی مقررات سخت و انضباط شدید حاکم است و هر گونه بی نظمی ، تاخیر و یا غیبت باعث تنبیه و مجازات خاطی خواهد شد.
سرباز

عذرهای موجه برای نرفتن به سربازی

قبلا گفته شد کسانی که عذر قانونی ندارند،‌باید به سربازی بروند.

ولی اشخاصی که دارای عذر قانونی هستند، نرفتن شان به سربازی ، اشکالی را متوجه آنان نخواهد کرد. این افراد می توانند از معافیت های قانونی استفاده نمایند.

البته این بدان معنا نیست که این گونه افراد اصلا نباید به حوزه نظام وظیفه مراجعه کنند، بلکه شرط برخورداری از معافیت ها نیز مراجعه به موقع و ارائه مدارک قانونی به مسئولین اداره نظام وظیفه عمومی است.

یعنی این گونه افراد نیز همزمان با فراخوانی عمومی مشمولان ، باید با در دست داشتن مدارکی که ادعایشان را ثابت کند ، به حوزه نظام وظیفه نیروی انتظامی مراجعه کنند و مدارک خود را تحویل دهند، در غیر این صورت نه تنها از معافیت برخوردار نخواهند شد ، بلکه به عنوان “سرباز فراری” تحت تعقیب و مجازات قرار خواهند گرفت) .ماده ۱۹ قانون خدمت وظیفه عمومی)

عذرهای موجه برای معافیت از خدمت سربازی به دو دسته تقسیم می شوند:

۱- عذرهایی که معافیت دائم ایجاد می کنند.

مانند کسی که به دلیل داشتن بیماری حاد و شدید، قادر به خدمت نیست و “معافیت پزشکی” دارد.

(مواد ۲۹ تا ۴۴ قانون خدمت وظیفه عمومی(یا عذر مشمولی که دارای پدر و مادر پیر و از کار افتاده است و کس دیگری به جز او برای تامین زندگی والدینش وجود ندارد . و دارای “معافیت کفالت” است. )مواد ۴۵ و ۴۶ قانون خدمت وظیفه عمومی)

افرادی که معافیت دائم دارند لازم نیست خدمت سربازی را انجام بدهند، لذا به جای کارت پایان خدمت، به آنها کارت معافیت داده می شود.

۲- عذرهایی که معافیت موقت ایجاد می کند.

مانند کسی که بعد از دوره متوسطه در دانشگاه قبول می شود و به تحصیل می پردازد. (دارای “معافیت تحصیلی” می گردد(چنین اشخاصی تا زمانی که دوره مجاز تحصیل را طی می کنند، الزامی برای رفتن به خدمت سربازی ندارند، ولی همین که فارغ التحصیل شدند، باید خدمت خود را آغاز کنند.
افرادی که در “سال بعد از فراغت از تحصیلات متوسطه” مشمول شناخته می شوند، اگر تاریخ اعزام به خدمت آنان، قبل از اعلام نتایج کنکور باشد، باید در موعد تعیین شده برای اعزام ، خود را به محل خدمتشان معرفی کنند

(مواد ۳۱ تا ۳۸ قانون خدمت وظیفه عمومی)

ذکر این نکته ضروری است که در مورد معافیت تحصیلی، معمولا مدارک لازم، مبنی بر معافیت موقت (دانش آموز یا دانشجو بودن مشمول) مستقیما توسط دانشگاه یا مرکز آموزشی محل تحصیل وی به مراکز نظام وظیفه ارسال می گردد و ضرورتی به حضور فرد مشمول به حوزه نظام وظیفه نیست.(ماده ۳۳ قانون خدمت وظیفه عمومی(این گونه افراد بعد از فراغت از تحصیل باید به ادارات نظام وظیفه مراجعه و دفترچه آماده به خدمت دریافت نمایند.(ماده ۳۴ قانون خدمت وظیفه عمومی)

نکته ضروری دیگر این است که برخی افراد، بلافاصله بعد از طی دوره متوسطه، در دانشگاه قبول نمی شوند و یک سال بین تحصیل متوسطه و امتحان کنکور ِ سال بعدشان فاصله ایجاد می شود، چنین افرادی که در “سال بعد از فراغت از تحصیلات متوسطه” مشمول شناخته می شوند، اگر تاریخ اعزام به خدمت آنان، قبل از اعلام نتایج کنکور باشد، باید در موعد تعیین شده برای اعزام ، خود را به محل خدمتشان معرفی کنند، زیرا در صورتی که این افراد در کنکور قبول شوند و به دانشگاه راه یابند، مکاتبه لازم از سوی دانشگاه محل تحصیل با اداره نظام وظیفه به عمل خواهد آمد تا آنها را از خدمت ترخیص کنند و امکان تحصیل را برایشان فراهم آورند.

