خدمات حقوقی

مشاوره حقوقی زمین خواری در تهران ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران
تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکیل ومشاوره حقوقی زمین خواری در تهران
آدرس: تهران فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه۶ واحد ۶۰۹

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

وکیل مشاوره حقوقی

زمین خواری :
زمین خواری، تصرف اراضی اعم از دولتی و شخصی از سوی اشخاص یا مراجعی است که با استفاده از نفوذ و روابط خوددر دستگاه های مختلف اداری و یا با شناسایی خلا های قانونی و گاه نیز با جعل اسناد و مدارکی به سو استفاده های مالی و ملکی می پردازند.

به گزارش بانکی دات آی آر، مردم انتقال اراضی ملی‌شده برای مصالح عمومی به اشخاص خصوصی را از مصادیق زمین‌خواری عنوان می‌کند. وی به کاربری مسکونی از اراضی زراعی یا جنگل‌ها را نیز نوعی زمین‌خواری می‌دانند.

زمین خواری اصطلاحی که چند سال اخیر به علت سوءاستفاده های مختلف و کثرت کلاهبرداریها در املاک و اراضی رواج یافته است و در قوانین عنوان خاصی تحت نام زمین خواری وجود ندارد. اگر زمین خواری از جلوه های کلاهبرداری محسوب شود، مجرم بر اساس قانون به مجازات جرم کلاهبرداری محکوم می شود.( عده ای نیز زمین خواری را مشمول ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی می دانند)یکی دیگر از قوانین در مبارزه با امر زمین خواری، قانون ثبت مصوب سال ۱۳۱۰ است و با افرادی که مال دیگری را به طور تصنعی مال خود معرفی کرده و برای آن سند دریافت می کنند، برخورد می شود.

در گزارش کمیسیون اصل ۹۰ آمده است ” زمین‌خواری، جرم پیچیده‌ای که دست‌های زیادی در پس آن دیده می‌شود، برخورد قاطع قضایی می‌تواند این دست‌ها را قطع کند. هرچند به نظر می‌رسد سازمان‌های دولتی باید در واگذاری‌ها دقت کنند تا زمین‌ها و مستغلات به نام مردم و کام زمین‌خواران رها نشود.”

به رغم تمام غوغاهای فراوانی که درباره زمین‌خواری صورت می‌گردد هیچ‌گاه این فعالیت به صورت مشخص تعریف نشده و در هیچ قانونی فعالیتی به نام زمین‌خواری، مورد جرم‌انگاری قرار نگرفته است. به نظر می‌رسد باید از مسئولین امر این سوال را به صورت جدی مطرح کرد که منظور شما از زمین‌خواری چیست؟

نکته مهم و اساسی دیگر در بحث زمین خواری مبحث امنیت است. به این مفهوم که در هرجامعه ای امنیت امنیت اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، بهداشتی، غذایی، شغلی و … مهم است اما نباید از امنیت حفاظت از مراتع، زمین و دارایی های ملی طبیعی کشور ها غافل شد.

مدت هاست بر لزوم مبارزه با زمین خواری تاکید می شود اما همچنان شاهد هستیم بستر و کوهپایه کوه ها محل تاسیس برج های چند طبقه می شود. حتی از پارک های ملی و حیات وحش نمی گذرند و زمین ها تکه تکه شده و در آن ویلا و ساختمان سبز می شود.

هر از چند گاهی چند بنا تخریب می شود و لی شبانه و به جای آن چند بنای جدید سبز می شوند.

زمین خواری پدیده ایست که همه بر سر مبارزه با آن اتفاق نظر دارند اما حقیقت این است در شرایطی که حتی تعریف مشخصی از این جرم ارائه نشده عزم عمومی مشخصی برای مبارزه با آن مشاهده نمی شود.

متاسفانه پدیده زمین خواری محدود به محله، شهر، روستا، استان یا بخش خاصی نیست و در سراسرکشور به اشکال مختلف پراکنده شده است.
تصرفات نامشروع و غیرقانونی زمین که در اصطلاح عمومی به زمین‌خواری شهرت یافته و در دو دهه اخیر به یک پدیده زشت و ناخوشایند تبدیل شده به طوری که هر روز شاهد گسترش آن هستیم و این در حالی است که این پدیده در زمره جرائم اقتصادی قرار گرفته است.

