دپارتمان کیفری

مشاوره حقوقی آبروریزی در تهران ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران
تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

وکیل ومشاوره حقوقی آبروریزی در تهران
آدرس: تهران فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه۶ واحد ۶۰۹

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

وکیل مشاوره حقوقی
آبرو و آبرو ریزی :
امام صادق (ع) می فرمایند: کسی که به منظور عیب جویی و ریختن آبروی مومن و اینکه او را از نظر مردم بیندازد سخنی را نقل نماید ، خداوند او را از ولایتش بیرون کرده، به سوی ولایت شیطان می فرستد ولی شیطان هم او را نمی پذیرد. از نظر اسلام حفظ جان، مال و آبروی مردم و حتی اندیشه آنان محترم است و ریختن آبروی مؤمن بسیار خطرناک و گناه بزرگی به شمار می رود به همین دلیل است که امام صادق (ع) در حدیثی، ( المومن اعظم حرمه من الکعبه )حرمت مؤمن را از حرمت کعبه بالاتر دانستند. اما متاسفانه گاهی دیده می شود در جامعه اسلامی حرمت و آبروی اشخاص حفظ نمی شود و با سادگی ابروی مسلمانی را می برند و هیچ توجهی به عقاب دنیوی و اخروی آن ندارند
آبروی مؤمن به مثابه تمام سرمایه و اعتباری است که در طول زندگی با سختی آن را به دست آورده است. اما این امر مهم که در آیات و روایات اسلامی تأکید بسیاری به آن شده است ممکن است در اثر جهالت و یا غرض ورزی عده ای در یک لحظه از دست برود، چیزی که جبران آن بسیار مشکل است و حتی ممکن است هیچگاه جبران نشود.

عیبهای مؤمنان را نجویید ؛ زیرا هر که عیب های مؤمنان را بجوید خداوند نیز در پی عیب های او باشد و هر که خداوند عیب هایش را بجوید رسوایش سازد هر چند درون خانه اش باشد.

اشخاص در موقع عصبانیت با به‌کارگیری الفاظ و حرکات زشت و ناشایست که در خور شأن نیست مرتکب بزه توهین می‌شوند؛ نسبت‌های مجرمانه بستن به دیگران می‌تواند عامل تحقق بزه افتراء باشد.

اگر خشونت توأم با برخورد فیزیکی باشد می‌تواند جنایت آفرین باشد.
ریشه‌های خیلی از قتل‌ها خشونت‌های آنی است.

خشونت علیه اموال یعنی تخریب، تحریق عمدی نسبت به وسایل و اموال دیگران نیز نوع دیگری از بروز خشم است.
چنین بهانه ای به تنهایی برای غیبت از مؤمن کافی نیست، مگر آن که افشای آن حقایق به قدری ضرورت و اهمیت داشته باشد و یا آن که آینده و آبروی مؤمنی دیگر در گرو آن باشد که استثنائاً و با رعایت تمام جوانب احتیاط می توان برخی ناگفته ها را بر زبان آورد که این موضوع در موارد استثنای از غیبت مورد بحث و گفت و گو قرار گرفته است که مشورت در مورد امر خطیر ازدواج را یکی از نمونه های آن بیان کرده اند.

راه توبه از گناه بزرگ ریختن آبروی مؤمن در مرحله اول عذرخواهی و حلالیت گرفتن و تلاش برای جبران خسارات معنوی که از این طریق بر او وارد شده می باشد، و اگر چنین چیزی ممکن نباشد و یا به دلگیری ها و کدورت های بیشتری می انجامد باید دست به دامن پروردگار شده و با دعاهای نیک در حق او و نیز انجام کارهای خیر به نیت او به جبران معنوی گناه انجام شده پرداخت.
اسلام عزیز برای حفظ آبرو و حرمت و شخصیّت مؤمنان اهمیّت زیادی قائل است تا آنجا که حق تعالی در قرآن کریم می‌فرماید:

پس کسی را که خداوند مدافع او است چگونه انسان به خود جرأت می‌دهد که پرده‌اش را بدرد و رازش را فاش کند یا عیبش را آشکار سازد، و یا بی دلیل به او تهمت وارد نموده و آبروی او را بریزد و به حیثیّتش صدمه برساند(سوره حج آیه۳۸).