ولی اگر افرادی که در کنکور شرکت کرده اند، علیرغم رسیدن به سن مشمولیت، خود را برای گرفتن دفترچه آماده به خدمت معرفی ننمایند، “غائب فراری” شناخته می شوند و در این صورت، حتی اگر در دانشگاه قبول شوند، امکان اشتغال به تحصیل را نخواهند داشت.(ماده ۳۵ قانون وظیفه خدمت وظیفه عمومی)
سربازی

مجازات و عواقب نرفتن به سربازی

اشخاصی که برای انجام خدمت سربازی به سن قانونی می رسند و عذر موجهی برای نرفتن به خدمت ندارند، اگر به موقع خود را معرفی نکنند ، علاوه بر مجازاتی که برای آنها در نظر گرفته می شود (مثلا مدتی به زمان خدمت آن ها اضافه می گردد) دچار محرومیت های متعدد اجتماعی نیز خواهند شد که مهم ترین محرومیت های این افراد عبارتند از :

۱٫ عدم امکان دریافت گذرنامه و محرومیت از سفر به خارج از کشور

۲٫ محرومیت از استخدام در ادارات و سازمان های دولتی و مشاغل عمومی

۳٫ محرومیت از امضای هر گونه سند رسمی (خرید، فروش و … در محضر)

۴٫ محرومیت از گرفتن گواهینامه رانندگی(ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی)

لازم به ذکر است کسانی که به خدمت نرفته اند ولی دارای معافیت (اعم از دائم یا موقت) می باشند، برای انجام کارهای فوق الذکر بایستی کارت معافیت یا گواهی های لازم مبنی بر معاف بودن خود را ارائه نمایند

سربازی تغییر می‌کند؟

آمارهای غیر رسمی حاکی از این است که جمعیت افرادی که در کشورمان بیش از ۱۰۰ سال عمر کرده‌اند، حدود ۱۰۰۰ نفر است و اغلب آنها هم زن هستند، این یعنی دیگر کسی در خاطرش نمانده که نخستین قانون سربازی اجباری

… می‌شوند. در این روش دیگر بهانه‌ها و بعضاً دلایل منطقی که برخی از افراد برای نرفتن به سربازی بیان می‌کنند از آنها سلب… انتقادات درباره نحوه برخورد با سرباز، بی‌توجهی به سرباز و تحقیر آنان بود و گروهی هم اجباری بودن سربازی را دلیل برخورد نازل…

وکیل ,برای, تهران, مشاوره حقوقی, جهت ,سربازی نرفتن ,تلفن


 • نفس‌های کنکور به شماره افتاد

  نفس‌های کنکور به شماره افتاد

  این روزها نگرانی‌های زیادی دارد، از طرفی نتیجه ۱۲ سال درس خواندنش قرار است در چهار ساعت مشخص شود و معتقد است این چهار ساعت تعیین کننده‌ی مسیر زندگی او خواهد بود و از طرف دیگر انتظارات پدر و مادر که می‌داند آنها حق دارند، زیرا سال‌ها برای تحصیلش هزینه پرداخت کرده‌اند و حالا چشم انتظار نتیجه هستند تا به قول خودشان بتوانند مقابل فامیل سری بلند کنند.

  … که اصلی‌ترین دلیلش برای درس خواندن نرفتن به خدمت سربازی است طنین به نوعی دچار تردید می‌شود اما تصمیم می‌گیرد برای یک بار… هم در جواب به طنین می‌گوید که ۶۰ درصد علت درس خواندنش سربازی است و ۴۰ درصد باقی مانده خانواده‌اش هستند.

  سعید خدا را شکر…

  کمالی با تکذیب صدور کارت پایان خدمت برای رحمانی اعلام کرد

  تغییری در وضعیت سربازی فوتبالیست‌های متخلف ایجاد نشده/ پولادی باید به سربازی برود

  جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تکذیب صدور کارت پایان خدمت برای بختیار رحمانی، اعلام کرد که هیچ مورد بخشش و تغییری در شرایط سربازی فوتبالیست‌های متخلف اعمال نشده است.

  … برای نرفتن به سربازی نیست و پولادی تحت هر شرایطی باید به سربازی برود.

