دپارتمان کیفری

مشاوره حقوقی جرایم خاص در تهران ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران
تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکیل ومشاوره حقوقی جرایم خاص در تهران
آدرس: تهران فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه۶ واحد ۶۰۹

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

وکیل مشاوره حقوقی
جرم چیست ؟
ماده ۲ قانون مجازات اسلامی مقرر می کند :

«هر فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده جرم محسوب می شود.» همان گونه که ماده فوق الذکر مقرر می دارد احراز جرم صرفاً ناشی از انجام فعل نیست. ترک فعل هم در قانون مجازات اسلامی مصداق ارتکاب جرم است.

«جرم عمل یا خودداری از عملی می باشد که مخالف نظم و صلح و آرامش اجتماع بوده و از همین حیث مجازاتی برای آن تعیین نموده باشد.»

انجام تخلف و جرم از ناحیه افراد عموماً به صورت مختلف صورت می گیرد و بر اساس آن مجازاتهای مربوط به جرائم در قانون مدون شده است.

«جرم مخالفت با اوامر و نواهی کتاب و سنت یا ارتکاب عملی است که به تباهی فرد یا جامعه بیانجامد. هر جرم را کیفری است که شارع بدان تصریح کرده یا اختیار آن را به ولی سپرده است.» (دکتر گرجی نشریه حقوق تطبیقی ش ۲ ۱۳۵۵-ص۱۲۶)

همانگونه که مشخص می باشد فردی مبادرت به ارتکاب جرمی می نماید قانون حسب جرم ارتکابی، مجازات خاص خود را برای شخص خاطی در نظر گرفته و متخلف را به مجازات مقرر در آن محکوم نموده است.

عناصر ارتکابی جرم:

اصولاً هر نوع جرم اتفاق می افتد واجد ارکان متفاوتی می باشد که از آن به عنوان ارکان مادی، معنوی و قانونی نام می بریم. هر یک از این عناصر حسب مورد در جرائم خاص خود شکل می گیرد که حصول هر یک از این عناصر بستگی به نوع جرم دارد. از این حیث ممکن است با تحقق هر سه عنصر جرم خاصی شکل گیرد و یا اینکه با احراز یک یا دو عنصر جرم واقع شود. بنابراین برای احراز جرائم به صور کلی نیاز به این امر نمی باشد که لزوماً هر سه عنصر بایستی جمع شود تا جرم به معنای واقعی خود حاصل شود .

جرایم سایبری، نوعی از جرایم اینترنتی می‌باشند که شامل جرم‌هایی می باشند که در محیط سایبر بوجود می‌آیند، که در این مقاله ما به تعریف محیط سایبر که یک محیط مجازی می‌باشد و به ویژگی محیط سایبر، بطوریکه کاربران می‌توانند به هرگونه خدمات اطلاعاتی الکترونیکی در سراسر دنیا دستیابی پیدا کنند و چگونگی ایجاد جرایم که در فضای سایبر کپی عین اصل می‌باشد و انواع مجرمین محیط سایبر شامل هکرها، کرکرها، فریک‌های تلفن و انواع جرم‌های ممکن بانام سایبرکرایم و در مورد جرم آینده با نام تروریسم سایبر که مانند تروریست‌های معمولی دارای انگیزه‌های سیاسی برای ارتکاب جرایم هستندو همچنین بحران سازهای سایبر شامل ویروسها، عنکبوتهای موتورهای جستجو و پالس‌های الکترومغناطیسی، کرم‌ها و بمب‌های منطقی و در مورد پلیس سایبر که مطابق با خاص بودن جرم‌های سایبر، نیاز به آموزش‌های خاص دارندو در آخر در مورد روشهای امنیت شبکه و داده‌ها می‌پردازیم.
تاریخچهٔ جرایم سایبر

