خدمات حقوقی

مشاوره حقوقی رمالی در تهران ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران
تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکیل ومشاوره حقوقی رمالی در تهران
آدرس: تهران فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه۶ واحد ۶۰۹

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

وکیل مشاوره حقوقی

این روزها شاید بیش از همیشه از رمال، کف‌بین، دعانویس، جن‌گیر و بخت‌گشا می‌شنویم؛ افرادی که با استفاده از سادگی و کم‌اطلاعی مراجعانشان با کسب سودهای هنگفت به افراد طلسم‌هایی می‌دهند تا مشکلاتتان مرتفع شود و امیدهای واهی ایجاد می‌کنند.

فال

گاهی حتی این سادگی تا جایی پیش می‌رود که افراد مراجعه‌کننده خود را در معرض تعرض شیادان بخت گشا و آینده‌نگر قرار می‌دهند و بعد دست به دامان قانون می‌شوند. افراد سودجو مستقیما کانون خانواده و باورهای مردم را هدف گرفته‌اند و شاید برای همین باشد که آمار حاکی از این باشد که حدود ۵ درصد از طلاقها با موضوع رمالی، فالگیری و جادوگری در جامعه ارتباط دارند. علاوه بر این، جرایم متعدد دیگری مانند سوءاستفاده جنسی، کلاهبرداری و سرقت نیز توسط رمالان رخ می‌دهد و پرونده‌های بسیاری در این زمینه در محاکم قضایی مخصوصا در کلان‌شهرها تشکیل شده است. نگاهی اجمالی به صفحات حوادث روزنامه‌ها نشان می‌دهد، فالگیری و رمالی یک معضل اجتماعی می باشد که افراد و خانواده‌های زیادی قربانی پیامدهای اقتصادی و اجتماعی آن می‌شوند.

در این زمینه علاوه بر ضرورت فرهنگ‌سازی برای مردم، ضرورتهای وجود قانون مشخص و مدون برای برخورد با سوء استفاده‌کنندگان از ناآگاهی مردم غیرقابل انکار می باشد براساس قانون مجازات فعلی کشور برای برخورد با رمال و جن‌گیر و … مجازاتی برابر با کلاهبرداری درنظر گرفته شده است و پلیس و دستگاه قضا براساس آن با این افراد که از ایمانهای ضعیف و درماندگی افراد سوء استفاده می‌کنند، برخورد می‌کند. البته در ماده ۱۲_۲۲۵لایحه جدید مجازات اسلامی مقرر شده مسلمانی که کارش سحر و جادوست و آن را در جامعه به عنوان حرفه یا فرقه‌ای ترویج می‌نماید در حکم مرتد بوده و محکوم به قتل است.

در این زمینه لازم به توضیح است که لفظ سحر و جادو متفاوت از عمل رمالی است زیرا با توجه به اینکه قانونگذار سخن از حرفه سحر و جادو به میان آورده، به معنای آن می باشد که این عمل را ولو مجرمانه به رسمیت شناخته و این کار عبارت از عملیاتی اجرایی به منظور مسخر کردن امور جهت رسیدن به اهدافی خاص اما رمالی و کف بینی مشتمل بر عملیات اجرایی خاص نیست و تنها مرتکب الفاظی را به صورت خبر از آینده یا گذشته افراد به میان می آورد. بنا بر موارد مذکور و همچنین با توجه به عمومات حقوق جزا بعید به نظر می‌رسد که بتوان مرتکب عمل رمالی را ماده ۱۲_۲۲۵ لایحه مجازات اسلامی کیفر رساند.
طبق این قانون افرادی که به این پدیده مذموم دست بزنند محاکمه و مجازات می‌شوند هرچند براساس رویه معمول، برخی قضات از ماده ۲ قانون مارالذکر استفاده کرده و رفتار مرتکبین اینگونه اعمال را منطبق با عنوان مجرمانه تحصیل مال از طریق نامشروع می‌دانند.

در حال حاضر قانون (البته نه جامع و مانع) برای محاکمه این افراد وجود دارد اما عزم جدی برای برخورد با این افراد وجود ندارد و چنانچه عزمی برای مقابله با این نوع خرافه گرایی‌ها در دستگاه قضایی وجود داشته باشد، با قوانین موجود هم می‌توان جلوی رواج این ناهنجاری اجتماعی را گرفت.