  کمالی در پایان با تاکید بر اینکه تفاوتی میان… کرد که هیچ مورد بخشش و تغییری در شرایط سربازی فوتبالیست‌های متخلف اعمال نشده است.

  سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار…

 • / در سینما و تئاتر چه خبر است؟ /

  معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر نشست علمی «سینما و اندیشه» را با حضور صاحب‌نظران این حوزه، روز سه‌شنبه ۱۵ دی‌ماه برگزار می‌کند.

  … و نخبه‌ای در شرایط عجیبی عاشق شده و ازدواج می‌کند اما ناگهان با مانع سربازی برای ادامه زندگی روبه‌رو می‌شود.او برای نرفتن… به خدمت سربازی دست به کارهای عجیبی می‌زند».

  تاکنون برخی از بازیگران فرعی فیلم انتخاب شده‌اند اما برای نقش اصلی…

  وکیل ,برای, تهران, مشاوره حقوقی, جهت ,سربازی نرفتن ,تلفن


 • بازی پولادی با سربازی!

  بازی پولادی با سربازی!

  لیگ فوتبال قطر پایان یافته ولی آقای خوش‌قول فوتبال کشور به جای حضور در پادگان، به لذت بردن از تعطیلات آخر فصل می‌پردازد؛ موضوعی که این روز‌ها با آمیخته شدن به برخی حاشیه‌ها، بیش از هر زمانی جلب توجه می‌کند.

  …، با بهانه‌هایی مثل کم‌بینایی یا واریکوسل.

  واقعیت این است که نه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خدمت نرفتن پولادی درمانده… به گذراندن دوره مقدس سربازی است فرزند فلان آقازاده نیز باید دینش را به کشور ادا کند. در این مورد هم استثنایی وجود ندارد و پولادی…


 • صالح: برگزاری هفته23 لیگ به نفع هیچ کسی نیست/جهانبخش و آزمون را می‌خواهیم

  گزارش عملکرد چندماهه تیم امید در گفت‌وگوی تفصیلی با ایسنا

  صالح: برگزاری هفته۲۳ لیگ به نفع هیچ کسی نیست/جهانبخش و آزمون را می‌خواهیم

  مربی تیم فوتبال امید با تاکید بر اینکه تا نگاه‌ها بزرگ نباشد، اتفاق بزرگی رخ نمی‌دهد، گفت: تیم امید نسبت به قبل تا ۶۰ درصد تغییر کرده و روند فنی خوبی را پشت‌سر گذاشته است و تنها درخواست ما تعویق هفته بیست‌وسوم لیگ و در اختیار داشتن جهانبخش و آزمون است.

  … بود. تنها علیرضا جهانبخش و سردار آزمون در تیم ما نبودند. حتی یک بازیکن هم بخاطر مشکل سربازی یا دانشجو بودن غایب نبود و مثل گذشته…: کادر فنی دلایل منطقی برای این درخواست دارد. اول اینکه امید هم یک تیم ملی است و حسرت چهل ساله به المپیک نرفتن ایران بالاخره…


 • دوران آموزشی سربازی متناسب با نیازهای نیروهای مسلح نیست

  معاون پیشین سازمان وظیفه عمومی ناجا:

  دوران آموزشی سربازی متناسب با نیازهای نیروهای مسلح نیست

  معاون پیشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه دوران آموزشی سربازی متناسب با نیازهای نیروهای مسلح برگزار نمی‌شود، گفت: با ۵٠ درصد سربازان کنونی هم می‌شود نیاز نیروهای مسلح را برطرف کرد.

  ….

  حلوایی با بیان اینکه نرفتن به سربازی تحصیلات را طولانی می‌کنند، گفت: برخی حتی به خاطر نرفتن به سربازی به دانشگاه می‌روند… سرباز قبل و بعد از سربازی چه ویژگی هایی باید داشته باشد، این قانون علاوه بر اینکه الزامی و اجباریست، هیچگونه ابزار تشویقی…

 • پیشنهاد امام جمعه اصفهان؛

  دانشگاه‌ها ۳ روز زنانه و ۳ روز مردانه شود

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان معتقد است: اختلاط دختر و پسر در دانشگاه اشتباه است، زیرا ما در اوایل انقلاب دانشگاه‌ها و امکانات زیادی نداشتیم و مجبور بودیم که کلاس‌ها را مختلط برگزار کنیم، اما درحال حاضر دانشگاه‌های زیادی در شهرها وجود دارد و می‌توان دانشگاه‌ها را سه روز زنانه و سه روز مردانه کرد.