دراواسط دههٔ ۹۰با گسترش شبکه‌های بین‌المللی و ارتباطات ماهواره‌ای، نسل سوم جرایم کامپیوتری، تحت عنوان جرایم سایبری(مجازی)یا جرایم در محیط سایبر شکل گرفته‌است .به این ترتیب جرایم اینترنتی را می‌توان مکمل جرایم کامپیوتری دانست، بخصوص اینکه جرایم نسل سوم کامپیوتری که به جرایم در محیط مجازی معروف ، غالباً از طریق این شبکه جهانی به وقوع می‌پیوندد.
ویژگی‌های فضای سایبری

کاربران می‌توانند به هرگونه خدمات اطلاعاتی الکترونیکی دستیابی پیدا کنند، بدون درنظرگرفتن اینکه این اطلاعات و خدمات در کدام نقطهٔ دنیا واقع شده‌است. محیط سایبر زمینهٔ فعالیتهای اقتصادی مهم و ابزار ضروری برای انجام کلیهٔ معاملات تجاری ودر سطح بین‌المللی بدون دخالت مستقیم بشر فراهم آورده‌است. محدودهٔ فعالیت کاربر به مرزهای فیزیکی یک خانه یا یک محل کار وحتی مرزهای یک کشور محدود نبوده ودر یک سطح کم هزینه هر کاربر می‌تواند در هر زمانی و در هر مکانی با مردم در هر نقطه‌ای از جهان ملاقات کند و اطلاعات مبادله کند، بدون اینکه از محل واقعی و هویت فرد خبر داشته باشد.

از بعد اقتصادی سایبر سپیس را می‌توان یک بازار واحد جهانی دانست که از ثمره‌های موفق جامعه مبتنی بر تکنولوژی مدرن اطلاعاتی می‌باشد که با روند توسعه آن روابط اجتماعی سنتی و فرهنگی حاکم بر روابط افراد را در سطح ملی دچار تحول نماید.
تعریف محیط سایبر

از لحاظ لغوی در فرهنگ‌های مختلف سایبر به معنی مجازی و غیرملموس می‌باشد، محیطی است مجازی و غیرملموس موجود در فضای شبکه‌های بین‌المللی(این شبکه ها از طریق شاهراه‌های اطلاعاتی مثل اینترنت بهم وصل هستند)که دراین محیط تمام اطلاعات راجع به روابط افراد، فرهنگها، ملتها، کشورها و به طور کلی هرآنچه در کرهٔ خاکی بصورت فیزیکی ملموس وجود دارد(به صورت نوشته، تصویر، صوت، اسناد)دریک فضای مجازی به شکل دیجیتالی وجود داشته و قابل استفاده و دسترس کاربران می‌باشند و به طریق کامپیوتر، اجزا آن و شبکه‌های بین‌المللی بهم مرتبط می‌باشند

ماده ۱۸۸ قانون آیین دادرسی کیفری اعلام کرده قبل ازقطعی شدن احکام، رسانه‌ها حق پخش نام افراد، هویت و مشخصات اجتماعی شان را ندارند. مردم جامعه نباید با افرادی که اسامی یا هویت اجتماعی شان در محاکم منتشر شده و بعدها در محاکم عالی‌تر موجبات تبرئه شان فراهم می‌شود؛ به دید مجرم نگاه کنند و آبروی این افراد نباید در معرض تهدید در جامعه قرار بگیرد؛ بنابراین به نظر می رسد قانونگذار بر چنین موضوعی تصریح دارد و درست عمل کرده است.

در جرایمی مانند جرایم مطبوعات و سیاسی اصل بر علنی بودن محاکم است اما انتشار اسامی خلاف قانون است اما چون این جرایم مهم محسوب می‌شوند علاوه بر قاضی و هیات منصفه که در دادگاه هستند؛ قانونگذار مردم را به نوعی هیات منصفه این محاکم قلمداد کرده است.