شعار “از کجا آورده‌ای؟” باید محور بررسی مسائل زمین‌خواری قرار گیرد

زد و بندهای بسیاری برای این مسئله انجام داده می‌شود و برای جلوگیری از افزایش زمین‌خواری باید امروز شعار “از کجا آورده‌ای؟” را محور بررسی مسائل زمین‌خواری قرار دهیم.

دستگاه نظارتی و قضایی باید با قدرت و شجاعت موضوعاتی همچون زمین خواری را بررسی نماید ، چرا که رئیس جمهور و همچنین رئیس قوه قضائیه بار‌ها به این مسئله تاکید کردند.

باید با همکاری نهادهای ذیربط جلوی چنین مفاسدی را گرفت و ناعادلانه بودن این موارد از آن جهت است که شکاف‌های فقر و غنا و فاصله طبقاتی بسیاری را بوجود آورده است.

امیدوارم که این چنین مسائل به شعار ختم نشود و این امر را عملی نماییم ، چرا که یکی از مشکلات جامعه ما شعار زدگی است، یعنی همه در ابتدا اعلام‌آمادگی می‌کنند ولی بعد از گذشت زمان از یاد همه می‌رود، مردم ما باید در عمل شاهد این ماجرا باشند.

آیا مجازات در نظر گرفته شده برای زمین‌خواری به معنای واقعی بازدارنده است؟

زمین‌خواری اصطلاحی عرفی و عامیانه است که چند سال اخیر به علت سوءاستفاده‌های مختلف و کثرت کلاهبرداری‌هایی که در املاک و اراضی واقع شده است ، رواج یافته و این در حالی است که در قوانین چنین عنوان خاصی وجود ندارد و تعریف حقوقی مشخصی هم از آن به عمل نیامده است.

در اصطلاح عرف و برخی مسئولان، زمین‌خواری به معنای هتک حرمت املاک و اراضی غیر یا تصرف مراتع و اراضی موات، محیط زیست، اراضی ملی و سایر اراضی و املاک متعلق به دولت یا شرکت‌های وابسته به دولت یا سازمان‌های عمومی است.

در جرم زمین‌خواری برخی اشخاصی با خدعه و نیرنگ و اعمال متقلبانه خود را مالک ملک معرفی کرده و اراضی دولتی را تملک و یا پس از تصرف مبادرت به احداث بناهایی در آن می‌نماید ، که در قوانین جزایی مصداق بارز کلاهبرداری است و مجازات آن علاوه بر استرداد عین مال، حبس است.

هرچند برای برخورد با زمین‌خواری خلاء قانونی وجود ندارد اما به نظر می‌رسد مجازات کلاهبرداری برای آن متناسب و کافی نبوده نمی‌تواند به معنای واقعی بازدارنده باشد.

از جمله عوامل افزایش ارتکاب این جرم، در بعضی موارد عدم اجرای صحیح قوانین و نیز ناکافی و نامتناسب بودن مقرر و عدم انتخاب مجریان و مدیران شایسته و کارآمد در این زمینه است.

ضرورت رفع اطاله دادرسی برای رسیدگی به جرائم زمین‌خواری/خلاء قانونی در مبارزه با این جرائم وجود ندارد

تعرض به املاک و اراضی غیر اعم از شخصی و عمومی که دارای عنصر مادی “تغییر غیرقانونی زمین” و “تصرف غیرقانونی زمین” که به صورت مجزا و یا با هم قابل تحقق است.

افراد خاطی با اطلاعات فنی و حقوقی که نسبت به اراضی و املاک دارند با جعل سند، سندسازی، تصرف اراضی بستر رودخانه‌ها، منابع طبیعی و تغییر کاربری آنها به اراضی بایر و الزام مراجع قانونی به ارائه مجوز تغییر کاربری و جلب نظر مراجع دیگر مانند شهرداری‌ها، اراضی را به قطعات کوچک تبدیل و با قیمت‌های گزافی به دیگران واگذار می‌‌نماید ، در نتیجه این اراضی به ساخت‌وسازهای غیرضروری و سپس خدمات عمومی را از بخش دولتی طلب می‌کنند.

حسب بررسی‌های صورت گرفته این پدیده مملکت‌سوز که آفت انسانی و منابع انسانی محسوب می‌شود در استان‌های تهران، البرز، گلستان، مازندران، گیلان و سمنان رو به گسترش است.