یکی از آموزه‌های مهم تربیتی که مورد تاکید مکتب انسان ساز اسلام قرار دارد ضرورت حرمت آبروی دیگران و زود قضاوت نکردن درباره هیچ فرد یا اتفاقی است. این موضوع آن‌قدر مهم است که تجاوز به آبروی دیگران جزء بزرگ‌ترین گناهان محسوب شده و از طرف خداوند وعده عذاب الیم داده شده است.

پیامبر اکرم(ص) درباره اهمیت این موضوع می‌فرمایند: “همه چیز مسلمان، از مال، آبرو و خونش بر مسلمان دیگر حرام است. هرگاه مومن برادر دینی خود را متهم نماید، ایمان او آب می‌شود و از بین می‌رود همان طوری که نمک در آب حل می‌شود و از بین می‌رود”.
متأسفانه مرتبه ای از ظلم امروزه در جامعه بسیار رایج و شایع می باشدکه افراد در مجلس می نشینند و پشت سر کسی که حضور ندارد، غیبت می کنند یا به او تهمت می‌زنند.

در بسیاری از مجالس، برای کسی که حضور ندارد، شایعه سازی و شایعه پراکنی می کنند و چون نمی تواند از خودش دفاع می نماید و پاسخ شایعات را بدهد، در آن جلسه یاوری جز خداوند ندارد و مظلوم واقع می شود.

تهمت و نسبت ناروا به دیگران دادن، گناه بسیار بزرگی است که امروزه نقل محافل و مجالس شده است. من تصور می کنم کمتر مجلسی بشود یافت که این گناهان بزرگ و این ظلم های عظیم در آن نباشد. به تجربه هم اثبات شده است که افرادی که مرتکب چنین گناهانی می شوند، عاقبت به خیر نخواهند شد.

بردن آبروی دیگران و هتک حرمت و اهانت به شخصیت سایر انسان ها، حقّ النّاس است و اگر انسان نتواند جبران حقّ النّاس خویش را بکند، عاقبت سوئی در انتظار او خواهد بود.

بیش از نود درصد سخنانی که در محافل و مجالس بیان می شود، تهمت است و کسانی که مورد این ظلم واقع می شوند، از آن نسبت هایی که به آنان داده می شود، مبرّا هستند. ای کاش لااقل این سخنان غیبت بود.
تهدید که یکی از جرایم بزرگ کیفریست و آبروریزی هم به عنوان هتک حرمت میباشد ، قابل پیگیریست.

امروزه با گسترش دنیای تکنولوژی و نزدیکی زیاد مردم از طریق شبکه های اجتماعی و … از این مسائل بسیار میبینیم . به غیر از آن تهدید در این مورد نمیتواند تنها مختص به این شبکه ها و دنیای مجازی باشد ، گاهأ انسانهایی از روی حرص و جهل دست به کارهایی میزنند که برای خود و دیگران دردسرهایی با راهکارهایی سخت را موجب میشوند.

در مشاوره حقوقی که از این موارد مشاهده میکنیم نظر بر این است که جرم‌هایی مانند ضرب‌وجرح عمدی، توهین و تهدید ، ایجاد مزاحمت تلفنی و تخریب ریشه در خشونت دارند.

مشاوره حقوقی دعاوی کیفری که بهترین راه برای این شناخت این جرایم میباشد ، زیرا که قابل پیگیری است ولی دشوار ، افشای اطلاعات‌ خصوصی ، جرم است. قانون‌ مجازات‌ اسلامی ،در رابطه با مواردی که به جرایم رایانه ای و تهدید در آن برمیگردد ، صراحتأدر قانون جرایم‌رایانه‌ای افشای اسرار خصوصی دیگران را جرم دانسته و مجازات آن را جزای‌‌ نقدی و تا دو سال حبس درنظر گرفته است.