در جرایم خاص مانند اسیدپاشی و قتل اگر پخش رسانه‌ای آن با این شدت و دقت انجام گردد قطعا یک سری از عوامل و افراد جامعه تحت تاثیر آموزه هایی قرار می‌گیرند که در دادگاه منتشر می شود و ممکن است احتمالا یک روزی در جامعه خودشان آن ها را به کار ببرند.
زمانی که متهمان در دادگاه جزییات واقعه را تشریح می‌نماید احتمال آموزش افراد دیگر جامعه هست و ممکن است باعث افزایش جرم شود لذا به نظر می رسد در جرایم خاص مانند قتل، تجاوز به عنف، اسید پاشی و … علاوه بر تاثیر روانشناختی بدی که در جامعه دارد بلکه می تواند جامعه را به بی امنیتی متهم نماید ؛ بنابراین توصیه می شود که این گونه جرایم رسانه‌ای نشود ولی در مجازات آنها تسری ببخشند.

در جرایم خاص چون تشخیص آن بر عهده خود قاضی رسیدگی کننده به جرم است و با توجه به مسایل امنیتی و اقتصادی در جامعه و احتمال بروز افزایش و کاهش جرم، باعث می گرددکه پخش این مسایل در رسانه ها هیچ تاثیری در رویکرد جامعه نداشته باشد، چون علل اصلی این جرایم عوامل دیگری است.

در کشورهای دیگر در جرایم سخت، انتشار این جرایم با حضور رسانه‌ها، یک امر قبیح است و امکان رکود اقتصادی و عدم حضور صنعت توریست را درجوامع پیشرفته باعث می شود، لذا این اخبار منتشر نمی‌شود.
انتشار جزییات محاکم را نباید به کاهش و افزایش جرم ارتباط داد. باید به این دید هم نگاه کرد که انتشار برخی اخبار، خیلی از افراد ممکن است جامعه را یک جامعه غیر امن تشخیص ‌دهند، بنابراین با توجه به چارچوب هایی که قانونگذار آورده و تلاش رسانه‌ها برای انتشار جزییات دادگاه‌ها، به نظر می‌رسد این کار غیر عرفی و غیرمنطقی است. در واقع قانونگذار بهترین و فهمیده ترین فرد جامعه است و قوانینی که تدوین کرده در راستای حقوق افراد جامعه، حقوق متهم و اصحاب رسانه است.
در خصوص جرایم مطبوعات و سیاسی چون جرم از دسته جرایم خاص بوده و دادگاه هم از جمله دادگاه های اختصاصی است انتشار این مطالب با رعایت ماده ۱۸۸ آیین دادرسی کیفری امری پسندیده است ولی شرط این است که تمام محاکم در جرایم مطبوعاتی و سیاسی همان‌طور که قانون صراحت دارد، رسانه‌ای شود.

در جرایم خاص چون تشخیص آن بر عهده خود قاضی رسیدگی کننده به جرم می باشد و با توجه به مسایل امنیتی و اقتصادی در جامعه و احتمال بروز افزایش و کاهش جرم، باعث می شود که پخش این مسایل در رسانه ها هیچ تاثیری در رویکرد جامعه نداشته باشد، چون علل اصلی این جرایم عوامل دیگری است.

رعایت دقیق قوانین موجود در مجازات اسلامی و قانون آیین دادرسی کیفری و قانون مطبوعات و اصل ۱۶۸ قانون اساسی از نکات مهمی است که قانونگذار با دقت به آن توجه کرده و باید این قوانین در جامعه اعمال شود.

حجتی: ارتکاب جرایم در فضای سایبر به جرگه جرایم انتخاباتی پیوسته است

یک وکیل دادگستری گفت: واکنش در قبال جرایم انتخاباتی در فضای سایبر بر مبنای قانون جرایم رایانه‌ای خواهد بود.

… از جرایم انتخاباتی به‌طور خاص تصریح شده و ماده ۶۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در این زمینه تصریح داشته که تشکیلات قضایی…

یک وکیل دادگستری گفت: واکنش در قبال جرایم انتخاباتی در فضای سایبر بر مبنای قانون جرایم رایانه‌ای خواهد…


 • تبیین آیین‌نامه اجرایی حمایت از شهود و مطلعان

  از سوی سرپرست اداره‌کل تدوین لوایح قوه قضاییه انجام شد

  تبیین آیین‌نامه اجرایی حمایت از شهود و مطلعان

  سرپرست اداره‌کل تدوین لوایح و مقررات به تبیین آیین نامه اجرایی حمایت از شهود و مطلعان پرداخت.