مرتکبین این جرم در چارچوب قوانین مرتبط با کلاهبرداری، ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۰، قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ (ماده ۳۶ و تبصره آن)، قانون ثبت مصوب ۱۳۱۰ (در خصوص افرادی که ملک متعلق به غیر را مال خود معرفی و برای آن سند می‌گیرند) و دیگر قوانین مخل نظم اقتصادی قابل رسیدگی قضایی باشد، همانگونه که ملاحظه می‌شود در مورد تصرفات نامشروع و غیرقانونی زمین متعلق به غیر، عناصر تشکیل دهنده آن وجود دارد.

عنصر قانونی: قوانین مرتبط با جرایم کلاهبرداری، ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۰، ماده سی و ششم‌ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ و قانون ثبت مصوب ۱۳۱۰، قوانین مرتبط با جرایم اقتصادی.

عنصر مادی: تصرف غیرقانونی زمین و تغییر غیرقانونی زمین و عنصر معنوی در این میان وجود سوءنیت است.

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که خلاء اساسی قانونی در مبارزه با این جرایم جدی نیست بلکه مشکل و ایراد مهم در مواردی مانند وجود قوانین تغییر کاربری اراضی برای تبدیل کاربری اراضی به مسکونی، عدم اجرا و نظارت صحیح بر قوانین و مقررات، سهل‌انگاری و بی‌توجهی مجریان و مدیران در مبارزه قوی با این پدیده مملکت‌سوزو از همه مهم‌تر اطاله دادرسی در رسیدگی به این جرایم وجود دارد.

با بررسی ریشه‌ای علت تصرفات نامشروع و غیرقانونی زمین کمک و یاری از مردم به عنوان ناظری مطمئن که خواست عموم جامعه است می‌توان از دست‌اندازی مجرمین و متخلفین آن جلوگیری کرد.
مجازات زمین خواری
از حضرت یعلی بن مره رضی الله عنه روایت است که آن حضرت صلى الله علیه وسلم فرمودند:
“اگر کسی به اندازه ی یک وجب زمین دیگری را به ناحق تصاحب کرد این زمین در روز قیامت مبدل به طوق گلویش می شود و این یک وجب به اندازه ی هفت طبقه ی زمین طولانی خواهد بود”.
به عبارت دیگر از طبقه ی اول تا طبقه ی هفتم زمین را گرفته طوقی درست می کنند و دور گردن غاصب می اندازند. یعنی او را وادار می کنند که آن وزن را بردارد و الا او را به زمین می کوبند و چون تا گردن فرو کوفته میشود زمین خود به خود دور گردنش مبدل به طوق می گردد.
استاندار سیستان و بلوچستان:

با هر دستگاه اجرایی که در زمینه زمین خواری کوتاهی کند برخورد می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با هر دستگاه اجرایی و مسوولی که در زمینه زمین خواری کوتاهی کند برخورد جدی صورت می گیرد.

به گزارش ایسنا، علی اوسط هاشمی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با زمین خواری افزود: راههای جلوگیری از قاچاق زمین… و زمین خواری جدیت و هوشمندی با رعایت قانون را می طلبد و چنانچه با این معضل به صورت جدی برخورد شود و هیچ روزنه خروجی از تبعیت…

وکیل ,برای ,تهران, مشاوره حقوقی ,جهت, زمین خواری, تلفن


 • تولید دو میلیون و 700 هزار تن محصول کشاورزی در لرستان

  تولید دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصول کشاورزی در لرستان

  مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی لرستان از تولید دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی این استان در سال پیش خبر داد.

  … حفاظت از اراضی زراعی، باغات و مقابله با زمین‌خواری از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند…

  جلوگیری از زمین‌خواری در ۵۲۸ هزار مترمربع از اراضی مازندران

  فرمانده انتظامی مازندران گفت: به منظور جلوگیری از زمین خواری در مازندران، ۵۲۸ هزار مترمربع زمین به ارزش ریالی ۸۳ میلیارد تومان، تصرف و آزادسازی شده است.

  … است.

  میرفیضی به مسئله زمین خواری در استان اشاره کرد و گفت:  528 هزار مترمربع زمین به ارزش ریالی ۸۳ میلیارد تومان، تصرف و آزادسازی…


 • کشف زمین‌خواری 120 میلیارد ریالی در سنندج

  کشف زمین‌خواری ۱۲۰ میلیارد ریالی در سنندج

  جانشین فرماندهی انتظامی کردستان گفت: متهمانی که نسبت به تصرف غیرقانونی بیش از ۶۶ هزار متر مربع از اراضی ملی به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال اقدام کرده بودند، دستگیر شدند.

