دپارتمان وصول مطالبات – مالی

وکیل و مشاوره حقوقی در جهت وصول مطالبات اعم از چک، سفته، رسید عادی

شماره تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰
rahemi.k@gmail.com
آدرس :تهران فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه ۶ قبل از مراجعه تماس بگیرید

مطالبات معوق ممکن است به دو علت ایجاد شود؛ یکی مواردی که تحت اراده شماست و دیگری مواردی که تحت تاثیر عوامل خارج از اختیار شما بوده و شامل شرایط اقتصادی، تغییرات نرخ ارز، تورم و جنگ‌ها است.

در حالت ارادی و اختیاری، اگر  در بررسی‌ها دقت کنید، این ریسک‌ها تا حدودی قابل شناسایی و مدیریت است و می توانید با بررسی و به کارگیری موارد زیر تا حد امکان از بروز مشکلات جلوگیری نمایید.

در شناخت افراد مختلف در این زمینه چهار فاکتوری که با حرف انگلیسی C شروع می‌شود، نقش مهمی را ایفا می‌کنند که در اصطلاح بانکی (چهار C) نام گرفته است.

اگر این قواعد چهارگانه رعایت شود تا حد قابل توجهی می‌توان از رشد مطالبات معوق جلوگیری کرد.

  • اصل اولCapital یا سرمایه است.
  • اصل دوم، Character یا شخصیت است که سابقه تجاری فرد، حسن شهرت و سابقه چک‌های برگشتی فرد مورد توجه قرار می‌گیرد.
  • سومین اصل، capacity یا ظرفیت است. یعنی توان سرمایه‌گذاری و مدیریت آن، همچنین میزان بازار تحت سلطه او باید شناسایی و بررسی ‌شود.
  • چهارمین اصل، Collateral یا وثیقه و ضامن است که با در کنار هم قرار گرفتن چهار C مذکور تا حد زیادی می‌توان از ایجاد و رشد مطالبات معوق جلوگیری کرد.
  • همچنین باید بدانیم Conditions یا شرایط، اصل پنجمی است که در حجم مطالبات معوق تاثیرگذاراست. پس با اختیار عمل شما در انتخاب طرف مقابل می‌توان گفت راهکار لازم برای جلوگیری از ایجاد و رشد مطالبات معوق را در اختیار دارید.

امید است که در مسائل مالی خود و انتخاب طرف مقابل به این مسائل دقت نمایید. حال اگر با وجود همه این مسائل، مطالبات شما وصول نشد،

بهتر است با مجموعه ای مشاوره نمایید که ضمن ارائه مشاوره در انتخاب طرف مقابل شما در سرمایه گذاری های بعدی، بتواند شما را در وصول مطالبات حال حاضر راهنمایی کند.

بستن
بستن