  … گفت: با توجه به اینکه حامیان و مرتکبان برخی جرایم سازمان یافته و تروریستی و یا جرایم علیه بشریت، برای جلوگیری از اثبات جرم… خود با تهدید و اقدام مجرمانه مانع از همکاری شاهدان عینی با مقامات عدالت کیفری می‌­شوند، این موضوع تحت عنوان «جرایم علیه عدالت قضایی…

  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی ,جهت ,جرایم خاص, تلفن


 • زورگیری جوان عاشق‌پیشه از دختران تلگرامی

  زورگیری جوان عاشق‌پیشه از دختران تلگرامی

  معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق سابقه داری که با معرفی خود به عنوان جوانی عاشق… با بررسی مشخصات اعلام شده در خصوص نوع و رنگ خودرو، شخص راننده و … اطمینان پیدا کردند که جرایم اخیر در خصوص زورگیری و قصد آزار…


 • مصالحه 127 هزار پرونده در کلانتری‌ها

  اشتری خبر داد

  مصالحه ۱۲۷ هزار پرونده در کلانتری‌ها

  فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر ضرورت توجه به مفاهیم و زوایای روانشناختی در استخدام پلیس خواستار مدرن سازی خدمات روانشناسی در بخش‌های مختلف ناجا شد.

  … علمی جرایم با توجه به شخصیت‌های خاص افراد و جرایم گوناگون را یکی از این مصادیق برشمرد و گفت: نقش سلامت روان رانندگان… به گسترش، پیچیدگی، نو ظهوری و تنوع جرایم و نیز با توجه به یافته‌های علمی متعدد داخلی و مطالعات بین المللی، ابعاد پر استرس…

  کاهش ۱۰ درصدی جرایم خشن در استان اصفهان

  فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری جرایم خشن استان ۱۰ درصد کاهش یافت، اما کشفیات مواد مخدر در این ماه رشد ۶۸ درصدی به نسبت مدت مشابه سال گذشته را تجربه کرد.

  فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری جرایم خشن استان ۱۰ درصد کاهش یافت، اما کشفیات مواد مخدر… کشف درصد جرایم خشن رتبه نخست کشور در بحث ماموریت‌های پلیسی را به خود اختصاص داد که بیشترین آمار کشف در کشور…

  حقوقدانان از چگونگی برخورد با «جرایم مواد مخدر» می‌گویند

  قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب ۱۳۶۷ به‌رغم اصلاحاتی که در سال‌های ۷۶ و ۸۹ داشته است، اما به عقیده برخی از حقوقدانان از این ضعف رنج می‌برد که بر کیفر بیش از اصلاح و درمان تاکید می‌کند.

  … از این ضعف رنج می‌برد که بر کیفر بیش از اصلاح و درمان تاکید می‌کند.

  آنان چنین بیان می‌کنند مجازات‌های سنگین برای جرایم… مسئولین مربوطه بعد از گذشت چندین سال از تصویب این قانون و صدور احکام قضایی سنگین نه تنها از شدت و شیوع جرایم ارتکابی کاسته…


 • تصادف ساختگی برای زورگیری

  تصادف ساختگی برای زورگیری

  معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری چهار زورگیر سابقه دار که با تشکیل باندی اقدام…) شدند که بارها به اتهام ارتکاب جرایم کیف قاپی، زورگیری و سرقتهای مقرون به آزار و اذیت دستگیر شده بود.

  با شناسایی تصویر “مهدی…

  حجتی در گفت و گو با ایسنا:

  توهین به رییس جمهور از جرایم غیرقابل گذشت است

  یک وکیل دادگستری گفت: جرم توهین به رئیس جمهور از جرایم غیرقابل گذشت است.