برخی هم معتقدند در قانون مجازات اسلامی فعلی عناوین مجرمانه تحت عنوان رمالی، دعانویسی و فال گیری وجود ندارد، اما قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس مصوب ۱۳۶۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام با وجود مواد ۵۸۸ به بعد قانون مجازات در خصوص کلاهبرداری همچنان به قوت خودش باقی است.

با استناد به قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس، ماده یک این قانون می‌گوید که هر کس از راه حیله، تقلب و …. مردم را فریب بدهد یا به امور غیر واقع امیدوار کند یا از حوادث و پیش‌آمدهای غیر واقع بترساند طبق این قانون کسی که از راه حیله و تقلب مردم را به امیدها و اتفاقات واهی فریب دهد و یا مسایل و حوادثی را پیش بینی کند، کلاهبرداری است و وسایل بکار گرفته از سوی آنها وسایل متقلبانه است.
اولین تلاش‌های قانون گذار

رمالی و فالگیری از جمله جرایمی می باشند که از ده‌ها سال پیش به وضوح در قوانین کیفری کشور از آن سخن به میان آمده است. البته مجازات آن در طول دوره‌های مختلف با تغییراتی همراه بوده است.

بند ۱۸ ماده ۳ آیین‌نامه امور خلافی مصوب سال ۱۳۲۴ می‌گوید: «کسانی که رمالی، جفر، تعبیر خواب، کف‌بینی، افسونگری، جاوگری، جن‌گیری، فالگیری، پیش‌گویی، چله‌نشینی، بخت‌گشایی و امثال آنها را وسیله معرکه یا دوره‌گردی قرار دهند یا با باز کردن دکان یا خانه اعمال مزبور را پیشه و وسیله کسل و استفاده خود قرار دهند به حبس از ۷ روز تا ۱۰ روز حبس و از ۱۰۰ تا ۲۰۰ ریال غرامت محکوم می‌شوند». این قانون منسوخ شده است.
مجازات رمالی

اگر چه رمالی، جادوگری و سرکتاب باز کردن در قانون فعلی جرم محسوب نمی‌گردد اما با استفاده از قانون تشدید مجازات مرتکبان اختلاس، ارتشا و کلاهبرداری با این افراد می‌توان به عنوان کلاهبردار برخورد کرد. قضات دادگاه‌های کیفری معمولا افراد متهم به رمالی و فالگیری را با استفاده از قوانین مربوط به کلاهبرداری و تحصیل مال نامشروع مجازات می‌کنند.

یکی از جرایم رمالی عبارت است از تحصیل مال نامشروع. قضات دادگاه‌های کیفری گاه با استناد به ماده ۲ قانون تشدید مجازات مرتکبان اختلاس، ارتشا و کلاهبرداری که در مورد تحصیل مال به طریق نامشروع است، رمالان و فالگیران را مجازات می‌کنند. این ماده مقرر می‌کند: هر کس بطور کلی مالی یا وجهی تحصیل کند که طریق تحصیل آن فاقد مشروعیت قانونی بوده است، مجرم محسوب می‌شود و علاوه بر رد اصل مال، به مجازات سه ماه تا دو سال حبس و یا جریمه نقدی معادل دو برابر مال بدست آمده محکوم خواهد شد.

جرم بعدی نیز کلاهبرداری است. در این باره باید گفت که بر اساس ماده یک قانون، هر کس از راه حیله و تقلب مردم را به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب دهد یا به امور غیر واقع بترساند و از این طریق مالی تحصیل کنند کلاهبردار محسوب می‌شود و علاوه بر رد اصل مال صاحبش به حبس از یک تا هفت سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم خواهد شد. برای اینکه فالگیری یا دعانویسی، کلاهبرداری تلقی شود و مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد سه شرط لازم است:

۱- متقلبانه بودن وسایلی که از آنها برای اغفال دیگران استفاده می‌شود.

۲- اغفال شدن و فریب خوردن قربانی که مستلزم عدم آگاهی وی نسبت به متقلبانه بودن وسایل مورد استفاده مجرم است.