البته اسرار خصوصی در قانون ایران به صورت مشخص تعریف نشده‌اند و صرفأ در قانون احترام به آزادیهای مشروع و حفظ حقوق شهروندی اشاره شده که نامه‌ها، عکس‌ها،نوشته‌ها و فیلم‌های خصوصی را از مصادیق آشکار آن دانسته‌اند. در رویه قضایی ،حیطه اسرار خصوصی از این هم وسیع‌ تر است و نسخه‌های پزشکی ، احکام دادگاه‌ها و اسناد مالی هم در این دسته قرار می‌گیرند.

تهدید شدن به انجام عملی که ممکن است موجب آبرو ریزی ، بی آبرویی یا افشای اسرار خانوادگی گردد، حال میخواهد تهدیدکننده به این واسطه، تقاضای مال و پول به قصد اخاذی کرده باشد و یا نکرده باشد، جرم مستقلی است که بر اساس قانون‌ مجازات‌ اسلامی تا هفتاد وچهارضربه‌ شلاق و یا تا دوسال حبس برای آن درنظرگرفته‌ اند.بنابراین همین‌که کسی شما را تهدید به افشای اطلاعات خصوصی شامل عکس‌ها، متن چت‌ها، صدای ضبط‌شده، فیلم و … کرده باشد،حتی اگر هرگز آن عمل را انجام ندهد که در اکثریت مواقع دیده شده این تهدیدات عملی نمی‌شوند، ارتکاب جرم تهدید برای وی قطعی و برای شما قابل شکایت و پیگیری است.

جرم‌هایی مانند ایراد ضرب‌وجرح عمدی، توهین، تهدید، ایجاد مزاحمت تلفنی و تخریب ریشه در خشونت دارند.

خشم واکنش طبیعی و عادی بدن ما در مقابل شرایط و موقعیت‌هایی است که به کام نباشد و زائیده‌ افکار منفی یا احساسی و هیجانی غیرقابل کنترل است و در صورتی‌که کنترل نشود باعث آسیب به خود و جامعه است.

بروز دادن یا ندادن خشم آثار و تبعات خاصی در پی دارد و باعث ایجاد کینه‌ورزی، بدخواهی، غیبت کردن و دسیسه‌چینی می‌شود که باید نحوه و شکل ارائه آن با برنامه‌ریزی و یادگیری مهارت‌های زندگی مدیریت شود، خاطرنشان کرد: چنانچه خشم بی‌محابا و بدون مدیریت بر آن بروز داده شود می‌تواند آسیب‌های جسمی، روانی، تضییع حقوق دیگر اعضای جامعه، مکدر شدن روابط اجتماعی، بدنام شدن و زمینه‌ساز اعمال مجازات و جبران خسارت‌های وارده باشد.

خشم نباید به خشونت تبدیل شود؛ چراکه خشم نوعی احساس درونی است و چنانچه آن را مدیریت نکنیم به خشونت تبدیل می‌شود. باید خشم خودمان را کنترل و مدیریت کنیم در غیر این صورت این احساسات خشن است که ما را مدیریت رفتاری می‌کند.

رفتارهای خشونت‌آمیز اگر مدیریت نشود تحت عناوین خشونت علیه تمامیت جسمانی اشخاص، علیه اموال، علیه عرض و آبرو و آسایش دیگران بروز و نمود پیدا می‌کنند.
خلف وعده، احساس تضییع حق، ناامید شدن از پیگیری، از دست دادن شخصیت و عزت‌نفس، ورود خسارات مادی، معنوی و عاطفی، خستگی، بیماری، حس انتقام‌جویی، مقابله به مثل، سوءتفاهم، شوخی‌های بی‌جا، شکست‌های عاطفی، مشکلات درون خانوادگی که برخی ریشه در تربیت دوران کودکی دارد از مهم‌ترین دلایل خشم است.
آبروریزی ایرانی‌ها در فضای مجازی!

به نظر می‌رسد این روزها بهترین راه برای نشان دادن عصبانیت و مخالفت، هجوم دسته‌جمعی به صفحه شخصی افرادی است که حرف یا عمل آنها چندان به مذاق‌مان خوش نیامده است. کوچک‌ترین تلنگری کافی است تا روح پر هیجان و گاهی فحاش برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی ناآرام شده و بار دیگر حضورشان را با کامنت‌هایشان به اثبات برسانند.