  … اسلامی جرایم به دو دسته جرایم قابل گذشت و  غیرقابل گذشت تقسیم می‌شوند»، افزود: جرایم قابل گذشت جرایمی هستند که تعقیب آن‌ها جز… کیفری مرتکب اقدام کنند در حالی که جرایم غیرقابل گذشت، جرایمی هستند که تعقیب آن‌ها ملازمه با شکایت شاکی خصوص نداشته و مقامات…

  یک وکیل دادگستری:

  در حوزه جرایم محیط زیست تمرکز بر پیشگیری از وقوع جرم باشد

  یک وکیل دادگستری با تأکید براین‌که «همیشه بهترین شیوه کاهش بار جرایم پیشگیری از جرم است نه برخورد کیفری بعد از وقوع جرم» گفت: در رابطه با جرایمی که در حوزه محیط زیست اتفاق می‌افتند، تمرکز

  … شده است؛ ضابطین به دودسته ضابطین عام مانند نیروی انتظامی در مواردی بسیج در مواردی سپاه و ضابطین خاص که به موجب مقررات خاصی مرتبط… سازمان که از طرف سازمان محیط زیست مسئول و مامور کشف جرایم مربوطه به محیط زیست هستند در صورتی که وظایف ضابطین دادگستری…

  خسروی‌وفا خبر داد:

  افزایش اختیارات قانونی پلیس در برخورد با جرایم خشن

  رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: هیچ حاشیه امنی برای متجاوزان و متعرضان به امنیت و نوامیس مردم در استان وجود ندارد.

  … خسروی وفا، در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با جرایم خاص استان اصفهان بر ضرورت و اهمیت برقراری امنیت و احساس آن در جامعه تأکید… نتیجه قطعی و قانونی مدیریت دقیق انتظامی، اطلاعاتی و قضایی می‌کنیم.

  رییس ستاد پیشگیری و مبارزه با جرایم خاص استان…

  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی ,جهت ,جرایم خاص, تلفن


 • بزنگاه‌های حفاظتی میراث فرهنگی فعال شدند

  بزنگاه‌های حفاظتی میراث فرهنگی فعال شدند

  «طرح ساماندهی پایگاه‌های حفاظتی در سطح موزه ملی، سعدآباد و نیاوران آغاز شد. اجرای این طرح در همه‌ موزه‌های تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی نیز لازم الاجراست و در دستور کار آینده یگان قرار گرفت.»

  … امکانات و تجهیز نیروی انسانی واحدهای اجرایی، عاملی بازدارنده در وقوع جرایم و فاکتوری در جهت افزایش بهره‌وری است.

  او… با انضباط ظاهری از سوی پرسنل، بهره‌گیری از المان‌های خاص با ایجاد بار روانی مثبت در محیط کار را سرلوحه تحقق اهداف مامویتی یگان…


 • پلیس به حمله‌های مردان نقابدار به خانه‌های شمال تهران پایان داد

  پلیس به حمله‌های مردان نقابدار به خانه‌های شمال تهران پایان داد

  معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری هفت سارق خشن که با حمله به منازل واقع در شمال تهران…، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ…


 • توافق امنیت هسته‌ای جدید و کاهش خطر تروریسم هسته‌ای

  توافق امنیت هسته‌ای جدید و کاهش خطر تروریسم هسته‌ای

  مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت:‌ در پی اجرایی شدن متمم معاهده حفاظت فیزیکی از مواد و تاسیسات هسته‌ای، جامعه جهانی باید بر اجرای آن متمرکز شود.

  … هسته‌ای را توسعه می‌دهد و جرایم جدیدی را به طور خاص قاچاق مواد هسته‌ای و خرابکاری واقعی یا تهدید خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای… و نقل آن‌ها به تصویب رسید. افزون بر این این متمم جرایم موجود در کنوانسیون حفاظت فیزیکی از مواد هسته‌ای از قبیل سرقت مواد…

  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی ,جهت ,جرایم خاص, تلفن

 • دادستان تهران مطرح کرد:

  لزوم نظارت بر قرارهای بازداشت موقت

  نشست دادستان عمومی و انقلاب تهران با سرپرست و قضات ناحیه‌ی یک (شمیران)، امروز برگزار شد.