۳- پرداخت مال یا وجه نقد
رمالی، پوششی برای سایر جرایم

معمولا جرایم دیگری با جادوگری و رمالی همراه است که قتل، ضرب و جرح، جرایم جنسی و منافیات عفت از رایجترین آنها محسوب می‌گردد. این عملیات مجازات خاص خود را دارند بدون اینکه تعیین مجازات بر این موارد ارتباطی به این عناوین خاص داشته باشد.

به اعتقاد گروهی از حقوقدانان، افرادی که اقدام به رمالی و اعمالی نظیر آن می‌کنند، در واقع مردم را به امور واهی امیدوار می‌کنند؛ عمل آنها می‌تواند مصداق بارز کلاهبرداری باشد. مطابق ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس و ارتشا و کلاهبرداری، مرتکب به حبس از دو تا ده سال و انفصال دائم از خدمات دولتی و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم می‌شود. چنانچه عمل رمال یا فالگیر را بتوان ذیل عنوان تکدی‌گری و کلاشی آورد؛ تعقیب چنین اعمالی منعی نخواهد داشت. در عین حال دیده شده است که رمالان و جادوگران با سوء‌استفاده از اعتماد میان خود و مشتریان دست به اقداماتی چون آزار و اذیت جنسی و سرقت هم می‌زنند که در جای خود قابل بررسی است و مجازات‌های خاص خود را دارد.

زمانی که لایحه مجازات اسلامی تقدیم مجلس شد، در بخشی از آن به سحر و جادو هم اشاره شده بود: «مسلمانی که با سحر و جادو سر وکار داشته و آن را در جامعه به عنوان حرفه یا فرقه‌ای ترویج نماید محکوم به قتل است». البته رمالی با سحر و جادو متفاوت است اما به هر حال بعد از سال ۱۳۲۴ این اولین‌بار بود که قانونگذار به این موضوع توجه می‌کرد. البته در متن نهایی قانون جدید مجازات اسلامی این ماده حذف شده است.
نظر مراجع تقلید در رابطه با رمالی

در پی گسترش برخی امور خرافی در جامعه، مراجع تقلید در پاسخ به استفتائات مقلدانشان در این زمینه اعلام نظر کرده اند.

مقام معظم رهبری: مراجعه به رمال‌ها و فالگیرها جایز نیست ولى دعانویسى اگر بر مبناى دعاهاى وارده از معصومین «علیهم السلام» باشد اشکال ندارد.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی: نوشتن دعاهایی که از حضرات معصومین (علیهم السلام) رسیده و در کتب معتبر موجود است، اشکالی ندارد. ولی دعانویسی حرفه‌ای، که شغل افراد سودجوست، صحیح نیست و غالب کتاب‌هایی که به آن استناد می‌کنند، اعتباری ندارد. این امر اگر چه ممکن است ولی شرعا جایز نیست، و بسیاری از مدّعیان آن افرادی دروغگو یا خطاکارند و فال گیری از خرافات است و گرفتن پول برای گرفتن فال جایز نیست.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: نوشتن دعاهایی که با دلیل معتبر از ائمه معصومین علیهم‌السلام نقل شده و اجرت گرفتن در مقابل آن، اشکال ندارد ولی مراجعه به فالگیرها یا دعانویسانی که به صورت‌های مختلفه از منابعی که اعتبار شرعی ندارد نقل می‌کنند یا می‌نویسند جایز نیست و پول گرفتن اینگونه اکل مال به باطل و حرام است. والله العالم آیت‌الله العظمی سیستانی: مراجعه به دعانویس اشکال ندارد ولی سحر و جادو جایز نیست. سحر و جادو از محرمات و معاصی کبیره است و جایز نیست.
راهکارهای کاهش این جرم

برای مبارزه با خرافاتی از این دست راهکارهای زیادی وجود دارد که به جای اعمال مجازات می‌توان روی فرهنگسازی تاکید کرد. به عبارتی در قدم اول به عنوان یک عامل پیشگیرانه تقویت باورهای دینی مردم قرار دارد.