 • انتشار تصاویر غیر اخلاقی در فضای مجازی جرم است
  وکیل, برای ,تهران, مشاوره حقوقی, جهت, آبرو ریزی, تلفن

  انتشار تصاویر غیر اخلاقی در فضای مجازی جرم است

  رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی گفت: برخی کاربران با تغییر چهره‌ی خود در فضای مجازی و جلب اعتماد افراد، اطلاعات و تصاویر خصوصی آنان را اخذ و در فضای مجازی انتشار می‌دهند که این عمل جرم بوده و محکومیت قضایی در پی خواهد داشت.

  … سایبر را آلوده می کنند و هم موجبات بی آبروریزی خود را فراهم می کنند.

  محمودی بیان کرد: از کلیه شهروندان تقاضا داریم…


 • چرا حقوق نجومی خارجی‌ها جنجالی نمی‌شود؟

  چرا حقوق نجومی خارجی‌ها جنجالی نمی‌شود؟

  در ایران نفس کشیدن اقتصادی هم دست حکومت است. حاصل روشن است: در غرب باور و اعتماد عمومی وجود دارد که اگر مسئولی خیلی بیشتر از دیگران حقوق می‌گیرد، یقیناً سزاوار است. در ایران اما احدی نمی‌گوید ممکن است آنها سزاوار دریافت این حقوق‌ها بوده‌اند.

  … می‌پردازند. سوال اساسی آنست که پس چرا این پرداخت‌ها در آن کشورها دستمایه حرف و سخن و آبروریزی نمی‌شود؟

  در پاسخ باید گفت…


 • داغ‌ترین خبرهای حوادث از زبان پدر حادثه‌نویسی ایران

  چشمانی که از یادم نمی‌روند …

  داغ‌ترین خبرهای حوادث از زبان پدر حادثه‌نویسی ایران

  هنوز هم آن چشم‌ها را از یاد نبرده است؛ روزنامه‌نگاری که روزی از فجیع‌ترین اخبار جنایی پرده برمی‌داشت، امروز صاحب چشم‌هایی را که بیش از ۴۰ سال پیش سوژه خبری‌اش بود گاهی به یاد می‌آورد و اشک می‌ریزد.

  … دیده‌ایم. زنگ زدم کلانتری مولوی و خودم هم چند نفر را فرستادم. پلیس هم بعد از آبروریزی دفعه پیش، این دفعه رفت و او را دستگیر…


 • کلاهی که به‌نام شعر بر سرمان می‌گذارند

  یادداشت

  کلاهی که به‌نام شعر بر سرمان می‌گذارند

  گوشه‌ای از عرصه‌ی نشر شعر ما مثل صحنه‌ی شعبده‌بازی شده است که می‌دانیم تمامش پوشالی است، اما عده‌ای از تماشایش لذت می‌برند و برایش کف می‌زنند.

  … شد و بعد، در کمال تعجب، پیشی گرفت!‍ اوج آبروریزی در این موضوع، به سانحه‌ی سقوط هواپیما در تهران برمی‌گردد که یکی از خبرگزاری‌ها…

 • طنز/ چرا صداوسیما کن را پوشش نداد؟

  … نیومد چیزی بگه، گفت: هیچی! دنبال جورابام می‌گشتم پیدا کردم. برای همین رفت به شبکه خبر گفت شبکه خبر زشته! داره آبروریزی میشه…


 • بوتفلیقه به دلیل اهانت از روزنامه لوموند فرانسه شکایت می‌کند

  بوتفلیقه به دلیل اهانت از روزنامه لوموند فرانسه شکایت می‌کند

  مسئولان الجزایری پس از آنکه اقدام روزنامه فرانسوی لوموند در انتشار عکسی “اهانت آمیز” از رئیس جمهوری الجزایر را محکوم کردند، درصدد پیگرد قضایی این روزنامه مشهور در فرانسه برآمده‌اند.