  … برای اجرای برنامه‌ی پیش‌گیری از وقوع جرایم استفاده کنند.

  دادستان تهران با تاکید بر وضعیت خاص دادسرای شمیران نسبت… به دیگر نواحی، اجرای اهداف مهار جرایم و مقابله با آن‌ها در حوزه‌ی شمیران را با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی میسر دانست و افزود…


 • حضور سه متهم به قتل عمد و تعرض به زنان در نشست دادستانی

  حضور سه متهم به قتل عمد و تعرض به زنان در نشست دادستانی

  دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: در جمهوری اسلامی فرقی بین عرب و عجم، ایرانی و افغانی و سیاه و سفید وجود ندارد و پرونده جنایت ورامین اکنون در دادسرای این شهر تحت نظارت دادستان تهران در حال رسیدگی است.

  … ویژه رسیدگی به این گونه جرایم اشاره کرد که با هدف هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی مرتبط صورت گرفته و با تشکیل قرارگاه‌های… برای بازپرسان ویژه قتل، ضمن پیشنهاد تشکیل شعبه‌ خاص برای رسیدگی به جرم اسیدپاشی، به برخی پرونده‌های مهم که طی سال اخیر در دادسرای…

 • این ۷۰۰۰ نیروی پلیس چه کسانی هستند؟

  حواشی پرونده‌ای که ۳۰ فروردین‌ماه امسال با انتشار خبر «آغاز به‌کار ۷ ‌هزار نیروی نامحسوس گشت امنیت اخلاقی» در افکار عمومی و میان مسئولان باز شد، همچنان ادامه دارد.

  … این افراد به برخی جرایم خاص محدود شده است؟

  براساس پیمایش‌ها و مطالعات پلیس و اولویت‌بندی موضوعات و همچنین درخواست‌های مکرر… آمدن بر پدیده‌ها و آسیب‌ها و جرایم اجتماعی، پیشی‌گرفتن از پدیده‌هاست نه یک قدم، بلکه چندین قدم. این پیشی‌گرفتن زمانی محقق…


 • ساماندهی حریم‌های بی دفاع شهری براساس قانون «رفع خطر»

  ساماندهی حریم‌های بی دفاع شهری براساس قانون «رفع خطر»

  مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری سمنان خواستار کمک و همراهی شهروندان برای ارتقای امنیت روانی در بافت تاریخی شهر شد.

  … برخی جرایم نشان می دهند که نابسامانی شرایط مکانی وقوع جرم که ازنظر فیزیکی، پناهگاه امن ایجاد بزه و وقوع جرائم خاص

 • برنامه های دولت استرالیا برای توسعه شبکه خدمات اینترنتی و دفاع سایبری

  دولت استرالیا به ‌منظور گسترش فناوری اطلاعات و توسعه اقتصادی دیجیتالی، شبکه ملی پهن‌باند این کشور را در سال ۲۰۰۹ تاسیس کرد و سازمانی به‌نام شبکه ملی باندپهن (NBN) را متولی ارائه خدمات آن کرده است.

  … بهره وری بهتر و موثرتر از کارشناسان و متخصصین ویژه در “کمیسیون جرایم استرالیا” و همچنین “پلیس فدرال استرالیا” منظور… به جرایم، در برخی دیگر از ادارات اجرائی دولتی نیز مستقر خواهند شد. هم اکنون تیم های کارشناسی و متخصصین کارآزموده در بسیاری…


 • زالویی که به جان جنگل‌های مازندران افتاده است

  زالویی که به جان جنگل‌های مازندران افتاده است

  شیرابه‌های خطرناک ناشی از زباله در نوار سبزشمالی که یادگار حضور گردشگران محسوب می‌شود در حال نابود کردن مهم‌ترین ستون زیست محیطی کشور است.

  … مسئولان این حوزه باید مکان‌هایی خاص برای گردشگران آماده کنند.

  وی افزود: باید کمپ‌هایی که در آن فرهنگ جمع‌آوری زباله… رها می‌کنند جرایم سنگین در نظر بگیرند.