شهید مطهری در مقاله «حماسه حسینی درباره واقعه کربلا» می‌گوید: در طبقه‌بندی شناخت و معرفت‌های بشری، خرافات شناختی عامیانه تلقی می‌شود و در گذر نسل‌ها، خرافات جزئی از فرهنگ شده و نسل به نسل انتقال پیدا می‌کند و متاسفانه مردم تفاوتی میان باورهای غلط و باورهای صحیح قائل نمی‌شوند. عالمان و اندیشمندان باید با آگاهی‌بخشی و افزایش معرفت دینی مردم جامعه از گسترش و انتقال این باورهای غلط به نسل‌های بعدی جلوگیری کنند. باید توجه داشت، هرچه بیشتر به مسائل دینی پرداخته شود، مبارزه با معضلاتی مانند خرافه تاثیرگذارتر خواهد بود.

باید این نکته را در نظر گرفت که مسائلی مانند فالگیری و رمالی و کف‌بینی و طالع‌بینی در مجامع علمی مورد تایید قرار نگرفته و مبنای واقعی و علمی ندارد، بلکه باید از طریق فرهنگ‌سازی و بالابردن سطح آگاهی‌های مردم، ریشه واهی و بی‌اساس بودن کار فالگیران برای جامعه به خوبی بیان شود.
دکان گدایی به اسم رمالی…!

است که حدود ۱۵ سال است، به رمالی مشغول است؛ شغلی که امروزه شاید دست کمی از کلاهبرداری نداشته باشد.

… با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: زمانی که افراد تعقل و منطق را کنار می‌گذارند، در نتیجه به سمت خرافه و رمالی گرایش پیدا کرده و امور… و دعانویسان امروزه با روش‌ها و راه‌های مختلف و گاها غیرشرعی اقدام به دعانویسی و رمالی می‌کنند و در ازای دعا و پیش‌گویی…

معاون دادگستری خوزستان هشدار داد:

جلوی رواج رمالی و دعانویسی در اهواز گرفته شود

وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,رمالی, تلفن

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان نسبت به رواج پدیده رمالی و دعانویسی در سطح شهر اهواز هشدار داد و گفت…

رمالی و دعانویسی به سبک موبایلی

شاید عجیب به نظر برسد اما این روزها بحث فیلترینگ شبکه‌ای مانند تلگرام در حالی مطرح است که برخی در شبکه‌های اجتماعی دیگر صفحاتی با موضوع فالگیری و حتی دعانویسی فعالیت گسترده دارند.

… با بهره‌گیری از این فضا به فعالیت‌های خود در حوزه‌های خاصی مانند رمالی، فالگیری و دعانویسی رونق بخشند.

برای درک بهتر…

از توهم تا واقعیت رمالی

رمالی و دعانویسی پدیده‌ای است که در جامعه به صورت زیرپوستی و یا آشکار دیده می‌شود که گاه باعث سرخوشی کوتاه‌مدت و گاه سبب‌ساز مشکلات بزرگی برای افراد شده است.

رمالی و دعانویسی پدیده‌ای است که در جامعه به صورت زیرپوستی و یا آشکار دیده می‌شود که گاه باعث سرخوشی کوتاه‌مدت و گاه…


 • کلاهبرداری 84 میلیونی رمال نابینانما

  کلاهبرداری ۸۴ میلیونی رمال نابینانما

  فرمانده انتظامی دامغان از کلاهبرداری ۸۴ میلیون ریالی یک کلاهبردار سابقه‌دار که خود را به نابینایی زده بود، خبر داد.

  … داد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سمنان، سرهنگ سیدعلی اکبر میری، اظهارکرد: این کلاهبردار که از طریق رمالی… اطلاعاتی از فعالیت‌های مشکوک این رمال به ظاهر نابینا، موفق به کشف جرائم وی شدند، خاطرنشان کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی دامغان…


 • کشف 63 سکه عتیقه در شیراز
  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,رمالی, تلفن

  کشف ۶۳ سکه عتیقه در شیراز

  فرمانده انتظامی شهرستان شیراز اعلام کرد که در بازرسی از منزلی در صدرا، ۶۳ قطعه سکه عتیقه کشف شد.

  …، که با هماهنگی مقام قضایی انجام شد، ۹ جلد کتاب رمالی نیز کشف شده است.