  … هتک حرمت و آبروریزی محاکمه شود.

  طبق گفته این مجله، دادگاه پاریس در سوم ژوئن آتی شکایتی را بررسی خواهد…


 • در این خانه زمان متوقف شده است!

  گزارشی بدون عکس و نام

  در این خانه زمان متوقف شده است!

  “یه وقت‌هایی که خیلی خستم می‌کنه دستامو می‌زارم رو سرم، داد می‌کشم میگم از من چی می‌خوای دیگه، میرم تو حیاط، لب حوض می‌شینم و خیره می‌شم به آسمون، بعد می‌بینم میاد روی پله‌های دم حیاط می‌نشینه، پای به پای من گریه می‌کنه …

  … داد که اگه من با شما در ارتباط نباشم واسه هممون بهتره چون هر دفعه میاین اینجا آبروریزی می‌کنین.

  -دوتا دختر دیگه‌تون چی…

  وکیل, برای ,تهران, مشاوره حقوقی, جهت, آبرو ریزی, تلفن


 • عامل هتک حیثیت دختر جوان دستگیر شد

  عامل هتک حیثیت دختر جوان دستگیر شد

  فردی که به وسیله نرم افزار اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی همراه با درج مطالب غیر اخلاقی و شماره تماس یک دختر جوان کرده بود توسط ماموران پلیس فتای اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

  آبروریزی او و خانواده‌اش شده است.

  وی تصریح کرد: با انجام تحقیقات فنی و پلیسی و جمع آوری ادله دیجیتال، متهم که از اقوام…

  یک مقام قضایی:

  تهدید دیگران به افشای اسرار و آبروریزی قابل تعقیب است

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام گفت: جرم‌هایی مانند ایراد ضرب‌وجرح عمدی، توهین، تهدید، ایجاد مزاحمت تلفنی و تخریب ریشه در خشونت دارند.

  … دیگران به قتل و کتک‌کاری، افشاء اسرار و آبروریزی نیز قابل تعقیب است، بیان کرد: ریشه‌های خیلی از قتل‌ها خشونت‌های آنی…


 • رییس صداوسیما: در دوره تعیین‌کننده‌ای هستیم

  رییس صداوسیما: در دوره تعیین‌کننده‌ای هستیم

  رییس سازمان صداوسیما گفت: شبکه افق نباید به مسائل روزمره توجه چندانی کند، بلکه رویکرد خود را به‌گونه‌ای تنظیم کند که گفتمان انقلاب در ابعاد مختلف برای مخاطب تبیین شود.

  … می‌کردند امروز با آبروریزی و در صحنه تبلیغاتی شروع به مخالفت با آنها کرده‌اند.

  سرافراز بیان کرد: تفکر شیطانی تکفیری‌ها نبرد…


 • تیترهای نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  تیترهای نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  نامه محمدرضا رحیمی در پاسخ به اطلاعیه محمود احمدی‌نژاد و گلایه از نحوه واکنش وی به صدور حکم دادگاه، مهمترین رویداد روز گذشته بوده که در تیترهای نخست روزنامه‌های امروز کشور دیده می‌شود.

  … ابتکار:

  نامه «واسوخت» محمدرضا رحیمی در پاسخ به بیانیه محمود احمدی‌نژاد:

  چوب لجبازی و آبروریزی شما…


 • نامه افشاگرانه رحیمی به احمدی‌نژاد

  نامه افشاگرانه رحیمی به احمدی‌نژاد

  “محمدرضا رحیمی” معاون اول دولت دهم که هفته گذشته حکم محکومیت وی در یک پرونده مالی صادر شد، در نامه‌ای افشاگرانه و در پاسخ به اطلاعیه دفتر محمود احمدی‌نژاد که از اتهامات او به عنوان معاون اول در دولت‌ دهم تبری جسته بود، نامه‌ای خطاب به محمود احمدی‌نژاد منتشر کرد.

  … می‌زنند و بر سر تقسیم غنائم این آبروریزی و هتک حیثیت، مسابقه و مناظره راه انداخته‌اند.