  …به گزارش ایسنا، سرهنگ «جعفر آژنگ»، اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده با موضوع زمین‌خواری به پلیس آگاهی استان… شد، ۶۶ هزار مترمربع از اراضی ملی در یکی از روستاهای شهرستان سنندج توسط دو نفر زمین‌خوار به‌صورت غیرقانونی به تصرف در آمده…


 • فعالیت معادن، مانع از ثبت جهانی دماوند می‌شود

  فعالیت معادن، مانع از ثبت جهانی دماوند می‌شود

  شهردار رینه لاریجان با انتقاد از اینکه معدنی که برای شهرداری رینه محل درآمد بود برای ثبت جهانی دماوند بسته شد اما معادن دیگر هنوز دایر است، اظهار کرد: معادن بر ثبت جهانی دماوند خدشه وارد می کند.

  … به نام دماوند و ۴۲ شهید منطقه بیان کرد: این کار از سرزمین خواری برخی سودجویان جلوگیری می کند.

  وی از راه اندازی بازارچه… محصولات ارگانیک در این شهرستان خبرداد و گفت: زمین این بازارچه تهیه شده و به کشاورزان و دامداران اعلام شده که می توانند محصولات…

  ۲۷ مرداد ۹۵ – ۱۱:۵۸وکیل ,برای ,تهران, مشاوره حقوقی ,جهت, زمین خواری, تلفن


 • اجرای طرح شمیم از پدیده زمین‌خواری در خوزستان جلوگیری می‌کند

  مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان:

  اجرای طرح شمیم از پدیده زمین‌خواری در خوزستان جلوگیری می‌کند

  مدیرکل ثبت اسناد و املاک خوزستان حمایت دستگاه‌های مختلف استان از اجرای طرح “شمیم” را خواستار شد و گفت: با اجرای این طرح از پدیده زمین‌خواری جلوگیری می‌شود.

  … و در استان‌های متقاضی، اجرا کرد.

  وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت سیاسی، پدیده زمین‌خواری و معضلات ناشی از این پدیده در استان… در خوزستان، عنوان کرد: با اجرای این طرح و تسریع در صدور اسناد مالکیت تک‌برگ برای اراضی دولتی، از پدیده زمین‌خواری در استان…


 • لزوم بازنگری دستگاه‌های اجرایی بر آمار شاخص‌های توسعه خوزستان

  رئیس سازمان مدیریت استان تاکید کرد:

  لزوم بازنگری دستگاه‌های اجرایی بر آمار شاخص‌های توسعه خوزستان

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان با انتقاد از عدم تطابق آمار کشوری از وضعیت استان در شاخص‌های مختلف توسعه با واقعیت‌های موجود، گفت: باید دستگاه‌های اجرایی یک بار برای همیشه بر آمارها و ارقام وضعیت شاخص‌های توسعه ذی‌ربط خود بازنگری جدی کنند.

  … برگزار شد، با اشاره به مشکلات پدیده زمین‌خواری در استان، اظهار کرد: عدم شفافیت در اجرای طرح کاداس از
  شگردهای باند زمین‌خواری شمال تهران

  رئیس اتحادیه املاک شمیرانات روایتی از شگردهای زمین‌خواری در شمال تهران بیان کرده است.

  …به گزارش ایسنا، روزنامه «شرق» روایت‌های متفاوتی از زمین‌خواری خانه‌باغ‌هایی که مالکانشان آنها را رها کرده و از کشور… را به خود جلب کرده‌اند.

  شگردهای مختلفی برای زمین‌خواری وجود دارد، اما ترفندهای زمین‌خواری در شمال استان تهران، روایت‌های جالبی…

  کشف زمین‌خواری ۶ میلیاردریالی در خرم‌آباد‌

  ‌جانشین فرمانده انتظامی لرستان از کشف یک فقره تصرف اراضی ملی به ارزش شش میلیارد ریال و دستگیری متهم در خرم‌آباد خبر داد.

  زمین‌خواری بنا بر اعلام کارشناسان مربوطه ۶میلیارد ریال است، اضافه کرد: فرد متخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی…


 • صاحب کارخانه آلومینیوم باید دست از سماجت بردارد/برخی اتفاقات اخیر توهین به مردم هرمزگان است‌

  رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در ایسنا:

  صاحب کارخانه آلومینیوم باید دست از سماجت بردارد/برخی اتفاقات اخیر توهین به مردم هرمزگان است‌

  ‌رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در خانه ملت با حضور در ایسنا پاسخگوی سوالاتی پیرامون مسائل مختلف استان از جمله واگذاری آلومینیوم المهدی هرمزگان، مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان، آخرین وضعیت اسکله نخل ناخدا بندرعباس و بسیاری از مسائل دیگر شد.