  سربازی نرفتن رو به رو نیستیم؛ باید همین کار را در مورد اعتیاد هم انجام دهیم و باید طرحی داشته باشیم که به معتادان سختگیری… کرد: کسی سربازی نرفته باشد به او گواهینامه، همسر، شغل نمی‌دهند و نمی‌تواند خارج از کشور برود، به همین علت دیگر ما با معضل…

  وکیل ,برای, تهران, مشاوره حقوقی, جهت ,سربازی نرفتن ,تلفن


 • درخشان در ایسنا: اگر نمی‌آمدم شاید پرسپولیس نابود می‌شد/ پرسپولیس بازیکن ستاره می‌خواهد

  “دستم خالی است، وارث تیمی‌ام که خودم نبستم”

  درخشان در ایسنا: اگر نمی‌آمدم شاید پرسپولیس نابود می‌شد/ پرسپولیس بازیکن ستاره می‌خواهد

  ۱۹ شهریورماه بود که خبر رسید علی دایی از سرمربی‌گری پرسپولیس برکنار شد. شاید ابتدا کسی باور نمی‌کرد دایی به راحتی از پرسپولیس کنار گذاشته شود اما این اتفاق افتاده بود زیرا حمیدرضا سیاسی دو روز قبل از این اتفاق تصمیمش را برای برکناری دایی گرفته بود و با حمید درخشان برای هدایت سرخ‌پوشان مذاکراتی را انجام داده بود.

  … از آن ماهینی هم به مشکل سربازی برخورد و از تیم ما جدا شد. یعنی ۷ بازیکن اصلی را ما در اختیار نداشتیم.

  * در ابتدا… نرفتن تیم ملی به جام جهانی چه بود؟

  به نظر من اشتباه در تصمیم‌گیری‌های کادر فنی باعث شد آن تیم به جام جهانی نرود…


 • کاشانی در غرفه ایسنا: نگاه ملی نداشته باشیم، بازهم حسرت نرفتن به المپیک بر دل مردم می‌ماند

  /با ایسنا در نمایشگاه بیستم/

  کاشانی در غرفه ایسنا: نگاه ملی نداشته باشیم، بازهم حسرت نرفتن به المپیک بر دل مردم می‌ماند

  مدیر تیم ملی امید گفت: تمام تلاش‌مان بر این است که با کم کردن حاشیه از این تیم، تیم امید را راهی المپیک ریو کنیم.

  ….

  کاشانی یکی از مشکلات تیم ملی امید برای حضور در رقابت‌ها را مشکل سربازی و دانشجو بودن آن‌ها عنوان کرد و خاطرنشان کرد: متاسفانه… و یا دانشجو هستند. البته به دنبال حل این مشکل از سوی سردار احمدی مقدم هستیم تا بتوانیم مشکل سربازی آن‌ها را برطرف کنیم. همچنین طی…

  وکیل ,برای, تهران, مشاوره حقوقی, جهت ,سربازی نرفتن ,تلفن


 • شگرد فوتبالیست‌ها برای فرار از سربازی

  شگرد فوتبالیست‌ها برای فرار از سربازی

  تلاش های زیادی برای حل مشکل بازیکنان محروم به خاطر نرفتن به خدمت سربازی در حال انجام است.

  تلاش های زیادی برای حل مشکل بازیکنان محروم به خاطر نرفتن به خدمت سربازی در حال انجام است.

  به گزارش ایسنا… به خدمت سربازی فرار کردند، لیستی از این بازیکنان منتشر شد.

  طبق اعلام مسئولان ذیربط این نفرات تا مشخص شدن تکلیف وضعیت…


 • لطفا نگویید مثل یک «سرباز» می‌جنگیم!

  لطفا نگویید مثل یک «سرباز» می‌جنگیم!

  احسان محمدی، موضوع جعلی بودن کارت پایان خدمت برخی فوتبالیست‌ها را دستمایه یادداشتی در «عصر ایران» قرار داده است.

