خدمات حقوقیدپارتمان کیفری

مشاوره حقوقی ارزهای دیجیتال (بیت کوین و… )

مشاوره حقوقی ارزهای دیجیتال (بیت کوین و…)

بیت کوین چیست؟

یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملاً دیجیتال می باشد . این اولین شبکه پرداخت نقطه به نقطه تمرکز زدایی شده است که توسط کاربرانش بدون هیچگونه اختیار مرکزی و یا واسطه ای، نیرومندگردیده است. از نقطه نظر یک کاربر، بیت کوین بسیار شبیه پول نقد اینترنتی است. بیت کوین همچنین می تواند به عنوان مهمترین سیستم دفترداری با سه ورودی موجود بشمار آید.

تعداد روزافزونی از کسب و کارها و افراد از بیت کوین استفاده می نمایند . این کسب و کارها ممکن است کسب وکارهایی بصورت رو در رو با مشتری باشد، مانند رستورانها ، آپارتمانها، دفاتر حقوقی و یا سرویسهای آنلاین مانند Namecheap، WordPress، Reddit و یا Flattr. بیت کوین اگرچه پدیده ای نسبتاً جدید بشمار می آید، اما به سرعت رو به رشد است.

بیت کوین درمحاکم قضایی، غیرقانونی نیست.

مراودات پولی و بانکی سنتی، از طریق واسطه هایی مانند بانک ها، قابلیت انجام دارند. به صورت معمول جهت خرید آنلاین از یک سایت خارجی یا داخلی، به کارت بانکی و رمز دومی نیاز داریم که از سوی بانک افتتاح کننده حساب در اختیار مشتری قرار می گیرد. اما با رواج مبادلات پولی اینترنتی، جایگاه ارز دیجیتال و پول مجازی در بسیاری از کشورها، مشخص شده و قانون استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای مجازی در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی، آلمان، چین، ژاپن و هندوستان، به تصویب رسید. پول بی پشتوانه بیت کوین، که به تشریح معنی آن و جایگاه حقوقی بیت کوین در ایران و نیز سایر ارزهای مجازی خواهیم پرداخت، مزایا و معایبی دارد.

مزایای بیت‌کوین

  • آزادی پرداخت وجه
  • کارمزد های بسیار اندک
  • ریسک کمتر برای سوداگران
  • امنیت و کنترل
  • شفافیت و بی طرف بودن

معایب بیت‌کوین

  • میزان پذیرش
  • ناپایداری
  • در حال توسعه بودن

جایگاه حقوقی بیت کوین در ایران

برای درخواست وکیل در تهران با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰ تماس حاصل نمایید

 

با توجه به اینکه هنوز قانون خاصی در باره استفاده یا عدم استفاده از بیت کوین در ایران، توسط هیچ مرجعی به تصویب نرسیده است، خرید و فروش بیت کوین در ایران با هیچ مانع قانونی روبرو نیست. در معاملاتی هم در ایران، مبادلات به وسیله بیت کوین و ارز مجازی انجام شده است. به نظر می رسد، استفاده از بیت کوین در ایران مانند استفاده از فیلتر شکن، نه جرم است و نه قانونی. اما با توجه به نبود قانون و نداشتن جایگاه حقوقی بیت کوین در ایران، در استفاده از این ارز مجازی و یا کالای مجازی، دقت بیشتری باید به خرج داد، چرا که درصورت بروز خسارت یا کلاهبرداری اینترنتی از سوی سرورها و سایت های خارج از کشور، امکان حمایت حقوقی ضعیف می باشد.

گروه وکلای معراج آماده ارائه خدمات مشاوره ای و تخصصی توسط وکلای پایه یک خود در زمینه  خرید و فروش و استخراج ارزهای دیجیتال( بیت کوین) وکلاهبرداری، به شما عزیزان می باشد تا آرامش را به قلب های شما بازگرداند .

برای درخواست وکیل در تهران با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰ تماس حاصل نمایید.

 


 

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری وجرایم کلاهبرداری و سایبری در تهران ومشهد

تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن
بستن