  اسماعیلی خاطرنشان کرد: متهم برای ادامه تحقیقات…


 • ترویج شیطان‎پرستی از طریق فیسبوک

  ترویج شیطان‎پرستی از طریق فیسبوک

  … دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، سرهنگ فرهاد ابدال چگنی در این‎باره، افزود: درپی افزایش رمالی و دعانویسی و تبلیغات گسترده… گرفته و به استناد پرونده‎های قضائی، افرادی ‎که در رمالی، فالگیری و دعانویسی اعم از زن و مرد فعالیت دارند با سوءاستفاده…


 • خانه سرتیپ؛ هویت دیروز مردمان "سِدِه"

  خانه سرتیپ؛ هویت دیروز مردمان “سِدِه”

  خمینی‌شهر بخشی از سرزمین تاریخی ماربین در حومه غربی اصفهان است که به دلیل اعتبار سه محله “فروشان”،”خوزان” و “ورنوسفادران” تا همین چند دهه اخیر به “سِدِه” شهرت داشت. در این شهر هفت دست خانه تاریخی زیبا به نام‌های “سرتیپ”، “مُجیر”، “میرعنایت”، “عماد سیادت”، تالار ملک‌زاده”، “منزل زهتاب‌ها ” و “خانه حاج رحیم خان” وجود دارد که قدمت آنها را بین دوران صفوی تا قاجاریه است که در یک دهه گذشته شهرداری خمینی شهر اقدام به تملک و مرمت و بعضا تغییر آن به موزه کرده است.

  …” همچون ابزار نمدمالی، رمالی، سلمانی، پنبه زنی و ….در معرض دید عموم قرار گرفته است.

  هرکدام از این اتاق‌ها حکم…


 • اعتقاد به خرافات در میان فرهنگ‎های شرقی به‌وفور رواج دارد

  یک روانشناس:

  اعتقاد به خرافات در میان فرهنگ‎های شرقی به‌وفور رواج دارد

  یک روانشناس معتقد است خرافات ریشه در عدم آگاهی داشته و ناشی از پدیده‌ی شرطی‌سازی است.

  … و رمالی با کمک ارواح، احضار روح و… واقعیت نداشته و از دیدگاه علمای شیعه حرام است.

  این عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان…

  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,رمالی, تلفن


 • رمالی و طالع‌بینی از آسیب‌ها تا باور

  رمالی و طالع‌بینی از آسیب‌ها تا باور

  پدیده رمالی و طالع‌بینی تبدیل به آفتی شده که به جان و روح آدمی چنگ انداخته و روز به روز نیز در حال افزایش است.

  پدیده رمالی و طالع‌بینی تبدیل به آفتی شده که به جان و روح آدمی چنگ انداخته و روز به روز نیز در حال افزایش… است.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه وبویراحمد موضوع رمالی و طالع‌بینی توجه عده‌ای از افراد جامعه…

  دستگیری خواهران رمال در ایلام

  فرمانده‌ی انتظامی استان ایلام از دستگیری دو خواهر رمال خبر داد.

  … می‌کردند.

  فرمانده‌ی انتظامی استان ایلام گفت: از محل فعالیت این دو نفر تعداد ۲۰ جلد انواع کتاب رمالی و تجهیزات ماهواره‌ای کشف و ضبط…

  فرمانده‌ی انتظامی استان ایلام از دستگیری دو خواهر رمال خبر داد.

  سردار «علی دولتی» در گفت‌وگو با خبرنگار…

  ‌در جستجوی ردپای رمال‌ها تا دنیای مجازی

  این‌که فردی با ساده لوحی تمام کف دستش را در برابر کسی از جنس خودش قرار دهد تا آینده‌اش را در خطوط دستش بخواند و یا با یک فوت، ورق و یا یک ته استکان قهوه، ورق زندگی‌اش را برگرداند، حکایتی است که از دیرباز گریبانگیر آدم‌ها بوده و هست.

  … با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، از رمالی و فال اینترنتی به عنوان یکی از جرائم نوپدید سایبری و کلاهبرداری….