  … تلاش جان‌فرسای بازیکنان فوتبال برای «نرفتن» به خدمت سربازی می‌خوانیم و می‌شنویم به شوخی نمی‌مانَد؟

  در آخرین نمونه… گذراندن خدمت سربازی هستید، میلیاردی حقوق می‌گیرید و بعد با افتخار‌می گویید: مثل سرباز در خدمت کشورم هستم….! لطفا زخم…


 • ناصر نوربخش: انتخابی مجدد به کشتی فرنگی لطمه می‌زند

  ناصر نوربخش: انتخابی مجدد به کشتی فرنگی لطمه می‌زند

  مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: با توجه به فرصت اندک باقی مانده تا مسابقه‌های جهانی و بازیهای آسیایی، مطمئنا برگزاری مسابقه‌های انتخابی مجدد موجب لطمه به کشتی فرنگی خواهد شد.

  … و از معافیت تحصیلی برای نرفتن به خدمت سربازی استفاده کند. همین مسائل موجب شد او نتواند خوب تمرین کند و نتیجه مطلوبی بگیرد. امسال… بود. اگر واحدهای درسی خود را پاس نمی‌کرد، از دانشگاه اخراج می‌شد و مجبور بود به سربازی برود که در این صورت هم به درسش و هم به کشتی او…

  وکیل ,برای, تهران, مشاوره حقوقی, جهت ,سربازی نرفتن ,تلفن


 • شاملو: اردوهای تیم ملی پینگ‌پنگ باید سریع‌تر آغاز شود

  پینگ‌پنگ برای اینچئون آماده است؟

  شاملو: اردوهای تیم ملی پینگ‌پنگ باید سریع‌تر آغاز شود

  کارشناس پینگ‌پنگ با بیان این که رفتن این رشته به بازی‌های آسیایی بهتر از نرفتن است، می‌گوید در حال حاضر تیم ملی وضعیت… بازیکن اصلی یعنی نوشاد و نیما عالمیان و پوریا عمرانی در حال گذراندن دوره خدمت سربازی هستند و تنها افشین نوروزی به اهواز رفته…


 • احتمال تغییر در الگوی سربازی از زبان احمدی‌مقدم/ کاهش 10 هزار نفری سربازان ناجا در آینده

  احتمال تغییر در الگوی سربازی از زبان احمدی‌مقدم/ کاهش ۱۰ هزار نفری سربازان ناجا در آینده

  رئیس پلیس کشور احتمال تغییر در الگوهای سربازی را ممکن دانست و گفت: باید روی الگوهای مختلف کار کرده و آنان را بهینه کنیم،‌ اما این امر باید تدریجی به پیش رود.

  نرفتن برای گروه‌های برخوردار هزینه کمتری داشته باشد، خاطر نشان کرد: متاسفانه گاهی تصمیماتی گرفته می‌شود که هزینه سربازینرفتن برای گروه‌های برخوردار در جامعه کاهش می‌یابد و آنان میلی برای رفتن به سربازی ندارند.

  وی استفاده از سربازان…


 • زاده‌کمند: با مطلوب‌ها در حوزه سربازی فاصله داریم

  هیچ کشوری مستقل‌تر از ایران نیست؛

  زاده‌کمند: با مطلوب‌ها در حوزه سربازی فاصله داریم

  جانشین معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی با بیان اینکه امروز هیچ کشوری در دنیا مستقل‌تر از ایران نیست، گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از ۳۴ سال استکبارستیزی و زیر بار هر قدرتی نرفتن، روی پای خود ایستاده است.

  … به نقش و جایگاه سرباز و سربازی در جمهوری اسلامی، افزود: سربازان آرامش خود را در راه امنیت که مهم‌ترین زیربنای توسعه هر کشوری… اسلامی ایران پس از ۳۴ سال استکبارستیزی و زیر بار هر قدرتی نرفتن، روی پای خود ایستاده است.

  به گزارش خبرنگار «انتظامی…

  وکیل ,برای, تهران, مشاوره حقوقی, جهت ,سربازی نرفتن ,تلفن


 • جزییات معافیت‌های پزشکی در گفت‌وگو با سردار کمالی

  جزییات معافیت‌های پزشکی در گفت‌وگو با سردار کمالی

  جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح نحوه و شرایط بهره‌مندی از برخی معافیت‌های پزشکی را تشریح کرد.

  … باشد، فرد معاف می‌شود.

  کمالی به طنز خطاب به این گونه افراد گفت: البته فردی که حاضر باشد به خاطر نرفتن به سربازی تا آخر… باشد و این بیماری وی ناشی از مشکلات غدد باشد، می‌تواند از معافیت سربازی استفاده کند.

  وی با اشاره به بحث‌ سایر بیماری‌ها، ادامه…

 • نوشته های مشابه

  همچنین ببینید

  بستن
  بستن
  بستن