  شما بهتر از هر کسی می‌دانید…

  وکیل, برای ,تهران, مشاوره حقوقی, جهت, آبرو ریزی, تلفن

 • بیانیه بسیج اساتید دانشگاه تبریز در محکومیت هتک حرمت پیامبر(ص)

  بسیج اساتید دانشگاه تبریز در مورد جسارت اخیر رسانه‌های غربی به ساحت مقدس پیغمبر رحمت و مهربانی اسلام(ص) بیانیه‌ای صادر کرد.

  … نظام‌های غربی با اعمال ناشایست اخیر خودشان پوشالی بودن نظام‌های لیبرال دموکراسی و آبروریزی خودشان در مقابل ملت‌های…


 • نگرانی وزیر بهداشت از برخی تنگ‌نظری‌ها نسبت به حوزه سلامت

  راه‌اندازی ۹۷ بیمارستان در انتظار تامین ۱۵ هزار نیروی انسانی

  نگرانی وزیر بهداشت از برخی تنگ‌نظری‌ها نسبت به حوزه سلامت

  وزیر بهداشت گفت: همه پرداخت‌های مبتنی بر عملکرد پزشکان و کارکنان غیر پزشک باید پرداخت شود و تا پایان بهمن ماه دانشگاه‌ها بدهی از این بابت نداشته باشند.

  … زیاده خواه که مایه آبروریزی نظام پزشکی هستند و صدایشان نیز همواره بلند است، بدانند که اجرای گام سوم طرح تحول سلامت در جهت…

 • آبروریزی برخی تجار ایرانی درعراق و افغانستان

  برخی از صادرکنندگان بخاطر کسب سود آنی و زودگذر، کالاهای بی‌کیفیت و گاه تاریخ مصرف گذشته را به دو کشور عراق و افغانستان صادر می‌کنند.


 • روند مبارزه با مفاسد شفاف اطلاع‌رسانی شود

  عضو مجمع نیروهای خط امام (ره) :

  روند مبارزه با مفاسد شفاف اطلاع‌رسانی شود

  یک عضو مجمع نیروهای خط امام گفت: باید هر سه قوه به طور شفاف و واضح از روند مبارزه با مفاسد اطلاع‌رسانی کنند.

  … کرد تا متوجه ایراد و اشکال‌ها شویم. تعریف مشخصی از سیاه‌نمایی و آبروریزی ارائه دهیم. در مبارزه با فساد که آبروی آدم بی‌گناه نمی‌رود…


 • پاسخ به سؤالات شرعی مخاطبان درباره احکام امر به معروف و نهی از منکر

  مطابق با فتاوای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تشریح شد

  پاسخ به سؤالات شرعی مخاطبان درباره احکام امر به معروف و نهی از منکر

  «امام حسین قیام کرد تا آن واجب بزرگی را که عبارت از تجدید بنای نظام و جامعه اسلامی، یا قیام در مقابل انحرافات بزرگ در جامعه اسلامی است، انجام دهد. این از طریق قیام و از طریق امر به معروف و نهی از منکر است.»

  آبروریزی بشود یا دیگران بگویند تو چه کاری به دختر مردم داری؟ یا اینکه آبروی آن جوان درخطر باشد، این یعنی مفسده وجود… می‌شود تکلیف چیست؟

  صرف تمسخر مجوز برای ترک امر به معروف و نهی از منکر کافی نیست، مگر اینکه موجب آبروریزی شود. یک‌وقتی مسخره…

  وکیل, برای ,تهران, مشاوره حقوقی, جهت, آبرو ریزی, تلفن

 • دیدار معاون مطبوعاتی با آیت‌الله مظاهری

  حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مرجع عالیقدر، آیت‌الله العظمی مظاهری دیدار و گفتگو کرد.

  … اسلام و انقلاب سازگار ندانسته و افزود: امروزه، دروغ، تهمت، شایعه، آبروریزی و به طور کلّی سیاست‌بازی‌های غیراخلاقی…

  آبروریزی ستاره هالیوود در یک مراسم

  قدم‌های بی‌ثبات «جانی دپ» در هنگام سخنرانی افتتاحیه مراسم اعطای جوایز فیلم‌ هالیوود و سخنان ناشایستش، موجی از اعتراضات را در میان سینمادوستان برانگیخته است.


 • سرگذشت و سرنوشت فرزندان رضاخان

  سرگذشت و سرنوشت فرزندان رضاخان

  رضاخان ۱۱ و به روایتی ۱۲ فرزند داشت که نخستین پسرش، محمدرضا بعد از او به سلطنت رسید. محمدرضا پس از فرار از ایران و سقوط رژیمش، به سرعت تنها شد و سران رژیم‌های مصر و اردن و مغرب و مقامات آمریکا دست از حمایتش برداشتند. او در سال ۱۳۵۹ به دنبال گذراندن دوره سخت بیماری سرطان، ده‌ها میلیارد سرمایه‌هایی را که از ایران برده بود، برای خانواده‌اش باقی گذاشت.

  … خاندان سلطنت متهم بود که در مجامع و محافل موجبات آبروریزی خانواده سلطنتی را فراهم می‌آورد تا اینکه در سال ۱۳۴۰ به طور کامل…

  فلاحی باباجان:

  اظهارات ناشیانه کامرون، موجب آبروریزی بیشتر خودشان شد

  وکیل, برای ,تهران, مشاوره حقوقی, جهت, آبرو ریزی, تلفن

  یک نماینده مجلس شورای اسلامی نسبت به اظهارات اخیر نخست وزیر انگلیس واکنش نشان داد و اظهار کرد:این اظهارات حمایت آمریکا و انگلیس از تروریسم را پررنگ تر کرد.

  … اظهارات اخیر نخست وزیر انگلیس اظهار کرد: اظهارات ناشیانه نخست وزیر انگلیس که بیش از هر چیز موجب آبروریزی بیشتر خودشان گردید…

 • برخورد نامناسب حراست تئاتر شهر با یک خبرنگار

  برخورد نامناسب حراست تئاتر شهر باعث اخلال در گفت‌وگوی خبرنگار ایسنا با گروه اجرایی نمایش آمریکا شد.

  … که اتفاقا جزو کارکنان قدیمی این مجموعه است، پنج دقیقه به او فرصت بدهد تا گفت‌وگو به سرانجام برسد و از یک آبروریزی بین‌المللی…


 • مانع اعمال فرهنگ‌ستیز شوید

  درخواست دوستدار میراث فرهنگی

  مانع اعمال فرهنگ‌ستیز شوید

  ۲۵ انجمن دوستدار میراث فرهنگی از سراسر کشور، در بیانیه‌ای خطاب به مسوولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، نمایندگان شورای اسلامی و مسوولان قضایی کشور، خواستار توقف ساخت‌وساز صنعتی در حریم درجه‌ی ۲ و ۳ محوطه‌ی ثبت جهانی پاسارگاد شدند.

  … باعث تکرار ماجرای ساخت برج «جهان‌نما» می‌شود و آبروریزی‌هایی جهانی را به دنبال دارد.

  از سوی دیگر، شهرکی صنعتی… در خطر قرار گرفتن ثبت جهانی آن اثر یگانه‌ی دوران اسلامی و آبروریزی و جنجال بسیار بود که اقدام عملی برای کاستن از طبقات برج…

  وکیل, برای ,تهران, مشاوره حقوقی, جهت, آبرو ریزی, تلفن


 • امربه‌معروف و نهی از منکر باید به‌دور از جهت‎گیری‎های سیاسی باشد

  یک دکترای تفسیر قرآن:

  امربه‌معروف و نهی از منکر باید به‌دور از جهت‎گیری‎های سیاسی باشد

  یک دکترای تفسیر قرآن گفت: امر به معروف و نهی از منکر را آموزش دهیم.

  … از مشکلات دنیای امروزه است به طور مثال اگر از همان اول جلوی فساد اقتصادی گرفته شود، دیگر شاهد آبروریزی‎ها، شکایات، دادگاه، بازرس…

 • نوشته های مشابه

  بستن
  بستن