  وی با اشاره به تنوع جرائم در فضای مجازی، از رمالی و فالگیری به عنوان یکی از تازه ترین جرائم فراگیر شده در فضای مجازی یاد…

  درآمد میلیونی «رمال»ها

  رمل و اسطرلاب، بازکردن و بستن بخت، باطل کردن سحر و طلسم. شاید اسم و ظاهرشان قدیمی باشد اما، هستند کسانی که در همین قرن ۲۱ بدجوری به آن اعتماد دارند و زندگیشان را می‌سپارند دست کسانی تا زیر و رویش کنند.

  رمالی، فال‌بینی، پیش‌بینی آینده و… همچنان موضوعی جالب توجه است. یک بار خبر می‌رسد که رمال‌ها به کمک فلان تیم فوتبال… و تاس است اما، برخی رمال‌ها برای اندازه‌گیری دقیق‌تر از اسطرلاب و قطب‌نما هم استفاده می‌کنند. می‌گویند رمالی را عرب‌ها شروع…

  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,رمالی, تلفن


 • دستگیری رمال حین دعانویسی

  دستگیری رمال حین دعانویسی

  یک زوج کلاهبردار که اقدام به دائرکردن دفتر بخت‌گشایی در منزل خود کرده و با دعانویسی و فالگیری از مردم کلاهبرداری می‌کردند، توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان دستگیر شدند.

  … بر اینکه یک زن و شوهر با دائرکردن دفتر کارگشایی و بخت‌گشایی در منزل خود اقدام به فالگیری و رمالی می‌کنند، موضوع در دستور کار…

  شایع ترین جرایم کلاهبرداری و جعل در کشور/ بازار رمال‌ها کساد شد

  معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا ضمن تشریح وقوع و کشف جرایم جعل و کلاهبرداری در کشور، از رایج ترین شیوه و شگرد کلاهبرداران پرده برداشت و گفت: کلاهبرداری در قالب تماس‌های تلفنی، ارسال پیامک در خصوص برنده شدن در قرعه کشی‌ها، پرونده‌های لیزینگ، فروش مال غیر، انجام امور قضایی، بازرگانی و تجاری در صدر فهرست رایج ترین جرایم جعل و کلاهبرداری قرار دارند.

  … شود.

  کاهش آمار رمالی

  معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری از کساد شدن بازار رمالان و فالگیران خبر داد و افزود: خوشبختانه… هوشیاری و آگاهی مردم و تمهیدات پلیس موجب شد جرایم مربوط به رمالی و فالگیری سهم بسیار پائینی را در جرایم کلاهبرداری…


 • رمال‌های اینترنتی در کمین کاربران

  رمال‌های اینترنتی در کمین کاربران

  پلیس فتای استان سمنان نسبت به کلاهبرداری از کاربران در سایت‌های اینترنتی تحت عنوان رمالی، به خانواده‌ها هشدار داد.

  پلیس فتای استان سمنان نسبت به کلاهبرداری از کاربران در سایت‌های اینترنتی تحت عنوان رمالی، به خانواده‌ها هشدار…


  • بیکاری که رمال شد

   بیکاری که رمال شد

   رییس پلیس آگاهی استان یزد از دستگیری مردی خبر داد که شغل رمالی را انتخاب کرده بود.

   رییس پلیس آگاهی استان یزد از دستگیری مردی خبر داد که شغل رمالی را انتخاب کرده بود.

   سرهنگ علیرضا خالقی… رمالی و دعانویسی اقدام به دریافت مبلغ ۳۰۰ هزار تومان کرده است.

   وی با بیان اینکه با توجه به نوع گزارش دریافتی…

   وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی, جهت ,رمالی, تلفن


  • بخت‌گشایی مرد رمال در خانه روستایی

   بخت‌گشایی مرد رمال در خانه روستایی

   رییس پلیس آگاهی یزد از دستگیری رمالی خبر داد که با نوشتن عبارات موهن به بهانه بخت‌گشایی از مردم کلاهبرداری می‌کرد.

   رییس پلیس آگاهی یزد از دستگیری رمالی خبر داد که با نوشتن عبارات موهن به بهانه بخت‌گشایی از مردم کلاهبرداری… تیرماه امسال ماموران انتظامی در جریان اقدامات فردی به نام «جواد» قرار گرفتند که اقدام به رمالی می‌کرد، گفت: با توجه به حساسیت…

 • نوشته های مشابه

  همچنین ببینید

  بستن
  بستن
  بستن