  بسیاری از گردشگران، مازندران را یکی از قطب‌های گردشگری می‌دانند، اگرچه…


 • گیشه‌زنی از مشتریان بانک پس از آشنایی در قهوه‌خانه
  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی ,جهت ,جرایم خاص, تلفن

  گیشه‌زنی از مشتریان بانک پس از آشنایی در قهوه‌خانه

  معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باندی که اعضای آن پس از آشنایی در قهوه‌خانه، اقدام… شد.

  به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس…

 • پاسخ فدراسیون فوتبال به کمیسیون اصل نود

  فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران سرانجام امروز پاسخ خود را به گزارش موسوم به پرونده فساد در فوتبال که توسط نمایندگان عضو کمیسیون اصل نود تهیه و منتشر شده بود، ارائه داد.

  … ها وجود دارد و خاص فوتبال نبوده و یک شبه نیز قابل اصلاح نیست و در این رابطه نقش فدراسیون فقط نظارتی است و این باشگاه ها هستند… اند در گذشته امتیازهایی کسر شده و مشمول جرایم فوتبالی از جمله منع حضور تماشاگران منتسب شده اند اما بهتر است عنایت داشته باشید که بد…


 • پاسخ آملی‌لاریجانی به ادعاهای دروغین در گزارش حقوق بشر آمریکا

  پاسخ آملی‌لاریجانی به ادعاهای دروغین در گزارش حقوق بشر آمریکا

  رییس قوه قضاییه از ستاد حقوق بشر و مسئولان وزارت امور خارجه خواست با اقتدار و صلابت و به صورت کاملاً مستدل و منطقی سطر به سطر ادعاهای دروغین گزارش اخیر وزارت امور خارجه آمریکا را پاسخ دهند تا مردم دنیا به دروغ های مستمر دولت آمریکا واقف شوند.

  … اشاره آنها به بحث فقهی و حقوقی محاربه است که شرایط خاص خود را دارد.

  رییس قوه قضاییه ایراد آمریکایی‌ها به برخی… به اعدام ختم نمی‌شود و جمهوری اسلامی ایران در روند مقابله خود با جرایم موادمخدر که دربرگیرنده هزینه های بسیار است؛ در واقع تلاش…


 • حذف تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری

  کانون وکلا در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه پیشنهاد کرد

  حذف تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری

  کانون وکلای دادگستری مرکز در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه، پیشنهاد حذف تبصره ماده ۴۸ اصلاحی ۲۴/ ۰۳/ ۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری را ارائه کرد.

  … نمی شود. (مواد ۳۰۰ و ۳۴۸ و ۳۸۴ ق.آ.د.ک)

  ۲- تبصره سابق ماده ۴۸ فوق، ناظر به مرحله «تحت نظر قرار گرفتن متهم» در جرایم خاص… دادگستری را به طور خاص برانگیخت و گام‌های مثبت مقنن در راستای همگامی با اسناد حقوق بشری تحت الشعاع قرار داد، وضع تبصره ماده ۴۸…

  وکیل, برای, تهران ,مشاوره حقوقی ,جهت ,جرایم خاص, تلفن


 • معاون وزیر بهداشت: روغن‌های مایع داخلی مورد تاییدند

  ورود اقتصاد مقاومتی به تقویم هفته سلامت

  معاون وزیر بهداشت: روغن‌های مایع داخلی مورد تاییدند

  رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت سال ۹۵ را سال به نتیجه رساندن برنامه‌های وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو عنوان کرد و در عین حال از ورود اقتصاد مقاومتی به تقویم هفته سلامت سال ۹۵ خبر داد.

  … و این کار ضرورت هم ندارد. در عین حال از آنجایی که روغن جامد در ایران اسیدچرب ترانس بالایی دارد در برخی صنایع خاص مصرف… میلیون تومان بوده است. در بحث پالم بالاترین جریمه ۱۸ میلیون تومان بوده و این جرایم بازدارنده نیست.

  انتهای پیام

 • نوشته های مشابه

  بستن
  بستن