  … یابد، تا کسی دستش به کار نرود، به طور مثال در کشور عده‌ای قلیل زمین‌خواری کردند و برای جلوگیری از این موضوع قانونی مصوب… بوده و کلنگ این پروژه پس از استانداری بنده به زمین خورد و می‌تواند پروژه‌ای مفید ‌ هم برای مردم و هم برای گردشگری…


 • وزارت اطلاعات تحت تاثیر جریانات سیاسی قرار نمی گیرد

  وزیر اطلاعات در جلسه کمیسیون امنیت مطرح کرد؛

  وزارت اطلاعات تحت تاثیر جریانات سیاسی قرار نمی گیرد

  وزیر اطلاعات با حضور در جلسه کمیسیون امنیت به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این وزارتخانه پرداخته و به سوالات نیز پاسخ داد.

  … کرده است. هم‌چنین مقابله با فرارهای مالیاتی، مقابله با زمین‌خواری، مبارزه با مفاسد اقتصادی و مبارزه با پول شویی از جمله اقدامات قابل…

  وکیل ,برای ,تهران, مشاوره حقوقی ,جهت, زمین خواری, تلفن


 • کشف زمین خواری سه میلیاردریالی در لرستان

  کشف زمین خواری سه میلیاردریالی در لرستان

  رئیس پلیس آگاهی لرستان از کشف زمین خواری میلیاردریالی در خرم‎آباد خبر داد.

  … خرم‎آباد با قطع درختان اقدام به زیر کشت بردن یک هکتار زمین کرده است، با توجه به اهمیت موضوع، پرونده در دستور کار کارآگاهان…


 • تک رقمی شدن نرخ بیکاری استان، نوید بخش اخبار خوش اقتصادی است

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی:

  تک رقمی شدن نرخ بیکاری استان، نوید بخش اخبار خوش اقتصادی است

  … شود.

  وی از زمین خواری‌های بزرگ و برخی تخلفات اقتصادی در بعضی از تعاونی‌ها در دولت گذشته، اظهار کرد: باید اداره کل تعاون، کار و رفاه…


 • دستگیری و کشف زمین‎خوار 27 میلیاردی

  دستگیری و کشف زمین‎خوار ۲۷ میلیاردی

  جانشین فرمانده انتظامی لرستان از کشف یک فقره تصرف اراضی ملی به ارزش ۲۷ میلیارد ریال در خرم‌آباد خبر داد.

  … ارتکابی خود مبنی بر تصرف اراضی ملی اعتراف کرد.

  جانشین انتظامی لرستان با اشاره به این که کارشناسان مربوطه ارزش زمین‌خواری

  زمین‌خواری در ماکو تا ۵۰ هکتار!

  مدیر عامل منطقه آزاد ماکو با اعلام این‌که هزار پرونده زمین‌خواری در این منطقه به دادگاه ارسال شده است، گفت: اساسی‌ترین معضل منطقه آزاد ماکو پدیده “زمین‌خواری” است.

  …حسین فروزان در گفت‌وگو با ایسنا در مورد پدیده زمین‌خواری در مناطق آزاد به ویژه مناطقی همچون کیش و قشم اظهار کرد: شرایط… منطقه آزاد ماکو با مناطقی همچون کیش و قشم بسیار متفاوت است، چرا که مساحت ماکو حدود ۵۰۰۰ کیلومترمربع است و مشکلات زمین‌خواری

  سواحل شمال همچنان در تیررس زمین خواران

  آمارهای ارائه شده از وضعیت تصرف غیرقانونی زمین‌ها نشان می‌دهد که استان‌های شمالی ایران برای زمین خواران در طول تمام این سال‌ها به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها مطرح بودند، زمین‌هایی که هرچند تلاش

  …به گزارش ایسنا، قرار گرفتن دریا، جنگل و زمین‌های خوش آب‌وهوا در استانی مانند مازندران باعث شده هرجا خبر از زمین خواری… باشد.

  هرچند پس از تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم مقابله جدی با پدیده های مانند زمین خواری در طول سال های گذشته دستورات رئیس…

  وکیل ,برای ,تهران, مشاوره حقوقی ,جهت, زمین خواری, تلفن


 • زمین‌خواری در «تنگ قیر»

  زمین‌خواری در «تنگ قیر»

  سودجویان در «تنگ قیر» در حد فاصل شباب – حمیل در شهرستان چرداول در ۳۰ هکتار از اراضی منطقه به بهانه کاشت انگور درختان بلوط را قطع و اراضی ملی را تصرف می‌کنند.

  … ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد:  نامه‌نگاری برای برخورد با زمین‌خواری در این منطقه انجام شده است.

  «سیدعلی نوربخش… دستگاه‌های مسئول وظیفه‌دارند با هرگونه زمین‌خواری بدون تعارف برخورد قاطع کنند و این مورد به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

  سرهنگ…


 • بحران‌های زیست‌محیطی در گفت‌وگویی تفصیلی با علی محمد شاعری

  بحران‌های زیست‌محیطی در گفت‌وگویی تفصیلی با علی محمد شاعری

  علی‌محمد شاعری، رئیس کمیسیون کشاورزی در نخستین سال مجلس دهم است. او که دکترای کشاورزی دارد از بهشهر راهی بهارستان شده و معاونت وزیر کشور،‌ معاونت وزیر جهاد کشاورزی و قائم‌مقامی ریاست سازمان محیط زیست کشور را در سابقه کاری خود دارد.

  …، خشک شدن تالاب‌ها، از بین رفتن مراتع و زمین‌خواری و پدیده‌های مشابه که متأسفانه رو به افزایش است از سوی افکار عمومی و جامعه…


 • لایحه تشکیل سازمان نظام تخصصی ورزش کشور تصویب شد

  در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی؛

  لایحه تشکیل سازمان نظام تخصصی ورزش کشور تصویب شد

  هیأت دولت در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری، با پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان مبنی بر لایحه تشکیل سازمان نظام تخصصی ورزش کشور با هدف ساماندهی و انتظام امور ورزش و نیز ارتقای کیفیت خدمات آموزشی، موافقت کرد.

  … کرد.

  در ادامه، هیأت وزیران به منظور جلوگیری از تغییر کاربری‌های بی‌ضابطه و زمین‌خواری در عرصه‌های جنگلی، مصوبه‌ای را لغو… بی‌ضابطه و زمین‌خواری در عرصه‌های جنگلی می‌شد.

  هیأت وزیران همچنین آیین‌نامه اجرایی یک ماده از قانون مبارزه با قاچاق کالا…


 • حمله بولدرزها به غار هوتو در بهشهر

  نماینده NGO های استان مازندران به ایسنا خبرداد:

  حمله بولدرزها به غار هوتو در بهشهر

  نماینده NGO  های استان مازندران از بی توجهی به غار هوتو و کمربند به عنوان خاستگاه انسان متفکر پیش از تاریخ انتقاد کرد.

  … می شود، با زمین خواری و سندسازی پهلوی اول به شهرداری، واگذار و با وجود ثبت ملی اثر، با ساخت و سازهای خودسرانه توسط شهرداری تغییر یافته… عباس آباد بهشهر با حفاری های غیرمجاز و خطر شکسته شدن دیواره سد روبه‌رو است و زمین های منابع طبیعی به غارت می رود. بی توجهی…

  وکیل ,برای ,تهران, مشاوره حقوقی ,جهت, زمین خواری, تلفن


 • رسیدگی ویژه به زمین‌خواری در پلیس آگاهی

  رسیدگی ویژه به زمین‌خواری در پلیس آگاهی

  جانشین رییس پلیس آگاهی ناجا اعلام کرد: پرونده‌های زمین‌خواری به صورت ویژه در پلیس آگاهی در حال بررسی است و رسیدگی به آن تعطیل نخواهد شد.

  …سردار مسعود منفرد در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اقدامات پلیس آگاهی در برخورد با زمین‌خواری، اظهار کرد: موضوع زمین‌خواری… حاضر نیز پرونده‌های کلانی در حوزه زمین‌خواری در پلیس آگاهی در حال رسیدگی است، درباره اینکه چرا آنطور که باید در این باره…

  دستگیری زمین‌خواران ۱۶۰ میلیاردی در تهران

  فرمانده انتظامی استان از دستگیری دو کلاهبردار و کشف ۱۶۰ میلیارد ریال زمین خواری، توسط ماموران پلیس آگاهی استان خبر داد.

  … مبنی بر زمین خواری در شهرک نصیرآباد شهرستان رباط کریم، مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

  وی افزود… و مدارک به فروش رسانده اند.

  فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با اشاره به این که متهمان مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال زمین خواری

 • نوشته های مشابه

  همچنین ببینید

  بستن
  بستن
  بستن