توقیف و رفع توقیفمهریه

توقیف آپارتمان مسکونی بابت مهریه

توقیف آپارتمان مسکونی بابت مهریه

📖 آیا می توان آپارتمان مسکونی را بابت مهریه توقیف کرد؟

📌توقیف آپارتمان یا منزل مسکونی در مرحله تامین خواسته و یا همان توقیف اموال بلا مانع است، اما زوج می تواند به توقیف اعتراض و به عنوان مستثنیات دین رفع توقیف آن را از دادگاه تقاضا کند، ولی اگر در مرحله اجرای حکم باشد گاهی اوقات منزل مسکونی توقیف نمی شود ولی با این حال رویه مختلفی در مورد توقیف ملک بین قضات وجود دارد، به هر صورت اگر منزل توقیف شود می تواند به توقیف آن اعتراض نمود که تشخیص اینکه مستثنیات هست یا نه بر عهده دادگاه می باشد.

برای درخواست وکیل در تهران با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰ تماس حاصل نمایید

 

سوال مرتبط :

خانم من یک باب منزل مسکونی که من در آن زندگی میکنم و فقط همین یک باب منزل که کل دارای من است و در حدود قیمت سیصد میلیون تومان ارزش دارد را را از طریق ثبت اسناد توقیف کرده . با توجه به اینکه بنده همین یک باب منزل را دارم و هیچگونه مستقلات دیگری ندارم و کارمند دولت هستم میتواند خانه را را بفروشد و مهریه ایشان تقسیط نمیشود .

پاسخ گروه وکلای معراج :

داشتن  ملک مسکونی صرفا یک ملک  در حد متعارف که زوج در آن ساکن است جزء مستثنیات دین بوده  است و قابل توقیف نیست و می توانید نسبت به آن تقاضای رفع توقیف کند  و چنانچه اموال دیگری به نام خود نداشته و عدم توانایی مالی خود برای پرداخت یکجای مهریه را اثبات نمایید برای شما اقساط تعیین می گردد.

 

وکالت و مشاوره حقوقی و کیفری در تهران ومشهد 

تماس: ۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

صفحه مرتبط :

وکیل توقیف اموال

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن