تصادف

مجازات تصادف ساختگی

مجازات تصادف ساختگی

تصادفات ساختگی برای دریافت دیه

این روزها برخی افراد سودجو با شگردهای حرفه ای اقدام به خودزنی و ایجاد ضرب و جرح عمدی در برخی نقاط بدنشان اقدام به کلاهبرداری می کنند.

این روزها برخی افراد سودجو به شیوه های جدیدتری اقدام به اخاذی و کلاهبرداری می کنند.

افراد سودجو برای رسیدن به مال نامشروع به قیمت خودزنی و وارد کردن آسیب ها و جراحت های ساختگی در اندام های بدنشان هم پیش می روند.

براساس اظهار نظر و گزارش های مستند پزشکی قانونی، خودزنی و ایجاد ضرب و جرح های عمدی با شگردهای حرفه ای، این روزها تبدیل به فرصتی برای کسب درآمد برخی متخلفان شده است.

افرادی که حاضرند به قیمت شکستن استخوان ها، ایجاد زخم ها و جراحت های گسترده در بدن و حتی شکستن دندان هایشان از بیمه ها خسارت بدنی کلان بگیرند.

استفاده از روش های نوین برای تشخیص ضرب و جرح های ساختگی:

یکی از پدیده هایی که در سالهای اخیربخصوص این روزها  در پزشکی قانونی شناخته شده تصادفات ساختگی رانندگی است و افرادی که برای کسب مال نامشروع صدماتی را بصورت مصنوعی در بدن خودشان ایجاد می کنند.

از آنجایی که آمار چنین کلاهبرداری هایی رو به افزایش است روش های تشخیصی مناسبی برای تشخیص صدمه ناشی از تصادف و یا خودزنی بکار برده شده است .

پزشکی قانونی الگوهایی را ثبت نموده  که از سراسرکشور جمع آوری شده است و در هنگام مواجه با نمونه های مشابه تشخیص داده می شود  که تصادف ساختگی است.

ضرب و جرح ها در قسمت های مختلف بدن انجام می شود اما جراحتی که در یک حادثه واقعی ایجاد شده با جراحتی که بصورت مصنوعی انجام گرفته قابل تشخیص است چنانکه الگویی که در شکستگی ساختگی ایجاد می شود با الگوی واقعی در تصادف متفاوت و قابل تشخیص می باشد .

برای درخواست وکیل در تهران با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰ تماس حاصل نمایید

تصادفات ساختگی برای دریافت دیه:

بیشتر افرادی که دست به این عمل مجرمانه می زنند معتاد یا کارتن خواب می باشند .

بیشتر جمعیت افرادی که خودزنی می ‌کنند را مردان تشکیل می‌دهند؛ افرادی که با زدن اسپری یا تزریق مواد بی‌حس‌کننده، دست یا پای خود را بی‌حس کرده و سپس اقدام به شکستن استخوان خود می‌کنند تا دیه دریافت کنند.

از آنجایی که کلاهبرداران در چنین پرونده هایی انگیزه مالی دارند تصادفات ساختگی را طراحی می کنند و حتی بدن خودشان را نیز زخمی می کنند که پس از مراجعه به محاکم قضایی پرونده آنها به پزشکی قانونی ارجاع می شود و محاکم قضایی نیز بر اساس نظر کارشناسی پزشکی قانونی رای صادر مینماید.

تصادفات منجر به شکستن استخوان های ران و ساعد هم در پرونده ها دیده می شود که البته مبالغ دیه آنها هم بسیار سنگین است.با توجه به این، افراد سودجو از هر فرصتی برای کلاهبرداری و کسب مال نامشروع استفاده می کنند،‌

دو سال حبس و جزای نقدی برای کلاهبردارانی که تصادفات ساختگی را طراحی می کنند شامل می شود .

براساس قانون بیمه اجباری که امسال به تصویب رسیده خسارت های وارده به شخص براساس مواد ۶۱ و ۶۲ این قانون بررسی و برای تصادفات ساختگی ، انجام اعمال متقلبانه مثل تعویض خودرو در صحنه تصادف و ایجاد خسارت های عمدی بدنی جرم انگاری شده است.

این مجازات برای خود شخص خلافکار تعیین شده و حتی اگر قبل از دریافت خسارت نیز ساختگی بودن تصادف مشخص شود براساس قانون اتهام فرد مذکور شروع جرم خواهد بود که برای آن هم مجازات در نظر گرفته شده است.

اقدامات قاطعانه قانونی نشان می دهد که از این پس کلاهبردارانی که در طمع دریافت خسارات های بدنی ساختگی هستند، دیگر حاشیه امنی ندارند و از آنجایی که پیگیری پرونده تصادفات و ضرب و جرح های ساختگی فرآیندی پیچیده دارد ؛ تشکیل مجتمع قضایی رسیدگی به حوادث رانندگی و بیمه ها راهکاری مطمئن برای کاهش سوء استفاده افراد کلاهبردار است.

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران ومشهد

تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

صفحه مرتبط :

وکیل کلاهبرداری

مجازات خودزنی

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن
بستن